Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak negem zavar hogy ilyen a...

Csak negem zavar hogy ilyen a ferjem?

Figyelt kérdés

Ket fiunk van egy nagy 6 eves es egy pici fel eves baba. A ferjem a picivel semmit nem tud kezdeni, pedig mar vegigcsinaltuk egyszer a dolgokat a naggyal. Egyedul furdetni segit, de nem kepes felvenni ha sir en meg mondjuk epp a nagynak segitek valamit, csak kiabal hogy nem hallod hogy sir a gyerek?? Ha elmegyek furodni megkerdezi, hogy muszaj?? Arra 20perc nyugira szulsegem van a kadban es addig nem bir el ket gyerekkel. A nagyot egyedul rendesen ellatja vele tud foglalkozni, de a picire azt mondja nem lehet vele mit csinalni. Erdekes en nagyon jol le tudom kotni, csak hat igy o is lekot engem annyira, hogy szegeny nagyfiura csak minimalis idom van. Kezd is meglatszani a viszonyunkon sokszor olyan sertodott velem. Az meg egyenesen ciki hogy az anyam aki nem is velunk lakik jobban ismeri a babankat mint az apja, es jobban el is van vele. A kicsi eleg anyas( persze mert mindig nekem kell vele mindent csinalni, csak akkor hagyhatom vele, ha elaltattam elotte) es fejemhez vagja hogy elrontottam mert mindig vele vagyok. De hat konyorgom kivel lenne ha az apja nem bir foglakozni vele?

Ne ertsen senki se felre en nem a labamat akarom logatni mig o babazik, csak olyan fura, hogy miert nem tud az apa ugy orulni a babanak, mint az anya? Nekem minden kis mozdulata erdekes, izgalmas o meg elintez mindent egy aha-val, es megy a dolgara. Pl nemreg ejjel kellett szivnom az orrat es ram szolt hogy ne zajongjak mert o nem tud aludni. Mondtam hogy a baba beteg erre o elfordult es aludt tovabb. Masnap kerdeztem hogy o nem is izgult? A valasz:tudtam hogy te megoldod. Szoval nekem az faj, hogy nem ertem hogy tud ilyen erdektelen lenni.

Most hogy bejott a jo ido vett egy motort es minden hetvegen motorozik mi meg kinlodhatunk harman a lakasban. Nem erti azt se hogy felek hogy valami baja esik. O megteheti azt hogy gondol egyet es azt csinalja ami neki jol esik, de nekem mindig elobb arra kell gondolnom mi van a gyerekekkel aztan johetek csak en. Mindig azt mondja o csak hetvegn tud kikapcsolodni mert hetkoznap dolgozik, en meg itthon vagyok egesz nap. Csakhogy nekem nincs hetvege sem. Vagy csak en vagyok hisztis a hormonok miatt?.


2012. ápr. 16. 23:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Fusd át, ha gondolod, itt egy másik kérdésből alakult ki egy kis vita, amiből választ találhatsz a kérdésedre.

2012. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
12%
Ilyen féregnek nem szültem volna gyereket.Undorító hogy minden rád hárul.Nem is hiszem hogy ez javítható,hiszen semmi jelét nem adja hogy érdekelné mi van veletek.Ha lenne hova mennem,elválnék,ennél vannak azért normálisabb pasik.
2012. ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Az sokszor igaz hogy egy férfi még nem tud mit kezdeni egy pici babával,de az hogy fél órát sincs el vele nagyon gáz!!!

Nekem a soraidból az jött le hogy nincs minden rendben ezzel a kapcsolattal! (bocs ha tévedek)


Az én párom is eljátszodta már ezt velem,hogy ő dolgozik én meg csak itthon vagyok. Erre én egy napra ráhagytam a lányunkat. Reggel mentem este jöttem. Soha többet nem mondta hogy én "csak itthon vagyok"!

2012. ápr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
36%
Nem a hormonokkal van itt baj....! Neki nem kellett volna még egy baba szerintem és ez csak szerintem! Abban vagy te a hibás hogy ezt 6 év után sem vetted észre :( Bocsi!
2012. ápr. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%
Szegénykém jól kifogtad. Jó szemét férjed van. Szerintem sem a hormonok miatt van. A férjed biztosan "gyárilag" ilyen, vagy azt akarja, hogy a gyerek helyett őt babusgasd.
2012. ápr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
0%
Nem írok erre csak annyit,hogy nagyon sajnállak!Kell ez neked? :S
2012. ápr. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

a férfiak nem igazán tudnka mit kezdeni egy babával. tipikus, hogy azt várják, hogy majd együtt focizhassanak.


azt már biztosan elfelejtette, hogy milyen volt, amikor a nagyobbik baba volt.


dwe elég gáz, hogy ennyire beletojik az egészbe. ahelyett, hogy hétvégente a családjával lenne....

2012. ápr. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam mit kell kell kezdeni egy babával, de szép lassan megtanultam. Az apa feledata is, hogy kivegye a részét a feladatokból mert az anyának ez nagyon sok. Meg kialakul egy kötődés is.Én mindent megcsináltam, bár néha rám kellett szólni hogy segítsek mert nem jutott volna eszembe... De jó hogy így megnevelt a nejem mert már bármi történhet mindent tudok egyedül is... A férjeket nevelni kell!!! Ne hagyd hogy azt tegye ami neki tetszik mert a gyermekvállalás az két emberről szól. Motorozni megy.. chö.. Mintha csak neki járna a kikapcsolódás.. Kicsit légy határozottabb!!! 36-éves apuka.
2012. ápr. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen komolyan le kell vele ülni beszélni, mert ennek nem lesz jó vége. Akár segítséget is kell kérni családterapeutától. Nem kell rögtön a válást latolgatni, ahogy többen is írták, mert egyedül még nehezebb lesz.

Ha nem sikerül kettesben leülni vele, akkor egyszer közöld vele, hogy másnap neked halaszthatatlan dolgod lesz és hagyd otthon a 2 gyerekkel. Intézzen mindent ő, írd le egy papírra, hogy mi az aznapi sürgős teendő. Még mielőtt bárki felkelne, másnap menj el, nehogy meghiúsuljon a terv. Ezek után én csak késő délután mennék haza. De lehet nagyon jó lenne, ha ez a nap a nagyobbik fiaddal telne és akkor vele is tudod javítani a kapcsolatod. Ők meg ketten otthon lennének. Ha a pici tápszeres, akkor a kaja biztosítva, ha meg nem, akkor hagyj otthon lefejt tejet. Mivel 6 hónapos, gondolom, hogy már hozzátáplálsz, azt is meg lehet oldani.

Ha az elsőnél nem volt gond, akkor biztos itt is megoldja.

Meg lehet, hogy hiányzol neki te is, mind testileg, mind lelkileg, mint nő.

2012. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nálatok is - mint általában mindenhol - kettőn áll a vásár. Nem állítom, hogy nincs hiba a férjedben, de benned is van!!

A férfiak egy jó része képtelen a pici babával mit kezdeni - tapasztalatból mondom. Két gyerekünk van, most várjuk a harmadikat. Az első babánál a férjem teljesen kivonta magát a dolgokból. Először én is lázongtam magamban, aztán megértettem, hogy tele van bizonytalansággal e téren, fogalma sincs, mit kéne kezdeni azzal a kis csomaggal és oltári megkönnyebbülés ám, hogy ott van az anya és megoldja. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy az a kötődés, ami anya és gyermeke között 9 hónapig alakul, az az apánál nincs!!

A lányunkkal nagyjából másfél éves kora körül tudott a férjem először "értelmes" időt eltölteni, de hagyott ott engem két hetes újszülöttel azért, mert két napra elment vitorlázni a haverokkal a Balatonra... Mire két éves lett a lányunk, kezdett egy kicsit apává válni, de igazából az utóbbi bő fél évben (3 és fél most a leányzó) lett nagyon jó a kapcsolatuk.

A fiunk születésénél már picivel jobb volt a helyzet, szerintem azért, mert legalább fiú lett és ha más nem is, az apai büszkeség ott volt. Én meg rutinosabb voltam, simán a kezébe nyomtam apának a picit, hogy tessék, büfiznie kell, én meg altatom a nagyobbat (2 éves volt ekkor a nagyobb). De ettől még nem tudott vele "beszélgetni", nem tudott vele mit kezdeni sokáig! Még fürdetni sem fürdette, féltette. Egyéves elmúlt a fiunk is, amikor már elkezdte fürdetgetni.

Hétvégente az én férjem is eljárt ide-oda - ő leginkább horgászni szeret, oda jár rendszeresen. Úgy éreztem és a mai napig úgy érzem, hogy amíg rajta múlik a megélhetésünk, amíg ő idegeskedik azon, mit hogyan csináljunk anyagilag, hogy jó legyen, ő túlórázik, stb. addig a legfontosabbat, amit családfőként tehet, meg is teszi.

Hétvégén mi azért vagyunk elég sokat együtt, mert én a kezembe vettem a szervezést és programokat csinálunk. De mindig hagyok neki időt arra is, hogy a saját szenvedélyeinek hódoljon - igenis szüksége van rá az egész heti robot után!

Azt írod, hogy neked még hétvégéd sincs: ne haragudj, de akkor valamit baromi rosszul csinálsz! Van egy nagy fiad, aki már képes egyedül öltözni, wc-re menni, ha elérakod a kaját, meg tudja enni, vélhetőleg még meg is fürdik egyedül. Hét közben iskolában van (vagy ha évvesztes netán, akkor oviban), te meg nem tudsz egy féléves baba mellett kikapcsolódni??? Azt mégis hogy csinálod???

Nekem be nem magyarázza senki, hogy két gyerek mellett - pláne ekkora korkülönbségnél - bele kell halni a melóba. Nekem a két kicsi mellett is simán belefér minden és jut idő arra, amit szeretnék. Pedig nálam sincs elhanyagolva egyik gyerek sem, sokáig szopiztak, ölben aludtak (a kicsi sajnos másfél évesen leszokott a szopiról a pocaklakó miatt, a nagy majdnem hároméves koráig szopizott, tandemben a kicsivel), sose hagytam őket sírni, 3 éves elmúlt a nagyobbom, mire átaludt végre egy éjszakát, szóval nem extraszuper, hanem teljesen átlagos gyerekek, átlagos igényekkel. Ezt csak azért írom, hogy ha így befért melléjük a házimunka, a kert, az intéznivalók és mégse volt soha gondom azzal, hogy beülhetek-e egy kád vízbe, vagy megnézhetek-e egy jó filmet, elolvashatok-e egy jó könyvet, elmehetek-e (gyerekekkel együtt persze) egy jót dumcsizni a barátnőmmel, stb.

A másik: ha folyton ki vagy akadva valamin, ha elégedetlen vagy, netán piszkálod a férjed amiatt, hogy mit nem csinál, nem sok kedve lesz veletek lenni, az tuti. Ő nem egy házisárkányt vett el vélhetőleg... Fontos, hogy csinos legyél otthon is, hogy tudjatok beszélgetni a gyerekeken kívül másról is, akkor lesz kedve esetleg motorozás helyett hétvégén veletek programot csinálni.

Mi már pár hetes babával is csináltunk programokat, igyekeztem, hogy ne laposodjon el a kapcsolatunk akkor sem, ha pici baba van itthon. Cserébe a férjem is elkezdett változni - mára simán mondhatom neki, hogy vigyázzon két órát a gyerekekre legyen szíves, mert ki szeretnék menni lovagolni, vagy szeretnék most egyedül vásárolni menni, mert nézni akarok egy új cuccot magamnak....

Családdá válni nem könnyű és mindkét félnek le kell tenni az asztalra dolgokat. De ne mondd azt, hogy neked hétvégéd sincs, mert ha valóban így érzed, akkor nem lett volna szabad még egy babát bevállalnod. Nem hiszem el, hogy te reggeltől-estig robotolsz, vagy ha igen, akkor át kéne gondolnod a napjaidat, mert valamit baromi rosszul csinálsz. Egy kisbaba szokott aludni, a nagyobb van olykor házon kívül, minden gyerek elvan ideig-óráig magában is, házimunka kizárt, hogy napi két óránál több legyen, de akkor már ragyog a lakás, ebédet föltenni nagyon max. félóra, feltalálták a mosógépet, sőt, most már a mosogatógép is elég általános (nem tudom, neked van-e, de óriási segítség), tehát bőven kéne jusson időd önmagadra. Meg a férjedre, meg a kapcsolatotokra, mert itt alapvetően azzal van baj szerintem. A férfiak akkor menekülnek otthonról, ha ott nem kapják meg azt a testi-lelki-szellemi közösséget, amiért megnősültek. Neked kell változtatni, hogy ő is változzon.

Tapasztalatból mondom.

2012. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!