Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 8 hónapos...

Mit tegyek, hogy 8 hónapos kisfiam megszeresse a főzelékeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5,5 hónapos kora hozzátáplálok. Gyümölccsel kezdtük, aztán jött a krumpli, sárgarépa. De ezek nem jöttek be, ezért jött a krumpli almával, sárgarépa almával, de nem. Azóta már lassan Stahl Juditot lefőzöm (volt már mindenféle ízű főzelék, többféleképpen elkészítve: párolva, de csak "natúr" tálalva, meg egy kis olajjal, meg egy kis rántással, hússal ízesített teljes elutasítás), de max pár kanállal ment le, míg gyümölcsből már lassan fél, vagy 3/4 üveg (bébiétel mértékegységgel számolva :)), az esti tejpép is OK. Adtam neki üveges főzelékeket is, de azok sem jártak több sikerrel.

Ja, és a napirend:

hajnali 2h, 5h, 8h szopi

11h gyümölcsfélék turmixolva + szopi

14 főzelék - no, ez nincs, csak több - kevesebb szopi

17h gyümölcsfélék turmixolva + szopi

20h tejpép gyümölccsel + szopi.

Mit tegyek, hogy megszeresse a főzelékeket??? Rengeteg ízt és készítési módot kipróbáltam már! Lassan mindenről leszokik, csak a reggeli és a déli ciciről nem...., mert akkor nem eszik meg semmi mást szinte...


2009. júl. 5. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne add fel csak turelemesen!Nekem édesanyam azt mondta amikor az én fiam megszuletett,hogy ha nem kell neki natúrban akkor tegyek hozzá egy pici sót vagy CUKROT.Figyelj! Bevált.Tehát bármilyen fozel

eket csinálsz neki,ízesísd be neki egy picit.Ha ma csak két kanállal evett akkor holnap már hárommal fog! Mindig ezzel nyugtattam magam.De az is lehet,hogy nem eléggé éhes.Nem tudod kihagyni,-csak próba képpen-a 11h gyumolcsot,és hamarabb adni neki a fozlekét?Mondjuk 12h-kor.

2009. júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit írtál, nekem az jön le, hogy nem szereti (unja?) a bébikajákat. Az én fiammal is ez volt kb. 8,5 hónaposan. A gyümit szívesen megette, mert édes volt, a főzelékeknél meg sírt. Az üvegesnél és a sajátnál is, pedig korábban rendesen ette mindkettőt. Aztán a védőnő tanácsára elkezdtem neki "felnőtt" kajákat adni. Nem írtad van-e már foga. Én ilyeneket adtam akkor neki, hogy töltött paprika, rakott tök tejföllel, csirkepöri tésztával, stb. Persze minden turmixolva olyan 4 foggal ehetőre. :) Ezek bejöttek. Azóta azt kapja többnyire, amit magamnak főzök, de megeszi a 8 hónapostól való bébikajákat is, az darabosabb is. Lehet hogy ez hiányzik neki, és túl pépeset adsz neki. Tudom, hogy sokan ellenzik ezt a sózást-cukrozást, de kóstolj meg valamit anélkül elkészítve, és szerintem te se ennéd meg. Amibe kell, igenis rakj cukrot (pl.paradicsomos kajákba, sóskához, stb.). Nekünk a sütőtök nagyon ment, de azt most nem fogsz sajnos kapni frisset, csak üvegeset, az meg szerintem bűnrossz. Ja, és ha üvegest veszel, akkor Univert ne! Azok borzalmas ízűek, se só, se cukor.

Ami a napirendet illeti, azon mindenképp változtatnék. Szerintem sok gyümit adsz neki, az egyik helyett inkább főzi kéne. Én is úgy adnám, hogy

11-kor főzi+szopi,

14-kor gyümi +szopi,

17-kor főzi+szopi

A többi ok, ha így csinálod, lehet hogy éjszaka is kevesebbszer fog felébredni is, mert jól van lakva. Ha nem akar enni, azért te csak próbálkozz. Hogy csinálod? Előbb evészet, és utána szoptatod? Eleinte nekünk az volt a gond, hogy ő cicizni akart, és türelmetlen volt enni. Aztán egy ideig az ment, hogy cici, és utána kanalaztunk, mikor már elfogadta hogy ez van, akkor megcseréltem a sorrendet. Már 10 hónapos, még reggel, este lefekvéskor cicizik, meg néha éjszaka, ha felébred, általában ez hajnalban van.

Kitartás, ne add fel, előbb-utóbb ráérez!

2009. júl. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kaptam friss sütőtököt és imádja a lányom!. Próbálhatod az édesburgonyát is, megfőzve nagyon hasonlít a sütőtökre vagy főtt céklát, az is édeskés. 1-2 kanállal kóstoltunk, a következő nap rizzsel vagy/és husival bekevertem és nagyon ízlett a lányomnak.
2009. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a rengeteg ötletet, ki fogom próbálni! Igen, elég fejlett a drágám, majdnem 10 kiló, 71 cm és 6,5 hónapos korára kijött 6 foga. Azóta "csak" készülődés van, új fog még nincs :))

Amúgy nagyon cukor és só ellenes voltam, de tegnap próbaképpen adtam neki kifli véget, s bár néha fura hangokat hallatott a nagyobb darabkák miatt, azért rendesen megrágta. Meg tegnap a fagyis néni adott neki ajándékba tölcsért, abból is fogyasztott (ez meg ugye cukros). Szóval igazatok lehet abban, hogy nála ezek szerint kimaradt a bébi főzelékesdi, s inkább már a felnőtt kajákat kívánja. Mindenesetre ki fogom próbálni!

Meg átgondolom a napirendet, amin egyébként pont a napokban kezdett el változtatni... :))

2009. júl. 5. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!