Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar aludni 7hós...

Miért nem akar aludni 7hós kisfiam?

Figyelt kérdés
7kor van fürdetés, utána vacsi, de este 11előtt egyszerűen nem alszik el. nyűgös, de közben meg röhög apára, várja a játékot. Ha próbálom altatni ordítani kezd. A felvesz-letesz módszerrel sementünk semmire. Sírni nem hagyom. Tanácstalan vagyok. Napközben 2szer alszik 1-1órát. Reggel 7kor vidáman ébred. Amúgy szépen fejlődik, nagyon jókedvű, de mi már kivagyunk, minden este éjfél mire ágyba kerülünk.
2009. júl. 5. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is így voltam a lányommal. Hiába szerettem volna korán letenni, neki más tervei voltak...

Nálunk bevált az, hogy délután hagyom egy órával tovább játszani, 8kor fürdünk, aztán szopi jön és 9re már alszik is. Ritkán ébred csak fel 1-2 korty erejéig, aztán reggelig szépen alszik.

Hagyjátok elfárani a legényt, de arra vigyázzatok, ne legyen hulla, mert akkor nem lesz türelme végigcsinálni a fürdést, evést, hamar bealszik és éjjel meg felébred, mert éhes.

2009. júl. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudja, hogy fürdés és vacsi után apával játék van.

Ha biztos vagy benne, hogy már álmosnak kéne lennie az utolsó alvás után, akkor biztos hogy álmos is. Túl ne pörögjön, mert attól se tud aludni. Pl. ha 6-kor kelt fel, ne várd hogy 11 előtt aludjon, viszont ha du.2 óta ébren van, akkor meg valószínűleg túlpörgött.

Nagyon fontos a menetrend, amiből tudja, hogy aludnia kell. Csinálj minden este mindent ugyanúgy. Fürdés kb. azonos időben (+/- 1 óra), apának integetés, jóéjtpuszi, utána behúzzátok a sötétítőt/redőnyt, vacsi a szobában ahol alszik, csak éjjeli lámpa fényénél. Apa akkor már ne zavarja őt, mert csak felélénkül a jelenlététől. Én sokáig azt csináltam, hogy ha nem aludt el cicin, és éberen nézelődött, akkor csak letettem a nagyágyra, ahol egyedül voltam vele, melléfeküdtem, és nem szóltam hozzá, csak néztem csendben. Egy ideig nézelődött, kacagott az árnyakra, meg rám, de mivel nem nagyon szórakoztattam elunta magát. Ez általában fél óra volt. Ilyenkor az első szemdörgölésnél beraktam az ágyikóba. Ha sír, akkor simizd meg, dúdolj neki, csitítgasd. Nálunk ez hatásos. Ha túl hamar kimegyek a szobából, akkor ordítás van, úgyhogy meg szoktam várni míg megnyugszik, és becsukja a szemét.

2009. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!