Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először beteg a babám!?

Először beteg a babám!?

Figyelt kérdés

16hónapos fiam életében először meg van fázva, egy hete kezdődött estére belázasodott,folyt az orra.Másnap elvittük orvoshoz csak paracetamol tartalmú lázcsillapitot adott. Láza csak egy napig volt de ez az orrfolyás szörnyű..

Van orrspray,mindenféle homeos csodaszert kiprobáltunk de már egy hete szörcsög. Orrszivással nem megyek sokra mert annyira sir közbe hogy ismét tele lesz a nózija..meg amugy is folyik neki magától is nem kell nagyon szivni.

Amugy jókedvű,van étvágya nem tünik betegnek éjjel sem ébred. A doki aztmondta ne vigyük vissza majd meggyogyul:-S

Mivel először beteg fogalmam sincs meddig tart ez..mennyi idő után vigyem vissza szerintetek?"csak" a szörcsögés van de nem kellett volna már elmúlnia annak is?

Lehet vmi szövődmény egy kis megfázásból? (amugy nem köhög meg nem is köhögött)Ne nézzetek hülyének lövésem sincs semmiről betegség témában, első baba!


2012. jún. 13. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szívd az orrát, adj neki Calcimusc-ot, nekünk a Sinupret is nagyon bevált a náthára. Illetve hárs tea.

De, lehet belőle szövődmény (hörghurut, arcüreg gyulladás, stb.), ezért csináld ezeket, hogy megelőzd azt.

2012. jún. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Olyan édes ez az első baba aggodalom :) Ha nem írtad volna akkor is tudnám :) Nyugi. Egy mondás szerint a 4. gyereknek már a kutya hozza vissza a cumit :) Semmi baja nem lesz a babának, ők is betegek néha, mint a felnőttek. Orvos látta. És az, hogy folyik az orra se nem szövődményes dolog, se nem egetrengető tragédia.
2012. jún. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az orrszívást én sem hanyagolnám, nem folyik ki minden és ami bent marad bizony komoly gondokat tud okozni.

1 gyereket ismertem eddig aki kedvelte az összes ordít.

Én mindig úgy szívtam az orrukat, hogy először sós spré, majd gyerek földre fektet lefog, orr kiszív utána pedig "rendes " orrcsepp.

Nem baj, ha a doki nem ír fel semmi gyógyszert azonnal, sőt kifejezetten jó. Ha viszont nem csillapodik a láza vagy levert rosszkedvű, akkor felhívnám a dokit, hogy nem javul. Egyéb esetben jó, ha nem kell vele visszamenni legalább nem kap el valami új bacit.

2012. jún. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké tehát ha nem lázas vagy levert akkor ne menjünk dokihoz?

De egy arcüreggyulladást miről ismerek fel?

Bocs utánna tudnék nézni de jobb szeretem tapasztalatokból halllani az info-kat!

Ja és nincs kutyánk de annyiszor eldobja a cumit hogyha lenne biztos azzal hozatnám vissza első vagy negyedik..:):-D

2012. jún. 13. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Sűrű, sárga a váladék az arcüreg gyulladásnál. És mivel gyulladás ugye, lázzal jár.

A hörghurutnál pedig hallod, ahogy hörög, nem tiszta a légút.

Tényleg szívd az orrát, ami muszáj, az muszáj, senki nem szereti, de sokat segíthet. A Sinupret egyébként gyógynövény alapú, nem gyógyszer.

2012. jún. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne hanyagold az orrszívást, nem folyik ki és ha tele is lesz 5 perc múlva, akkor is sűrűn ki kell porszívózni, nehogy arc vagy homloküreg gyulladást kapjon, de fülére is rámehet.

reggel és este az orrszívás után csöppents nasivint, napközben orrszívás előtt pedig tengervizes sóoldatot.

nálunk olyan 2 hét az orrfolyás általában :(

2012. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Most néztem utánna..ahogy válaszoltatok hogy orrspray-t a szivás után kell adni..

Ez mekkora gáz nem tudtam Én előtte adtam..azthittem azért kell hogy könnyebben ki lehessen szivni..van ilyen sóoldatos ampullánk nivea-s nem tudom otthon lehet e kapni de én vagy azt vagy orrsprayt adtam szivás előtt..de akkor mostmár tudom mi a teendő..:-S

Remélem minél előbb vége lesz! Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!