Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy beteg-e a...

Honnan tudom, hogy beteg-e a babám?

Figyelt kérdés
9 hetes, egész nap sír. Eddig soha nem volt még ilyen. Láza nincsen, ha felveszem és sétálunk akkor abbahagyja. Az biztos, hogy nem a pocija, mert akkor másképp sír... Lehet, hogy hülye kérdés, de első baba és nagyon aggódom..
2012. jún. 18. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem szomjas?

Ma az én babám is sírósabb és állandóan cicin lóg...

Nehezen bírja a meleget.

2012. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Figyelj, ha a kezedben semmi baja, akkor tuti nincs nagy fájdalma, ha hirtelen elmúlik.:)

Szivat. okosodik, ügyesedik.


De lehet amúgy vmi gondja ez a nagy meleg, stb.

2012. jún. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
nem lehet,hogy sokat volt kézbe,és most nem tetszik neki ha le van rakva? csak mert azt írod,hogy: ha felveszed abbahagyja.
2012. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy "szeretethiánya" van :)
2012. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Ez teljesen normális, egyszerűen babusgatásra, szeretgetésre vágyik. Ha ilyen van, vedd fel, ringasd nyugodtan. Esetleg szerezz be egy hordozókendőt, és akkor a kezed szabadon lehet, úgy tudsz csinálni mást is, és kényelmesebb is, mint kézben cipelni.



"Figyelj, ha a kezedben semmi baja, akkor tuti nincs nagy fájdalma, ha hirtelen elmúlik.:)

Szivat. okosodik, ügyesedik."

Egy ekkora baba nem "szivat, okoskodik, ügyeskedik". Egy ekkora baba még ösztönlény. Nem gondolkodik. Csak igényei vannak. Az ölben elvés ugyanolyan igény, mint az éhség vagy a szomjúság. Ha nem reagálunk a jelzésére (sírására), akkor ő azt érzi, hogy ő nem fontos, így nem alakul ki az ősbizalom, és rendszeres sírni hagyás kihathat az egész felnőttkorára is, bizalmatlan lehet az emberekkel.


"nem lehet,hogy sokat volt kézbe,és most nem tetszik neki ha le van rakva? csak mert azt írod,hogy: ha felveszed abbahagyja."

???

Ez lehetetlen. Egy babát nem lehet elkapatni. Ahogy az előbb is írtam: ez egy természetes igény. És ha ez az igény ki van elégítve, akkor hamarabb el lesz egyedül, könnyebben másra lehet hagyni.

(Pl. kutatások bizonyítják, hogy a hordozott babák nagyobb korukra sokkal nyitottabbak a világra, mint azok, akiket sírni hagytak.)

2012. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!