Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem viselnek meg az...

Csak engem viselnek meg az ilyen reakciók, beszólások?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom. Ha valami jó dolgot mesélek az ismerősöknek, akkor azt mondják hogy milyen szerencsés vagyok és hogy úgyis lesz sokkal rosszabb is, majd akkor megtudom milyen anyának lenni (hisztikorszak, kistestvér - nem is szeretnénk, óvoda stb)

Ha valami olyat mondok ami nem túl jó, pl hogy még néha kel este akkor meg elmondják hogy hogyan kéne csinálnom, hogy biztos rosszul csinálom.


Miért? Ha valami jól megy, az szerencse ha meg valami rosszul akkor én b.sztam el???


2012. jún. 17. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ne foglalkozz az okoskodókkal.... csak tapasztaltabbnak, ügyesebbnek akarnak látszani... biztos túl régóta vannak otthon és nincs nagyobb élvezetük... az ilyeneknek én nem mesélek semmit.
2012. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Ne hallgass rájuk! Szerintem bízz az anyai ösztöneidben, és hidd el nincs tökéletes gyerek!
2012. jún. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Szia, én meg attól vagyok kész, hogyha a gyerekem "mintagyerek" (úgy értem jó alvó, jó evő, egyedül is szépen játszik stb.), akkor nagyon szerencsés vagyok, mintha nekem ehhez közöm sem lenne, így kaptam!!! :)
2012. jún. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Engem ezek nem viselnek meg. Meghallgatom, egyik fülemen be, a másikon ki.
2012. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megértelek, nekem ehhez ég hozzájön, ha mégis panaszra nyitnám a szám, mert pl. 3 hete egy éjjel sem alszi, azt azt mondják, hát gyerek, ez a dolga. Hát igen, és épp olyan mondta ezt, akinek nincs gyereke, soha nem nevelt gyereket és foglama sincs mivel jár. Engem is idegesít és egy- két csípősebb megjegyzésnél meg is állok, hátha észreveszi magát az, aki beszól, hogy jobb lett volna ha hallgat! Lassan odajutunk, hogy nem megkönnyebbülünk ha kibeszéljük magunkból, a problémáinkat, hanem még gyűlnek, jobb sokszor hallgatni, vagy csak azokkal megbeszélni, akikben megbízunk és nem baxogatásra vannak beállítva.

Csináld úgy, ahogy nektek jó, függetlenül a többi okostól :)

2012. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Szia! ÚÚÚÚÚÚúúúú, egycipőben járunk. Mikor terhes voltam a szülési történetektöl állt a hajam az égnek. Most meg a babneveléstöl készülök ki, mármint a "jó" tanácsoktol. Már én is próbálom ugy kezelni mint az egyik vlaszoló, hogy egyik fülemen be másikon ki. mert tényleg meg őrülnék. Az én babám is nagyon jó gyerek most 3 hónapos. A napokban valaki azt mondta nekem, hogy meg tudnám ha olyan gyerekem lenne mint az övé volt. Én már ott tartok, hogy semmit nem mondok senkinek. Meg nézhetik de semmi érdemlegest nem emlitek. Van férjem meg anyukám meg tesóm , ők nem beszélnek hülyeségeket.
2012. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3.

Azért abban van valami, hogy ilyen természetű, mert a családban is van, amelyik tündéri és a tesó egy kis ördög, pedig együtt nevelkedtek, ikrek.

2012. jún. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is úgy gondolom, hogy k.rva sok munka van abban, hogy a lányom nyugodt és boldog baba. Nem így kaptam készen, dolgoztunk rajta, sírtunk érte épp eleget hogy megtaláljuk a közös hangot.

Elismerem, hogy szerencse is kellett hozzá, de azt mondani hogy csak a szerencsén múlik szerintem túlzás.

2012. jún. 17. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!