Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj van? Kisfiam 1 éves,...

Baj van? Kisfiam 1 éves, imádjuk, sokat van velünk előfordul, hogy anyósomnál lerakjuk ha nekünk dolgunk van. Ez 1 hetente kb 1 alkalom, pár óra, míg bevásárolunk.

Figyelt kérdés
Félek. Azt vettem észre, hogy a kisfiam úgy viselkedik mintha jobban szeretné az anyósomta:-( Nagyon örül neki, sikít, mászik ki a gyerekülésből, sőt néha még az én kezemből is átmászik hozzá. Pedig én próbálok a legjobb anya lenni, mégis olyan mintha őt jobban szeretné:( Elrontottam valamit? Vagy (erre gondolni sem akarok) az anyósom édesgeti túlzottan magához, pl dugi csoki, vagy megenged neki olxan dolgot amit én nem? Nagyon nagyon rosszul esik ez nekem.
2012. jún. 20. 10:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is nem hinném, hogy bármit rosszul csinálnál. A nagymamik mindig mások, sokszor megengednek olyat, amit anyu nem mindig, de nem hinném, hogy ezért szereti a kisfiad. Inkább örülj neki, hogy szívesen van vele, hogy anyósod vigyáz rá, hogy nektek segítsen (na meg gondolom szereti a gyereket). Jobb lenne, ha ordítana amikor otthagynád? Akkor tuti azon agyalnál, hogy vajon azért üvölt, mert bántja.

Ne essen rosszul inkább örülj annak, hogy a kisfiad nyitott könnyen teremt kapcsolatot, nem szabad megfojtani a szeretettel. Attól, hogy téged szeret még szerethet mást is ettől nem fog téged kevésbé szeretni, hisz te vagy az anyukája a mindene. De ha érzi rajtad a bizonytalanságot, akkor ez kihathat a későbbi kapcsolataira is.

2012. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam egyszer aludt ott nagymamánál 11 hónaposan. MIkor hazahozták, kivettem a kocsi ülésből de mikor meglátta nagymamát átkérte magát hozzá :) szerintem ne vedd személyeskedésnek. Valószínű elkényezteti a nagyi, de ha megbízol benne, akkor ne is gondolj a dugi csokira, ha viszont nem akkor kérdezz rá. Szerintem csak annyi történik, hogy a nagyik állandóan a gyerek körül lebzselnek, míg mi néha elszaladunk kiteregetni, mosogatni, próbálunk olyan ételt beléjük tömni ami nem tetszik nekik. Állandó a vita a pelenkázás és az öltözködés körül. Ettől még te vagy az anyukája, és biztosan nagyon szeret téged. A nagyi az újdonság.
2012. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Sajnos hasonló cipőben járok én is, maximálisan átérzem! 9hós lányom meglátja anyósomat, kész, bújik, stb.. Hozzám soha, apjához sem, anyósomhoz nagyon, azért aggaszt, mert 1. nem igazán szeretem az anyósomat, felszínes kapcsolatot ápolunk,

2. anyósomnak hagyja magát babusgatni, míg nálunk az van, hogy ha kap egy puszit vagy ölelést, akkor tol el magától. :(

2012. jún. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%
Komolyan ahelyett, hogy örülnétek, hogy az anyósotok szereti a gyerekeiteket. Nem szabad, hogy az iránta érzett ellenszenv megmérgezze az unokájával való kapcsolatát. Komolyan gondoljátok, hogy a gyerekeiteknek nem ti vagytok a mindenük, hogy a mamival ha eltölt 3 napot akkor az első éjszaka már nem sírna az anyukája után? Hogy lehet féltékenynek lenni egy gyerek szeretetére??? Eszem megáll. Belegondoltok abba, hogy egyszer ti is lesztek nagymamák, anyósok? Nem kell szeretnie senkinek az anyósát apósát, de hogy féltékeny legyen arra, hogy a gyerek szereti? Jobb lenne, ha utálná? Ha nem tiszta a szeretete, ha csak érdekből bosszúból édesgeti oda magához azt a gyerek úgy is megérzi, nem hülyék a gyerekek!!!!
2012. jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
kedves utolsó. abba bele sem tudsz ugye gondolni, mert korlátoz az egyoldalú látásmódod, hogy esetleg az anyós nem bír engem, mert szerinte elvettem tőle a kicsi fiát??
2012. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
utolsó vagyok: fogalmad sincs, szerintem, hogy milyen lehet az, amikor imádod a gyerekedet, de egy mosolyt se kapsz egész nap, csak ha kaja van, vagy ki kell venni valahonnan. és igen, féltékeny vagyok a szeretetére, mert az anyja vagyok és nekem ő a legfontosabb, imádom, mindennél jobban, de még egy puszitól is majdnem sírva fakad. erről ennyit.
2012. jún. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van (2 és 5 évesek) és igen volt olyan nálunk is amikor nem akartak látni engem. Na de ha a gyereked egész nap rád sem mosolyog azt nem hiszem, hogy az anyósod hibája. Vagy vele van egész nap és veled csak este? Mert ha igen akkor eltávolodott tőled, de ha veled van egész nap és soha nem mosolyog rád azt egyrészt kétlem másrészt meg el kellene gondolkodni miért van így. Nem hinném,( sőt tudom) hogy tökéletes anya lennék, engem is sokszor szétvet az ideg és feszült vagyok, de hogy soha ne mosolygott volna rám a gyerekem...azt se hiszem, hogy rád nem mosolyog.

És nekem is van anyósom sőt mostohaapám is aki nem kedvelt, mert koloncnak tekintett mégsem a rosszat látom mindenkiben és bár utálom soha nem lennék rá féltékeny, mert a lányaim rajonganak érte. Ha a gyerekem nem mosolyogna rám és kerülne akkor meg nem másban keresném a hibát, hanem magamban, de lehet ufó vagyok.

2012. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám velünk él és a 9 hónapos lányom imádja, persze ez fordítva is igaz. DE Minden t szabad és abban a kevés időben míg vele van, mivel még dolgozik, intenzíven foglalkozik vele, mesél, virágot figyel, cicát csodál stb. An pelenkát cserélek, kínlódom az etetéssel, a hisztivel alvás előtt. Naná, hogy a nagyit szereti és nem engem, avgyis másként, de nem is ez a gond. Hanem ha játszunk a gyerek, férjem, én az udvaron, mivel sokat dolgozik keveset vagyunk együtt, elmegy anyukám és a gyerek meglátja és nem veszi ölbe, akkor azonnal nagy sírásba kezd és ordít, nem érdekli sem az apja, sem én, se figyelemeltereléssel nem érek el semmit.

Na erre mit kellene én csináljak? Haragudni anyára? Minden alkalommal félbeszakítani a játékot, mert megjött nagyi? Annyit tettem, hogy szóltam anyának, hogy ez a gyereknek nem jó!

Megértelek kedves kérdező, nem rontottál el semmit, de a nagyszülők csak szeretnek, azt meg konnyű.....nekünk nevelnünk is kell.

2012. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De örülnék, ha az anyósom szeretné, csak egy picit is a kislányom, aki most 1 éves és 2x látta azóta. Egyszer amikor megszületett, illemből, és egyszer húsvétkor. Az is illemből. Most volt a szülinapja, még csak telefonon sem kívánt boldogságot. Nem kíváncsi rá. :( Utolsó, tudod milyen rossz érzés az, amikor valaki nem szereti a gyereked??? Egyébként az én kislányom sem bújós.
2012. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem utolsónak szólt, hanem a 6. válaszolónak, csak azóta jöttek válaszok :)
2012. jún. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!