Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy evesnek, aki meg csak...

Egy evesnek, aki meg csak turmixolt etelt eszik miket foztok? Mar kifogytam az otletekb, segitenetek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 17. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért csak turmixolt ételt eszik? Fog nélkül is tudnak darabosat enni. Nem eszi meg a darabost? Kíváncsiságból, nem bántásból kérdezem. Különben majdnem mindent ehet egy 1 éves, és szinte mindent lehet pépesíteni.
2012. jún. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amibe talal darabkat kikopi, nem eszi meg. Probalkozok mindig, de ugy latszik nem erett meg ra. Egyedul a kenyer darabokat eszi meg, azt is picire csipkedve. Tudom, hogy ehet mindent, de a turmixolas miatt megsem., mert eleg folyekonynak kell lennie ahhoz, hogy ne legyen picit se darabos. Ezert lennek kivancsi, hogy a hasonlo helyzetben levo anyukak mit foznek...
2012. jún. 17. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:

bocsi, de szerintem hülyeség, hogy nem érett rá, inkább nincs hozzászokva mert mindig turmixoltál...

hozzá kéne szoktatni,mert nagyon elkényelmesedik és később nehezebb lesz...

amúgy főzhetsz akármit, mindent le lehet turmixolni...ja és már simán eheti amit ti esztek.

2012. jún. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Húsleves levével is lehet hígítani, bár lehet így csinálod.

Én is próbálkoznék a darabossal, pl krumplidarabkák, amik tényleg hamar szétmennek evés közben. Ha a kenyeret megeszi, szerintem a többi darabka is menni fog. A keresztlányom is hetekig nem "tudta" enni a darabost, úgy csinált, mintha ki akarná hányni, de belejött.

Hogy a kérdésre is válaszoljak:krumplifőzelék, tejfölös tészta, túrós tészta->tejföllel hígítva, húsleves zöldségekkel, hússal turmixolva, paradicsomos húsgombóc, sárgarépa-zeller, fehérrépa összefőzve, szintén tejföllel turmixolva, olyan vadas-mártás szerű, cukkini, vagy bármilyen tökféléből főzelék, joghurt idénygyümölcsökkel. Ha még eszembe jut vmi, írom.

2012. jún. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1 éves státuszon nem érdeklődött az orvos, hogy a kisbabád még nem eszik darabosat?

Én sem bántásból írom! Csak kérdezem. Furcsa nekem ez. Olyan nics, hogy érett vagy nem érett. Az édesanya felelőssége a gyermeket hozzászoktatni a darabos ételekhez, mert a gyereknek meg kell TANULNI a darabos ételek elfogyasztását, hogy később ne okozzon fulladást. És még sorolhatnám....

Én a helyedben sürgősen elkezdeném adogatni neki a darabokat!

Egy gyerekorvos.

2012. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor úgy látszik én itt kivétel leszek. :)

Kislányom most lesz 17 hónapos és úgy két hete eszik 'rendes' darabos ételt. Természetesen előtte is megette a kenyeret, párolt zöldséget stb., de nagyon kis mennyiséget így az ebédet mindig turmixoltam mivel így sem egy nagy súlyú baba gondoltam legalább ebédnél legyen meg a mennyiség! Amint darabosat talált az ételben azonnal hiszti volt és inkább nem evett semmit. Gondoltam ez mégsem megoldás.... és láss csodát, kinőtt nagy nehezen a rágó foga és többet nem kérte a turmixolt ételt csak a darabosat és nagyon szépen megeszik bármit. Természetesen én is próbálkoztam előtte, hogy egye végre a rendes ételt de kudarcba/sírásba fulladt, így nem nagyon erőltettem!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: Tényleg szinte mindent lehet turmixolni kis húsleves lével. Miket adsz Neki?

Írj privit ha gondolod, szívesen segítek, úgy látom hasonló cipőben voltam én is a lánykámmal! :))

2012. jún. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!