Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért zavar ez ennyire?...

Miért zavar ez ennyire? Teljesen belebetegedtem!

Figyelt kérdés

Két éves a kislányom, a szomszédoméké szombaton töltötte a hármat. A héten találkoztunk a szomszéd csajjal, mondta, hogy majd szombaton átjön szólni, hogy mikor menjünk át köszönteni a lányukat.

Már csak annyiból is nagyon vártam ezt az alkalmat, mert nem igazán mozdultunk ki sehova az elmúlt hónapokban (kisváros, nem nagyon tudunk sehova menni, párom folyton dolgozik, a nagyobb kirándulást az anyagiak nem engedik), szóval örültem, hogy kicsit kikapcsolhatok pár órára, és a kicsim is gyerektársaságban lesz néhány órára.

Szombaton reggel szépen felöltöztettem, magamat is rendbeszedtem, és egész nap vártam, hogy mikor szól át a csaj, mikor mehetünk.

Délután kettő körül már elég komoly gyerekzsivaj volt szomszédos udvaron, a kislányom folyton kérdezgette, hogy mikor mehetünk már, egyre csalódottabb volt, ahogy én is. Háromkor aztán felharsant a "Boldog Szülinapot", én pedig levetkőztettem a lányom, ráadtam az itthoni ruháját, és nem engedtem ki többet az udvarra, hogy inkább ne is hallja a gyerekzsivajt. Este még lefekvésnél is azt kérdezte, hogy miért nem mentünk át.

(Őszintén szólva nem akartam bunkó módon odapofátlankodni, hisz ugyebár nem ez volt megbeszélve.)

Olyan szinten dühös vagyok, hogy magam is meglepődtem rajta. Úgy érzem, mintha mi nem lettünk volna elég jók az ő társaságukhoz, vagy nem is tudom.

Miért érzem ezt? Jogos egyáltalán ez a harag? Kezd az agyamra menni a bezártság, de sosem hittem, hogy eljön a pillanat, amikor a boldogságom a szomszéd beképzelt liba meghívásától fog függeni!


2012. jún. 18. 00:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon rosszulesne,de sajnos nem tehetsz mást,tedd magad túl rajta,és ne keresd többé a társaságát.
2012. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na így azért furább, hogy te készítetted el az ajándékot, és a lányodnak is ígért cserébe valamit. Így tényleg fura lenne, ha elfelejtette volna. Furcsa szitu, mást nem tehetsz, mint hogy megkérdezed, miért nem szólt... És utána eldöntöd, mennyire akarsz vele ezek után barátkozni.
2012. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem azért a kapcsolatot ne szakítsd meg vele teljesen. Nem kell, hogy legjobb barátnők legyetek, de azért az mindig jól jöhet, ha az ember valamennyire jóban van a szomszédjával, sok olyan helyzet adódhat, amikor szükség lehet a segítségére. Főleg hogy hasonló korú lánya van, a két kislány számára is fura lehet később, hogy egymás mellett laknak, de az anyukáik nem szeretnék, ha egymással játszanának.
2012. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben legközelebb megkérdezném tőle, hogy Na milyen volt a buli? Örült a kislány az ajándéknak? Szerintem a föld alá fog süllyedni szégyenében. Persze nem gúnyosan kèrdezném, hanem nagyon kedvesen, érdeklődően.
2012. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg eleve nem készítettem volna ingyen 5 napon keresztül sok munkával egy szülinapi vagy bármilyen ajándékot, ha még telefonszámot sem cseréltünk. Nem is fogadnék el ingyen semmit egyik szomszédtól sem, akkor sem, ha jóban vagyunk. Nekem az a tapasztalatom, hogy jó a szomszédokkal jóban lenni, de nem kell túl sokat várni, mert könnyen jönnek a félreértések. Legyen meg a jó kapcsolat és a 3 lépés távolság.

Az tuti, hogy én nem tudtam volna egész nap otthon ülni, és nézni ahogy a lányom egyre csalódottabb, ha látom, hogy ebből nemigen lesz semmi, akkor fogom magam és elviszem a lányomat valamilyen más programra, aminek örül, egy fagyizásnak pl. Vagy ha tényleg ennyiszer említi a szomszéd a meghívást, akkor kimentem volna a kertbe megkérdezni, hogy mi újság, menjünk-e, mert ha nem, akkor van más programunk.

2012. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem is akart áthívni, csak kihasznált. Nem kell vele összeveszni, de barátkozni sem. Legközelebb ha szívességet kér, hogy készíts megint valamit, akkor mondod, hogy jó persze szombatra kész lesz, aztán majd véletlenül elfelejted megcsinálni.
2012. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
33%

jujj mekkora nagy bun-kó szomszédasszonyod van :D

Ahogy már azt előttem is megírta valaki én is mindenképp megkérdezném tőle hogy milyen volt a buli és, hogy örült-e a kislány az ajándéknak. Szegény lánykád :S Valahogy verd át te is..

2012. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!