Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagyon kövér a lányom?

Tényleg nagyon kövér a lányom?

Figyelt kérdés

egy évesen 11,5 kg és 76 cm.

Eszik jóformán mindenböl amiböl kaphat de még szopizik is , a doktornö pedig elég durán letámadott hogy diétára kellene fogni ezt a kislányt mert ekkora sullyal még másfél evesen sem fog egyedül járni.Hogyan diétáztassak egy ilyen pici lányt , nem kap semmi édességet és ropit sem sőt kekszet sem.a zöldségeket párolom a husokat fözve kapja mit kellene tennem?


2009. júl. 5. 22:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
semmit, válts normális orvosra! nem lehet kövér, jó a súlya, járni meg maj akkor fog, ha elég erős lesz hozzá, nyugi! tényleg válts, mert aki ekkora szamárságot mond, az orvosilag nem egy nagy ász!
2009. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Az én kisfiam 8 hónapos és 10 kiló és 71 cm. Van rajta dögönyözni való húsi, de ezerrel végigberregi és mássza a lakást vagy 100X!!! Úgyhogy felőlem bárki hívhatja bárhogy, amíg jókedvű, van kedve és ereje mozogni és a babanyelvén számomra a kis világát megmagyarázni szinte álló nap, addig, már bocs, de letojom, hogy ki mit mond! Nekünk is azt mondta a gyermekorvos - igaz, totál jókedvűen és főleg jóindulatból!!! -, hogy úgy néz ki, mint egy 1 éves. Mert nekünk 3 - 4 hónapos kora körül súly!!! problémáink voltak, meg szopási sztrájk, meg betegség! Ezek után én most hihetetlenül boldog és nyugodt vagyok, mert ha keveset is akar enni, akkor is tudom, hogy vannak tartalékai, ergo sokkal, de sokkal kevésbé parázok az etetésekkor, mint anno 3- 4 hónapos kora körül!!!

De, ha mindez nem elég meggyőző: napokban ismerkedtem meg egy kismamával a parkban, akinek a kisfia - nem ámítás, saját szememmel láttam! - megabébi: 3 hónapos és 8 kiló és 71 cm. S abszolút nem tűnik kövérnek. Akkora, mint a fiam.

De sorolhatnám a környezetemben lévő kisebb és nagyobb súllyal rendelkező, de totál egészséges kisbabák névsorát!

Szerintem a lényeg, hogy jókedélyű legyen, s legyen kedve mozogni és gagyarászni a maga kis csöpp nyelvén. Akkor, hidd el, minden a legnagyobb rendben van!

8 hós örökmozgó, de 1 évesnek tűnő :)) kisfiú mamája

2009. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , hála az égnek nagyon kiegyensúlyozott baba csak nagyon rosszul esett amit a drnö mondott , mert valóban hurkás , de messze van a nagyon kövérhez.
2009. júl. 5. 23:24
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

A doktorno nem akar rosszat hidd el, csak kicsit csunyan mondta es ezert esett rosszul neked.

A lenyeg, hogy egeszseges legyen, es mozogjon jo sokat! Vizet adjal neki inni.

2009. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%
hát ha a te babádat diétára kellenne fogni akor az én picimet ettetni se kellene. mi most vagyunk 5,5 hósak és 8400gr-osak. nálam a doki örül hogy ilyen szépen hizik. válts dokit
2009. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Kisfiam 4,5 hós.8800gés 70 cm.Dokinéni szerint gyönyörű baba.Szintén azt mondom,hogy hagyd ott azt a hülye dokit.
2009. júl. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Ezt így nem lehet megmondani, nem tudjuk, milyen nehéz a csontozata, stb. Így elsőre lányban soknak tűnik, de ez nem mérvadó!

Nem kell az orvos/védőnő szavát túl komolyan venni, viszont azt se felejtsd el, hogy Magyarországon sok az elhízás, és ha kiskorban elkezdődik, sokkal több lehet a szövődménye. Kérdezz meg barátokat, ismerős kismamákat, szerintük milyen a Babád, és aszerint cselekedj! Az egészsége a Te kezedben van!

2009. júl. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az a lényeg, hogy boldog kiegyensúlyozott a babád, és valóban doktornéni válogatja, az én fiam 3 hónapos, 7500g és 64 cm, és ránk büszkék, hogy 100 babából az első három legnagyobb közé tartozunk. úgyhogy szerintem ne is izgasd magad ezen.
2009. júl. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Husi lehet,de ne aggódj(én fiam is ilyen magas és 7.5kg ezért irtam h husi)

De örülj h jo étvágya van,és jol teszed h nem adsz neki édességet(sajna sok gyerek amiatt duci)

szerintem nem gáz ha ilyen sulya van mert nem az édességtől ilyen.

2009. júl. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%
Így elsőre nekem is kicsit soknak tűnik a súlya. Az én kisfiam 9 hónaposan 76 cm, de csak 9 kiló.
2009. júl. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!