Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene tennem hogy...

Mit kellene tennem hogy változtassak ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

Lényegében nem egészen ebbe a témakörbe illő a kérdésem, de remélem hogy több anyuka fog bele olvasni és kommentelni.

Egy pár hetes pici baba apukája vagyok, együtt neveljük a párommal a babókát, viszont én alig tudok otthon lenni velük. Sokat kell dolgoznom sajnos pont úgy alakult hogy még nem tudtunk intézni semmi jövedelmet (tgyás, családi) páromnak, mert vacakoltak a papírokkal, ezért plusz munkát vállaltam hétvégére. Így viszont annyira hulla vagyok, hogy amikor otthon vagyok szinte csak aludni tudok. A probléma viszont ott van, hogy párom nagyon a szívén viseli ezt, és inkább marasztalna hogy legyek velük, mint dolgozzak. Este is látom rajta hogy kimerült de nem tudok fenn lenni a kicsivel. Pár napja a feszültség már egymáson csapódik le sajnos. Szerintetek mit lehetne tenni, vagy mi lenne a helyes részemről? Előre is köszönöm.


2012. jún. 19. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagymamik nagypapik? Esetleg keresztszülöknek valok nincsenek a lathataron napi nehany oracskara?

Ha messze lakik, akkor kerjetek meg hogy költözzön hozzatok 1-2 hetre, vagy amig el nem intezödnek a papirok. Ram anno meg a szomszed tinilany babyszittelt. Addig le tudna feküdni parod picit pihenni.

De ha ö is inkabb marasztalna, akkor gondolom mar ott tart hogy nem erdekli a penz. Hat akkor maradj! Probaljatok meg összehuzni kicsit a nadragsziat arra az idöre. Jobb mint ha eltavolodnatok egymastol.

Sok szerencset.

2012. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nehéz kérdés ez. De én azt mondom, ha nem muszáj, ne vállald a pluszmunkát hétvégén, legalább akkor legyetek együtt.

Átérzem a helyzetet, nálunk is hasonló a probléma.

A mi Babánk 3 hónapos. A Párom nyaranta éjszaka szokott dolgozni a másik munkája mellett. Úgy volt, ha meglesz a Baba, nem megy. De most ismét megkezdte, és hát én nem örülök, nem veszélytelen a munkája, vannak balhék, meg hát nagyon fárasztó is. Meg amit mondok Neki mindig, hogy nem vagyunk rászorulva arra a pluszpénzre, van elég. A Babának rá van szüksége, és nekem is. Én is mindig mondom, hogy ne menjen, de hát lekötözni nem tudom. De remélem látva a szomorúságomat, és hogy a Baba is mennyire aranyos és egyre többminden érdekli, meggondolja. Mert imád bennünket. Csak az a hülye pénz, hogy mindig többet akar...

2012. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed hogy a párod igényli hogy velük legyél, akkor neked ezt kell tenned. Persze ha nincs pénzetek mondjuk pelenkára sem, olyan rossz a helyzet akkor az más. Ha nem ennyire gáz akkor viszont ne vállalj plusz munkát. Nekem nagyon kellett az elején hogy ott legyen a párom.
2012. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én inkább azon csodálkozom, hogy a pár hetes babád nem igényel téged? Keveset írtál, hogy milyen anyagi körülmények között vagytok, melyikőtöknek milyen munkahelyi múltja/jelene van. Igazából az lenne normális, ha legalább az első néhány hónapban te lennél a babáddal és nem más. Neked most az lenne a feladatod, hogy vele összehangolódj, a pénzkeresést a párodnak kellene megoldania. Nem jár neked tgyás, gyed?


Azzal nem is lenne gond, ha visszamennél igen hamar dolgozni, de legalább az első fél évet a babáddal kellene töltened. :-S

2012. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mókica84 ***** válasza:

Kedves ifjú apuka bár az anyagi helyzeteket csak ti ismeritek és nektek kell tudni, hogy megéri-e az a hétvégi plusz munka.Sajnos én a saját bőrömön tapasztaltam hogy milyen amikor az ember újdonsült anyukaként egyedül van a kicsivel(az első 2hetet kórházban kellett töltenünk ahol apuka még csak meg se foghatta a lányunkat)de én a világ minden pénzét oda adtam volna ha a párom abba a 2hétbe velünk lett volna.Rengeteget jelentett volna mind lelkiekben mind fizikailag(az idegeskedés miatt nem volt elég tejem).

egy 3.5hónapos kislány anyukája

2012. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es Válaszoló!

2-es válaszoló vagyok.

Félreérthetted a kérdést. Az Apuka kérdezte ezt, nem az Anyuka.

2012. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Anyukák! Köszönöm mindenkinek a tapasztalat megosztást. Elsősorban a 4-es kommentelőt kérném meg hogy olvassa el legyen szives újból a kérdésemet, mert én az apuka vagyok, és a másik hogy páromnak járna Tgyás, csakhogy még nem tudjuk intézni mert a kislányunk anyakönyvi kivonatában félre írták az apa neve helyett a kis lányunk nevét írták be :S plusz a taj kártyáját is a párom állandó lakcímére küldték, ami 60 km -rel arrébb van a lakhelyünktől- annak ellenére hogy külön fel lett tüntetve a levelezési cím :S - és így most ebben a hónapban neki egyáltalán nincs jövedelme. Ezért kell plusz munkát vállalnom. Nem pelenkára kellene hanem inkább hogy neki legyen otthon ha boltba megy, mert kaját én viszek neki a munkahelyemről (menzáról ) plusz ha történne betegség hogy kitudjuk váltani a gyógyszereket...ilyesmire kellene a pénz.
2012. jún. 20. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!