Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő, ha túl sokat...

Mi a teendő, ha túl sokat hány a baba?

Figyelt kérdés

Unokahugim szeptemberben lesz 2 éves és rengetegszer hány. Ez nem 1-2 napos/hetes probléma, hanem hosszú hónapok óta így van. Meg lett vizsgáltatva már ultrahanggal is meg a gyerekorvossal, de semmi betegséget, rendellenességet nem diagnosztizáltak. Valaki azt mondja, hogy "vannak hányós babák"... Szokták arra is fogni, hogy hiperaktív és ahogy evés után/közben szaladgál, ugrabugrál, így összerázza a kis pociját és ezért. De ezt sem lehet nála általánosítani, mert sokszor van úgy, hogy alvásból hirtelen fölébred és kipakol mindent... Még azt hozzátenném, hogy nagyon vékonyka kislányról van szó (több, mint fél éve 10 kg körül mozog) és alig lehet belekönyörögni az ételt...

Egyébként hetente többször szokott hányni. 3-4szer akár!

Ne haragudjatok a litániáért, de szerettem volna leírni a részleteket is. Előre is köszönjük a válaszokat nővérem (az anyuci) nevében is!


2009. júl. 5. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy valamilyen intolarenciája van? Tejre vagy lisztre például. Ez más,mint az allergia, nem okoz életveszélyes állapotot, heves fizikai reakciót.

Gondolom, megnézték az ultrahanggal, hogy van-e valami probléma a gyomorszájával...

Szegénykém, nem csoda, ha nem nagyon akaródzik enni neki! Félelmetes és szörnyú lehet neki.

Nagyon remélem, hamar kiderül, mi a baj!

2009. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azert o mar nem is baba, hiszen lassan 2 eves lesz, o mar kisgyereknek szamit. En orvostol-orvosig jarnek, es addig nem nyugodnek, amig meg nem mondanak, hogy mi a kicsi problemaja. Ha igy marad az allapota, akkor oviba sem veszik fel, ha addig bolcsis lenne, oda se.

Ennek jarjatok utana, orvostol-orvosig vigyetek. Ez nagyon nem normalis dolog, ilyet meg nem hallottam. A kiszaradas veszelye is nagy, akkor infuziora teszik a kicsiket.

Kerjetek beutalot tobb helyre, mas varosba, korhazakba, jo gyerekorvosokhoz, es vigyetek el a kicsit mindenfele vizsgalatra.

2009. júl. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat iszik. És nincs legyengülve vagy ilyesmi, éli a kis életét, nem is sír amikor hány, nem is tűnik úgy, mint aki rosszul van. Egyszerűen csak hány egyet és utána mintha mi se történt volna! Játszik, kacag, mintha ez természetes lenne, pedig nem az! Én sem hallottam még korábban ilyet. De a doki szerint van ilyen, majd kinövi... Hát, tényleg megvizsgáltatjuk majd több orvossal, mert ez nem állapot! Ez nem hétköznapi dolog.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

2009. júl. 5. 02:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet még én sem hallottam, de az tuti, hogy én sem nyugodnék addig, amíg meg nincs az oka.

Jó öltet az allargia keresése, én elvinném homeos orvoshoz mindenképp, meg pszichológushoz is.

Barátnőm lánya is könnyen hány, már kiskorától, de ő azért, mert ugrál, sokat eszik (duci is), de akár egy jó nevetéstől is hányni szokott-ez "normális"nak tekinthető . Ilyen babák valóban vannak.

De az, hogy alvásból felébredve hány, az nem normális!!

Hormonvizsgálat? Ott is lehet gubanc.

Ne hagyjátok annyiban, mert a kicsinek természtes lesz a hányás, ami evési rendellenességhez is vezethet később!!

2009. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mi is ebben a helyzetben vagyunk. 7.5 hónapos kisfiam 3 hónapja napi rendszerességgel hány, volt úgy, hogy 24 óra leforgása alatt négyszer is... Ő is nagyon rossz étvágyú.

Mi már végigjártunk mindent, befeküdtünk kórházba is, a tejmentes diétát is kipróbáltuk, semmi nem használ, az orvosok sem találtak semmit.

Egyébként nagyon jókedvű, élénk baba, hányás után közvetlenül vigyorog szegénykém.

Szóval - bár segíteni ötlettel nem tudok - nem vagytok egyedül ezzel a problémával.

2009. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Enni azért nem eszik mert fél,hogy hányni fog. Kell,hogy legyen valami baja,nem természetes.

Egy ismerösömnek a tizedik doki találta el a problémát.

Magán dokikhoz kéne vinni.

2009. júl. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat.
2009. júl. 30. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!