Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól van ez így?...

Szerintetek jól van ez így? Első unokánál segített a családotok? Támogatott anyagilag, lelkileg?

Figyelt kérdés

Ami miatt rosszul érzem magam az a következő:a párom szülei mióta megtudták hogy unokájuk lesz nagyon sokat segítettek-érzelmileg is és anyagilag is!mikor szültem a kórházban is bent voltak,hoztak főtt ételt meg bármit amire szükségem volt!az én szüleim nem jöttek be hozzánk (mondjuk apa dolgozott)!de anya rokkant nyugdíjas,semmi dolga és mégse jött és nagyon rosszul esett!miközben folyamatosan arról beszélt hogy ő majd így meg úgy jön stb...aztán azóta eltelt 7hét és az unokájuknak egy takarón kívül semmit nem vettek!mindig csak mondják hogy majd ez meg az lesz de aztán semmi mert nincs pénzük!tény nem veti fel őket a pénz!DE ahol egy rakat dohányra meg (édes anyám részéről) alkoholra van pénz ott nekem ne mondja senki hogy nem jut az unokára!

ne értsetek félre nem a pénzükre van szükségem!csak zavar hogy fűt fát ígérgetnek nagyokat mondanak és közben semmi!és anya már mondja hogy ő érzi mijen jó nagyi...!egyszer se kérdezték meg hogy mire lenne szükséged kislányom?

velem van a baj?jól van ez így?


2012. jún. 18. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Egyáltalán nincs ez jól.Nem is tudom, hogy te hogy nevelkedtél..hiányzik neked egy alkesz mami??Már bocsi.Látszik, hogy párod családja milyen odaadó.Ezt értékeld..Sajnos ez van.Örülj hogy valaki támogat.Nekünk senkink sincsen.. :( Hidd el rosszabb, mert minket mindenki le...r!
2012. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én még csak most várom az 1. babánkat, de anyósoméktól már így is rengeteg mindent kaptunk, amit én már túlzásnak tartok. Anyukáméktól és apukáméktól csak pár kis ruhát, játékot, cumit, ilyesmit kaptunk. De őszintén, én senkitől nem vártam el semmit, hogy vegyen, mert az én gyerekem, magunknak szülöm, mi vállaltuk, így úgy gondolom nem a nagyszülők dolga vásárolni neki. Persze borzasztóan jól esik, de mondom, pl. amit anyósék csinálnak, az már kimondottan kellemetlen, mert már egy csomó pénzt ráköltöttek. Azt megértem, hogy zavar, hogy összevissza ígérget az anyukád, de akkor mondd meg, hogy köszi anya, de nem kell semmi, majd mi elintézzük.
2012. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos, hogy rosszul érzed magad. A párom szülei és az én anyukám se áll jól anyagilag, de sok mindenben segítenek. Mikor megszültem rengeteg kaját hoztak mind a két részről, így két hétig a konyhába se kellett tennem a lábam, és nem nagy dolgokkal, de mindig meglepik valamivel a fiamat, van, hogy csak pár száz forintos játékkal, de akkor is örül, mert mamáéktól kapta. Túl sok mindent nem tudsz tenni, de azért én letörném a szarvát, és megmondanám a véleményem, na nem durván, de azért érezze, hogy nem ilyen egy jó nagyszülő, és itt tényleg nem csak az anyagiakról van szó.
2012. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem attól lesz valaki jó nagyszülő(sem szülő) hogy elhalmozza ajándékokkal!!! Nos, az én kislányom 21 hónapos, össze-vissza 3x látta párom anyja(az én szüleim már nem élnek sajnos),és 1 db pólót kapott tőle, pedig egészséges, 60 éves friss nyugdíjas... Én örültem volna már annak is ha eljön hozzá.
2012. jún. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén?

A te szüleid. Elég régóta ismered őket, valószínű mindig is ilyenek voltak, egy gyerek születése miatt nem fognak megváltozni.

Én soha nem vártam el sem anyagi, sem lelki segítséget a nagyszülőktől, így nem is ért engem csalódás.

A férjemmel ketten vállaltuk a gyermekeinket (3 van :-D). Azt, ha néha besegítenek, néha vigyáznak rájuk, ha betegek stb, megköszönjük, de nem várjuk el.

Anyagilag meg nem támogatnak minket, csak ajándékot vesznek a lányoknak szülinapra/névnapra/karácsonyra.


Szerintem egyszerűen azt hitted a lelked mélyén, hogy megváltoznak. Ettől függetlenül lehetnek még jó nagyszülők. Pl. az én lányaim imádják anyósomat, és ahogy nőnek egyre jobban kijönnek egymással, pedig mi tartjuk a távolságot még mindig, pedig 12 éve vagyok menye :-D.

De ahogy nőnek a lányok, egyre több mindent lehet velük, pl hétvégén együtt főztek lekvárt :-D

2012. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

esetleg próbáld meg te elmondani, mire lenne szükséged. pl.segíthetnének takarítani, főzni, bevásárolni. ha akkor sem segítenek, akkor a következő ígérgetésnél emberien meg kéne velük beszélned, hogy ne ígérjenek olyat, amit meg sem próbálnak teljesíteni.


nálunk mindkét oldalon kérdezgették, mit segíthetnek, és igyekeztek is pl.főzésben, bevásárlásban. anyagilag nem segítettek, de nem is gondolom, hogy kellett volna, az a mi dolgunk, hogy előteremtsük. ajándékokat nem vettek, de nem is akartam, hogy sok fölösleges játékra költsenek, ruhánk meg van elég (kölcsönkaptunk egy teljes ruhatárat).

2012. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyósom 40 km-re lakik tőlünk, ott fel kellene szállni a buszra (ott áll meg szinte a házuk előtt), itt leszállni, lemenni a metróhoz(nem nagy távolság), itt leszállni és kimennénk kocsival elé, DE, Ő nem jön és még nem is látta a most 16,5 hónapos unokáját. Kapni meg egyáltalán nem kaptunk tőle semmit :((((((


Az én anyukám itt lakik mellettünk, bármikor vigyáz a fiamra, sétálni viszi és hébe-hóba vásárol neki ezt-azt (nem túl sűrűn) gyümölcsöt, kis ruhát. A legnagyobb segítségünk a nővérem akitől össze sem tudom számolni mennyi mindent kaptunk (több 10ezer forintos nagyságrendre gondolok). Minden héten jön és soha nem jön üres kézzel.

2012. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi off: utolsó 40km nem nagy távolság,ti is megtehettétek volna 16,5hónap alatt legalább egyszer,pláne,h írtad van autótok...Őszintén szólva meg én fiatal létemre elveszettnek érzem magam pesten,és metrózni is gyűlölök(félek).


On: elhiszem,h rosszul esik,nekem is így esne,és egyértelmű,h nem azért,mert azt várod,h elhalmozzák ajándékokkal..De nyilván valahol te is tudtad,h ilyenek,hiszen ők neveltek fel,csak baromi sz@rul esik látni,h anyósodék nem ilyenek...Én annyit tudok tanácsolni,h örülj,h ilyenek a férjed szülei,és halmozzátok el őket ti is annyi szeretettel,amivel ők benneteket..

2012. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt furcsállom hogy nem ment be a kórházba, de azt én várom el a szüleimtől hogy mindenféle dolgot vegyenek.egyébként nálunk is így van hogy az én szüleim szegényebbek.mondom is mindig nekik hogy nem kell semmit venniük, hiszen tudom hogy nincs sok pénz.párom szülei meg már egy csomó dolgot vettek de ők jobban is állnak anyagilag.a lényeg hogy szeressék az unokát.
2012. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Talán az a legnehezebb az egészben hogy most kellett rádöbbennem hogy milyenek is ők valójában!és ezt nehéz elfogadni!nem a pénzük,ajándékok kellenek...csak én azt hittem az elmondásaik alapján hogy ez nekik is fontos hogy jön az unoka (mert én azzal jól érzem magam ha adhatok-ő bennük nem tudom hogy ez hogy van?)!

bele vannak süppedve a saját "nyomorukba"!azért is vártam kislányom érkezését mert bíztam abban hogy ez majd lendít egyet a megszokott mókuskerekes hétköznapjaikon és újból láthatom őket igazán boldognak és hogy ezzel talán egy kicsit "megfiatalodnak" újult erőt kapnak!és bíztam abban is hogy anya abba hagyja az ivást!de még arra se volt képes hogy látogatásunkkor józan legyen!nem engem,hanem az unokáját megtisztelhette volna ennyivel...!

:(

2012. jún. 18. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!