Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba székrekedése esetén mi a...

Baba székrekedése esetén mi a teendő, hogy ne szenvedjen?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje kap banán a kisfiam, s eddig mindig 1-2 napot állt, s azt adtam oda neki, nem volt baja, de tegnap nem tudtunk bevásárolni, s amit 4-5 napja vett a férjem neki banánt, de akkor zöld volt, mostanra érett meg, reggel oda adtam neki, s ezt követően is szenvedett a kakival, s most délután is, kb. 1-2 órán át sírt, s közben elég nehezen jött neki.

Ilyenkor ti mit csináltok ilyen esetben?

6 hónapos a babám


2011. júl. 28. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Adj neki sok rostosat, vagy babajoghurtot, ezek lazítják a székletét. Én mondjuk ilyenkor elővettem a lázmérőt, picit beledugtam a popsijába és körkörösen mozgattam. Így nem szenvedett és tudott kakilni. Van aki glicerines kúpot vesz a gyógyszertárban és azt használja.
2011. júl. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk két dolog vált be:a szilva,vagy ha nagy a baj,és gyorsan kell a segítség,akkor a Mira bébivíz.
2011. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A banán az én lányomnak is inkább fogja a hasát.

Szerintem ritkábban adj neki.

Őszibarackot még nem kapott? Nálunk ez a tuti ilyenkor.

2011. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Rostos gyümölcsök, és én is tudom ajánlani a mira bébi vizet!
2011. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup, végső esetben glicerines fél kúp.
2011. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De kapott őszibarackot. Almával kezdtünk 4-5 nap, majd jött a barack, aztán a banán (3nappig), s akkor semmi gond nem volt. Majd jött az alma-barack, s alma-banán. Utóbbi most volt 4. napja, de még most először volt gondja.

Még csak most kezdtük a hozzátáplálást, így joghurtot, s ilyen dolgokat nem adok. A vizet meg nem fogadja el, csak egyedül a forralt csapvizet, de azt se mindig. Azt próbáltam neki adni, de csak mosolygott rajta, s kitolta a cumisüveget a nyelvével. Ilyenkor tudom, hogy játszik, mert amúgy meg elfogadja a cumisüveget.

Holnap akarok neki adni banán-barackot. Vagy inkább a banánt hagyjuk el?

A kúp vagy a lázmérő, amit akkor kipróbálunk. S ha lázmérőnél döntök, nála jött a kaki, csak nagyon szenvedve, s eddig mindig híg volt a széklete, csak ma volt egyedül kemény. A lázmérőzni akkor szoktatok, mikor nyom, s még nem jön semmi?

2011. júl. 28. 23:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a szilvát is tudom ajánlani, nekünk bevált. Igyekeztem magam tartani a hozzátáplálás szabályaihoz, de annyira székrekedéses volt a kisfiam, hgoy a szilvát korábban bevezettem - mondjuk bébiétel formájában kapta, de tudom ajánlani.
2011. júl. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, akkor kell a lazmerot, mikor nyom. Nekunk ilyen rugalmas vegu van. En azt tettem kicsit a popsijaba, es az ingerlestol nyomott. Elotte jol finoman megmassziroztam a kis beleit. A banan miatt kemeny a szeklete. Szerintem most egy darabig hagyd el.

Ne ess ketsegbe, ezeket meg kell figyelni, hogyan reagal a babad kulonbozo kajakra. Neked is meg az o szervezetenek is, tanulasi folyamat. Nalunk a barack volt a legtutibb ilyenkor. Kesobb meg a paradicsomos krumpli.

2011. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor most a banán-barack helyett 2-3 napig csak sima barackot adjak, aztán térjek vissza a banán-barackra, vagy inkább barack után folytassam a meggyel? S meggy a barackkal jó? Elsnek nem merem magában adni a meggyet, mert savanyú, viszont a banánt s a barackot szereti a kisfiam, az almát nehézkesen fogadja el.
2011. júl. 29. 00:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Alma-banán nagyon nem jó, én ezt kimondottan hasmenésre adom csak. Őszi+ banán sokkal jobb, de azt is csak ritkán merem. Nálunk is a szilva az abszolút Nr.1.

Amúgy én 6 hónaposan még semmit nem adtam neki anyatejen kívűl mert semmit nem fogadott el, még leveket sem. Kb 8 hónaposan kezdett kóstolgatni, de csak nagyon lassan.

Vészhelyzetben nekünk is a fél glicerinkúp vált be.

2011. júl. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!