Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévesen riasztott a légzésfigy...

Tévesen riasztott a légzésfigyelőnk, vagy tényleg baj lehetettt?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban beriasztott a légzésfigyelőnk( Baby Sense típúsú készülék ). Kiugrottam az ágyból, kikaptam a kisfiamat a kiságyból aki álmos szemekkel nézett rám, hogy mit akarok tőle.Nagyon megijedtem és még azóta sem tudtam megnyugodni. Úgy kölcsönözzük, de azt mondták nekünk hogy ez az egyik legmegbízhatóbb készülék. Máskor ha kiveszem a babát a kiságyból, átrakom a pelenkázóra még ott is érzékeli a lélegzetvételét.1 hónapos a kisfiam.Egy ilyen eset után ugye még nem érdemes SIDS kivizsgálásra vinnem a picurt?
2009. júl. 5. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is bejelzett jó párszor, szerintem vagy 6-8 alkalommal, mikor a babám 2 hónapos kor alatt volt. Ilyenkor még előfordul és ez nem jelent semmit. Nem kell megijedni. Egyébként annyit érdemes megnézni, hogy milyen érzékenységre van beállítva, mert lehet, hogy túl érzékenyre.
2009. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is kb 1 hós volt mikor beriasztott volt h csak pittyeget. Álltalában mikor még ilyen picik beszokott riasztani. Érdemes feljebb venni az érzékenységet rajta.

Ja és ne aggódj.

Üdv egy 8 hós baba anyukája.

2009. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem kell kikapni a babát, csak megilyeszted.

Nálunk elég sokszor riasztott (igaz, egy régi, 11 éves készülékünk van). Odamentem, kikapcsoltam, visszakapcsoltam, és villogott tovább.

A kicsiknél ilyenkor még sűrűn előfordulhat, hogy ritkábban vesznek levegőt. Már magára a riasztásra "észbe" kapnak, és lélegeznek tovább.

Szóval nem kell kétségbe esni, én sosem vittem vizsgálatra, 1 éves egészséges baba:-)

Amúgy ha a pelenkázón is érzékeli az ágyban lévő figyelő babát, az már túl érzékeny, az sem jó!Nem egyszer hallottam olyat, hogy kivették a babát az ágyból, és levegő mozgására is érzékelt a kicsi-na emelett meg nyugodtan meg is hallhat a baba... inkább ne legyen olyan érzékeny a gép. Én ha már egy vastagabb hálózsákot adok a kicsire, szól...

2009. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Valamikor olyan mélyen alszanak a babák és felületesen veszik a levegőt,hogy nem érzékeli a párna.Ne ijedj meg mert semmi baja.Előszőr is nézd meg a színét ,hogy milyen az arca és a szája körül.Ha sikerül úgy ,hogy nem ébreszted fel az nagyon jó.Természetesen csak világítás mellett tudod ezt megtenni.Ellenőrizd az elemet is és fejnél mármint a légzésfigyelő azta részét amin a ki-be kapcsoló van,hogy húzódott e ki a drót.A Baby Sensek jók szoktak lenni.Nekem is olyan lesz majd remélem.Ha megnyugtat tedd a matrac felé a párnát és figyeld meg úgy egész nap mikor alszik.Szép napot.30+4 hetes km.
2009. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval egyetértek, Nekünk a kislányom 6 hetes koráig többször beriasztott, mert az ilyen apró babáknál előfordul, hogy egy-egy levegővétel kimarad, annyira alszanak. De az Én kislányom is a pittyegésre kicsit "magához tért", és mire beértem minden alkalommal, szépen aludt, és szuszogott. Biztos okkal riaszt a készülék, de a hangra megébred picit úgyis a babuci, legalábbis Én ezt tapasztaltam. Úgyhogy semmi gáz.
2009. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezen sajnos nem lehet érzékenységet állítani,nincs rajta semmiféle gomb sem csak a ki-be kapcsoló gomb. Mostanra már sikerült megnyugodnom. Lehet, hogy nem kellett volna kikapnom a kiságyból szegényt,de hirtelen nem is gondoltam rá, hogy ránézésre is lehet látni hogy minden rendben van-e. Azért remélem,hogy nem lesz több ilyen...

Köszi szépen a válaszokat.

2009. júl. 5. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
7 és fél honapos a babám és beriasztott a légzésfigyelö én is nagyon megilyedtem pedig ő már "nagy" babának számit nem pár hetes és tuti hogy nem az elem miatt riasztott. Szerintem emlitsd meg a doktornéninek vagy a védőnőnek. Ő még pici ahhoz hogy esetleg lemászott volna rola.
2009. júl. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!