Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kislányomnak adhatok...

1 hónapos kislányomnak adhatok babavizet a nagy meleg miatt? Csak anyatejet kap. Ha igen, mennyit egy nap?

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Erről nagyon megoszlanak a vélemények, főleg anyatejes babáknál. Én adnék... és adtam is akkor is amikor még csak anyatejes volt a babám és akkor is amikor tápszeres lett.

Szerintem amennyit igényel, csak arra figyelj, hogy mindíg két evés között kínáld kb középidőben, nehogy azért egyen kevesebbet, mert a víz nagyon eltelíti.

Persze a te döntésed, hiszen elvileg az anyatej eleje vizesebb, tehát az is lehet megoldás ha sűrűbben mellre teszed (én nem tudtam mert tiszta seb volt a mellem így örültem ha akkor meg tudtam etetni amikor eltelt a 3 óra).

De én adnék vizet, szerintem nem okoz szopási zavart vagy kisebb étvágyat a legtöbb babánál.

2012. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
én csak szoptattam az augusztusi és májusi babámat is. Az elsőnél még ráértem állandóan mellre tenni, a másik viszont már kapott vizet, amennyit akart, sosem mértem, két étkezés között. Végülis dögmeleg van!!!
2012. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Én nem adtam. Igény szerint szoptattam a babám, bármikor kért, adtam neki. Mondjuk az én babám augusztus végén született, így 1 hónaposan már nem voltak nagy melegek, mire megint tombolt a nyár, addigra meg már ő volt nagy. 8 hónapos volt, mikor először inni kínáltam, vízzel és nagyon nem tetszett neki. Mégcsak hasfájós sem volt a babám, ezért teáztatnom sem kellett.

Egyébként az anyatej tényleg szomjoltó. Én nagyon sok cikket, infót gyűjtöttem még terhesen és a legtöbb helyen azt írták, hogy felesleges itatni, sőt, az is le volt írva egy helyen, hogy kimondottan káros is lehet, ha itatjuk a kicsit. De mindenki maga tudja.

2012. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Próbáld meg nyugodtan sztem. Nekünk is inkább a víz esik jól ha melegünk van, nem a tej. Ha meg nem kéri, akkor még mindig szoptathatod gyakrabban.
2012. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Én adnék neki. Ha nincs szüksége rá, nem fogja elfogadni úgysem. Semmi baja nem lesz a víztől! Nem is értem miért mondják sokan hogy ne...
2012. jún. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

én adtam még télen is a babámnak.

barátnőm orvos, azt mondja sok anyatejes baba kerül kórházba nyáron kiszáradással, én inkább neki hittem nem a szuper anyukáknak :)

szerintem nem normális ha egy baba fél-egy évesen találkozik először vízzel, annyira alapvető.

ha nem szomjas akkor nem iszik és kész, de legalább ő döntheti el, ha anyatejet kap a szomjúságára csak akkor mindig eltelítődik a pocakja...

2012. jún. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Az olyan gyerekekből lesznek cicifüggők,akik mást nem kapnak.Ha isten őrizz meg elapadna később a tejed,vagy nem lenne elég,akkor meg nem fogadná el a cumisüveget,meg nem ismerne más ízt,nem szokná meg a teát.vizet gyümölcslét később nem fogadná el.A barátnőm így járt a kisfiával.Mikor kezdett kevés lenni a teje,kipróbáltak kb 10 féle tápszert,cumisüveget,mire az egyiket nehezen elfogadta.Inni csak vizet iszik,abból is csak keveset.most 3 éves a gyerek.Mindez azért,mert nem itatta teával,vízzel,mikor pici volt.
2012. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Én a cicista vallásban hiszek, de biza ha elmegyünk itthonról, akkor a csak szopó babámnak viszek vizet, sőt vittem már teát is neki. És még csak 3 hetes.

Nagyon meleg van és ők még gyengék. Nem fogom az elveim miatt kórházba küldeni.

Nem arról van szó, hogy nem hiszek magamban vagy az anyatejben, hanem arról, hogy NAGYON MELEG van és nincs arra kapacitásom, hogy menet közben 5 percenként megálljak és a városban keressek egy eldugott helyet, ahol meg tudom szoptatni.

2012. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Én is adtam a kislányomnak, szerintem nyugodtan...kínáld többször, ha szopi után vagytok. Én is úgy gondolom, hogy a tej nem igazán szomjoltó. Szerintem az eleje hiába vizes, az is édes. És ami édes az nem lehet szomjoltó. Pedig én is szoptatom még a 13 hós lányomat, nem kellett neki tápszert adni de nem gondolom, hogy a víz ördögtől való lenne.
2012. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom: adj. Ma volt a gyerekorvos nálunk és ő kifejezetten kérte, hogy külön itassuk a gyereket ebben a melegben (egyébként nem ajánlotta volna, de elég extrém az időjárás, igy muszáj).

A mennyiség a gyerektől függ, de próbáld úgy, hogy két szopi közé beiktatni az itatást (az elmúlt 2 napban a kislányom egész napra elosztva kapott kb. 50-80 ml innivalót, egyelőre neki ennyi elég volt a szopi mellett).

2012. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!