Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek a babának szandált,...

Vennétek a babának szandált, ha 1o,5 hónapos és még csak kézen fogva lépeget? Vagy kihúznátok a nyarat puhatalpúban és ősszel cipő?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem vennék neki. De ne vezetgesd kézen fogva,mert így nem tanul meg egyensúlyozni és esni. A testtartása is rossz lesz így.

Várd ki,amíg egyedül megy majd. Hagyd a bútorok mellett lépegetni,amíg nem indul meg egyedül.

2012. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam vezetgetni, csak ritkán. Inkább felállítom, h egyensúlyozzon.

Köszi, én is így gondolom.

2012. jún. 19. 18:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem vennék neki még szandált, hanem puhatalpúznék.
2012. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem puhatalpúznék. Vagy legyen mezítláb, vagy akkor már rendes cipőben. A puha-talpú cipó kb csak arra jó hogy melegítse a lábat, de erre most nincs szükség. Idézek a köv oldalról: [link]

"A Dévény-tornában is jártas ortopéd szakember akit megkérdeztünk elmondta: egyenes talajon (tehát otthon lakásban) kifejezetten nem ajánlott a puhatalpú cipő, mert abban a gyerek még fejletlen talpizomzata nem kapja meg a megfelelő tartást – ez főleg azoknál a tipegőknél számít, akik korán kezdtek járni vagy van bármi izomtónus-gyengeségük."

2012. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*nem cipó, hanem cipő :D de ez gondolom egyértelmű... :D
2012. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem a lakásban puhatalpúzok, hanem a szabadban, h ne legyen retkes a zoknija. Mondjuk szabadban nagyon ritkán "járogat" még.

2012. jún. 21. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!