Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ilyen esetben mennétek...

Ti ilyen esetben mennétek külföldre?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom és 3 hónapos terhes vagyok. Én nem így terveztem de sok segítséget kapok és a párom "rábeszélt" mert hogy a nagyszülők megöregszenek, így könnyebb lesz visszamenni dolgozni stb. Én is szerettem volna még gyereket de később. Kapok is segítséget a férjemtől és az anyukájától is.


A férjem most kapott egy 3 éves munkalehetőséget külföldön. Ő sokat dolgozna, főleg az első 1-1,5 évben amikor nekem a legnehezebb lesz.


Ti mit tennétek?


2012. jún. 15. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én mennék :) egy életre megteremthetitek az egzisztenciátokat 2-3 év alatt.

te sokszor hazajöhetsz 2-3 hétre a nagyikhoz, ők is mehetnek gondolom ha nyugdíjasok lesznek, úgy is otthon leszel még míg külföldre mennétek.

szóval én bevállalnám :)

2012. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hogy pi...ba ne :) Csomagolj !
2012. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hogyan oldjam meg két ilyen kicsivel új helyen, nyelvismeret nélkül, segítség nélkül?

Ha baleset van, ha az egyik beteg hogyan vigyem orvoshoz? Hogyan intézzek egy egyszerű bevásárlást?

2012. jún. 15. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
Ráadásul, ha külföldön születik a pici, két állampolgársága is lesz, és valljuk be, ez manapság a magyaroknak nem árt...:S:)
2012. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi megyünk Marokkóba. Van egy 2,5 évesem, egy 8hónaposom, és úton van a harmadik. Csak a pozitív oldalát szabad nézni a dolgoknak, különben az ember megkattan. A gyerekek megismerhetnek egy másik világot, olyan nyelvismeretük lesz, amit itthon soha nem kapnának meg, és késöbbiekben biztosítja a jövőjüket. Annyi pénzünk lesz, hogy ha haza jövünk nem kell aggódni, hogy hogyan tovább. Rengeteg tapasztalatot szerzünk..stb. Csak pozitívan. A családnak meg együtt kell maradnia, így a család szétszakadását még rövid távon sem vállalnám be.
2012. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mi Moszkvába mennénk (pontosabban mellé egy "kis"városba).


Én is próbálok arra gondolni hogy de jó lesz anyagilag meg a gyerekek fognak beszélni oroszul, de ettől még nekem 3 évig meg kell majd oldanom a mindennapokat amire szeretnék/próbálnék előre felkészülni....

2012. jún. 15. 11:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem mennék. Legalábbis az első évben biztosan nem. Külföldön élek, 8 hónapos a babám, ebből 5 hónapot Mo-n töltöttünk, mert már majdnem megőrültem itt kint segítség nélkül. Nagyon nehéz pici babával egy olyan országban, ahol senkit nem ismersz, nem beszéled a nyelvet. Ráadásul két kisbabával lennél otthon egyedül, hisz írtad, a férjed sokat dolgozna.
2012. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi most várjuk az első babánkat, és Ausztriába költözünk. Apa már előrement, hogy biztosítsa a körülményeket, most két hete nem láttam, de ma hazajön. :) Alig várom, hogy utánamehessek, de még befejezem a tanfolyamot, amit elkezdtem. Hozzáteszem, hogy angolul elkarattyolok, ha kell, de németül sosem tanultam. Most majd bejárok egy intenzív kurzusra, de az lófütty ahhoz képest, ami kéne. :D De nem bánom, ahogy egy korábbi válaszoló írta: megpróbálom csak a jó oldalát nézni. Neked is ezt ajánlom.
2012. jún. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Én mennék. Külföldön élek egy éve, van egy 7,5 éves kisfiam, és most tervezünk második babát. A nyelvismeret miatt ne aggódj, rád is ragadni fog, a pici pedig simán két nyelven fog beszélni. Éredklődj utána, mi jár neked, ha terhes vagy, ha megszületik a baba, mi kell hozzá. De ha a nyelv az akadály, be kell menni a magyar nagykövetségre, és ott magyarul mindent el fognak mondani neked! Nem lesz könnyű egyedül, de hidd el, megerősít, és nagy lehetőség!
2012. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Én biztosan ki nem hagynám! Nehéz lesz, de megéri. Próbáld az előnyeit nézni. Esetleg kezdj el kicsit szavakat tanulni, felkészülni. Nézz utána a lehetőségeknek, esetleg annak, hogy van-e ott a környéken magyar. Hátha :) A magyarok mindenhol ott vannak. :) És így van, nagykövetség bizto van, ott fognak tudni segíteni. Hajrá! :)

Ott meg esetleg kereshetsz bébiszittert, aki néha besegít.

2012. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!