Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagáltok arra, ha Apa...

Hogyan reagáltok arra, ha Apa "bénázik" a babával?

Figyelt kérdés
Mindig tudtok megértően viselkedni? Nekem nem mindig megy... Írnátok példát is, nálatok mi történt, mi szokott történni?
2012. jún. 17. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem szokott "bénázni", de ha mégis akkor elmagyarázom hogy én hogy csinálom és szerintem miért nem jó ahogy ő csinálja. Vagy elfogadja/megérti és követi, vagy nem.. Példát nem tudnék most így hirtelen mondani.
2012. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

miben bénázik..? írhatnál te is egy példát!

egyébként én max jót nevetek rajta,nagyon nem akarom lecseszni,mert örülök ha segít.

2012. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
(Nem kötözködni akarok, komolyan kérdezem) Te mindenben tökéletesen fogod nevelni a gyereketek?
2012. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Igazából halálra idegesít.

Mégis az a jó reagálás, ha hagyod, hogy belejöjjön, mert úgy ügyesedik is, és nem megy el a kedve.

De nagyon megértelek, én is falramászok, ha félteni kell a gyereket.

2012. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt bénáztunk az első gyerekekkel (ikrek). Sem én nem tudtam sokat a babával való bánásról, sem ő. Együtt tanultunk, együtt bénáztunk és sokat röhögtünk a bénaságunkon (nyilván a gyerekek épsége sosem volt veszélyben).


A következő gyerekeknél már ment minden, mint a karikacsapás.


Mi sem úgy születtünk, hogy mindent tudtunk a babázásról, a pasiktól sem kell elvárni. Szerintem sok nő összetenné a két kezét, ha a párja legalább próbálkozna. Ezért jó, ha már a legelejétől mindenbe bevonjuk őket egyenlő arányban (tehát ne legyen az, hogy majd én megcsinálom, én vagyok az anyja, jobban tudom, stb.).

2012. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, igazatok van :) Imádom, hogy ilyen rendes és segít, kiveszi a részét mindenből és nyilvánvalóan én sem csinálom tökéletesen! Csak néha úgy kivenném a kezéből... de tudom, hogy nem szabad... Példa, most ez jutott eszembe: öltöztetés és a gyereket húzza, nem a ruhát, szólok kedvesen, de persze a gyerek már nyöszörög... és nem 2 percig tart az öltözés, hanem 12 percig, ilyesmire gondolok.
2012. jún. 17. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Ami engem nagyon idegesít -és ez nem is kifejezetten bénázás- az az, hogy nem veszi tudomásul, hogy a gyerek nem akar az ölében maradni. Felveszi, a gyerek elvan egy darabig, de meglátja az autót, a motort, a kisautót, a macskát kutyát..akármit, és le akar menni, hogy ezeket megnézze közelről. És ő nem engedi, ide rakja oda rakja, emelgeti kérdezgeti "mi a baj, mi a baj"? A gyerek már sírordítbőg, ő meg még mindig csak kérdezget. Én egy darabig nézem illetve hallgatom, de már amikor nyöszörög a gyerek már nyílik a szám, de mindig azt gondolom HÁTHA MOST rájön, hogy miért sír. De nem...nem jön rá, ezredik alkalommal sem érti. Amikor szólok: Tedd le drágám, azért sír. Ő: Honnan tudod? ÉN:Tudom. Tedd le. Ő:Nemteszem.Én:Deteddle.Ő:De te honna tudod? És ez így megy még ezer teddle-nemteszemig, aztán az ezeregyediknál, odamegyek kiveszem a gyereket, leteszem, és láss csodát, nem sír..megy a dolgára.

Sajnos anyósom apósom ugyanilyenek, ők sem teszik le. Engem ez az ami nagyon idegesít. Ő másban nem nagyon szokott bénázni, vagy legalábbis nem látom, vagy nem olyan nagy dologgal bénázik amitől felszalad a pumpám. Engem csak ez a nemteszemle készít ki...de ez nagyon:)

2012. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért öltözteti 3x annyi ideig, mert nem csinálja olyan sűrűn, mint te. Amúgy ez legyen a legnagyobb gondod. Én örülök ha foglalkozik vele, ismerek pár apukát, aki azt se tudja melyik a pelenka eleje.
2012. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!