Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nevelitek, hogyan...

Hogyan nevelitek, hogyan viselkedtek a következő típusú gyermekkel? Normálisnak mondható a viselkedése?

Figyelt kérdés

A Kislányom 11 hónapos. Lényegében egész nap megy. Már másfél hónapja jár. Egész nap megy, pakol, szétpakol, elpakol, stb. Ha visszhangzik egy hely, akkor sikongat, alapjáraton hangos baba. Még nem simogat inkább üt, hajat húz. Egyelőre nem fogad szót, már csak azért is felmászik a kanapéra, stb. Imádom, hogy ilyen és úgy érzem, hogy mindent megteszek, hogy nem legyen belőle renitens ember.

De kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Előre köszönöm!! :)



2012. jún. 20. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem fogad szót,és te hagyod,akkor bizony renitens ember lesz.

Tanítsd meg neki,hogy szót kell fogadni,nem mászik fel a kanapára stb. Azt se engedd,hogy üssön.

Ha most ráhagysz mindent,akkor később is mindig az ő akarata érvényesül.

2012. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ütött, felmászott oda ahova nem szabad, stb. De én mindig megbeszélem vele, hogy mit szabad és mit nem. Soha semmi rosszat nem hagyok rá. Szerintem az egy nagyon rossz taktika. Mindemellett nem korlátozom semmiben. Mindent megnézhet, megfoghat, a kíváncsisága 100 %-ig ki van elégítve. Most 20 hónapos, csupa sebhelyes, de mások szerint szófogadó kisfiú. Úgy rosszcsont, hogy közben tudja, hogy mi az amit nem szabad. Remélem ez érthető. :)

Az unokatesóinak szinte semmiért nem szólnak. Anyuka ott tart, hogy folyton sír, az örökös cirkusz miatt otthon. Hát ezt sem szeretném, hogy később az én idegeim menjenek rá a dologra.

Az uncsitesók, viccből bolondnak nevezik a mamát, papát, mert Ők csak nevetnek rajta. Leszögeztem, az én fiamnak ilyesmit nem engedhetnek meg!

2012. jún. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, ha nem kezded el most "megfegyelmezni", és megtanítani, hogy betartsa a szabályokat, akkor később csak sokkal nehezebb lesz.
2012. jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat. Természetesen közbelépek mindig, sosem hagyom rá, csak néha azt érzem, hogy nem ér sokat. Lényegében ti elmondjátok mit nem szabad és közbe is léptek adott szituációba?
2012. jún. 20. 22:51
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezt megteszem én is, de mintha nem is neki beszélnék.
2012. jún. 20. 22:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem úgy általában ilyenek a gyerekek, nem hiszem, hogy ez egy típus, inkább életkori sajátosság, most kell felfedezni a határokat feltérképezni.


volt, hogy 500x vittem el a függönytől a gyereket, hogy ne tépje le és kismillió ilyen szitu volt.

ha következetesen soha nem engeded meg neki azt ami tilos akkor előbb utóbb (inkább utóbb) megtanulja. de ha 1x is megengeded neki, ráhagyod akkor onnantól jön a hiszti, megjegyzem tök jogosan hisz ha akkor lehetett akkor most miért nem???

sok türelem kell de meghozza a gyümölcsét a következetesség.

enyém már 2,5 éves és már semmi ilyen nincs. ami mindig is tilos volt annak a közelébe se megy, ami meg új, arra elég egyszer elmondanom, hogy azt nem!

mi kevés dolgot tiltunk de azt mindig mindenkor :)

2012. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad a gyerekre ráhagyni ami tilos!

Unokatesóm fia 4 éves.Rá mindent ráhagytak,most ott tart a kisfiú,hogy egy igazi kis rosszindulatú,minden úgy kell legyen ahogyan ő akarja.Náluk a 4 éves gyerek a főnök!

Az én lányom 21 hónapos.Sosem hagytam rá az olyan dolgokat amit nem szabad.A mai napig próbálgatja a kanapén ugrálást,de minden alkalommal leveszem és elmagyarázom neki,hogy nem szabad.Igaz általában sírás a vége,de meg kell szabni a határokat.

2012. jún. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is az unokatesót tudom felhozni példának. 3 éves elmúlt, kisebb korában ráhagytak mindent, és most issza anyuka a levét... Én azt mondom, azt sem mindegy, hogyan avatkozik be az ember. Például, ez a kisfiú szokott olyat mondani, hogy hülye vagy mama, sőt még durvábbat is. Erre anyuka: "jajj, én már belefáradtam kisfiam, hogy mindig szóljak." Azt még egyszer sem hallottam tőle, hogy nem szabad, ilyet nem mondunk senkinek.


Nekem is van egy 227 hónapos lányom, égedelem rossz:), kitesz 3 fiút is, de nem rosszindulatú, nem irigy, és azért ott vagyok, hogy ne teremtsen veszélyhelyzetet, bár szörnyen próbálgatja a határait.

Nem akartam túl hosszú lenni, bocsánat.:)

2012. jún. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak 27 hónapos a lányom, nem 227...:D
2012. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! 11 hónapos most a leány. Az én fiam pont 1 éves, és mostanra értette meg mi az a NEM, NE csináld, nem szabad. 11 hónaposan még én is legyintettem, hogy ááá hiába dumálok én, csinálja, nem érti amit mondok stb. DEHOGYISNEM! Érti ő, a Te lányod is érti! És pontosan így fogja megtanulni. Türelem, kitartás, mond neki amit nem szabad, vedd el onnan, húzd el a kezét, ha kell ezerszer. Meg ofgja tanulni. Nálunk a kanapén mászkálhat, de a háttámlára szeretne mostanában felmászni, mert onnan lát egy kamiont. 2-3 napig ment a nemszabad ne mássz fel, leteszlek ha felmászol. Ha felmászott mégis, akkor letettem a kanapéról, otthagytam. Persze bőgött, de hát ilyenkor füleket bedug, tudomást sem veszek róla. Ma szintén kanapén volt, fel akart mászni a háttámlára, rászóltam nem menj fel. Rám nézett, lekonylt a szája, ekkor elmondtam neki, hogy nem szabad oda felmászni, és nem mászott fel.

Ne add fel, és igenis most kell ezekere megtanítanod, mert valóban nem fog komolyan venni, ha elmondod, hogy nem szabad az tényleg ne legyen szabad! Én eleinte beleestem abba a hibába, hogy elmondtam nem szabad, ztán láttam, hogy nem érti, mégis csinálja és ráhagytam. Ez hiba. Bár még kicsi, így még nincs következménye a következetlenségemnek, de rájöttem, hogy bután csinálom.

Ne add fel! Mond el százszor, tudom, hogy unalmas, én is unom, meg sokan mások is, de ez bizony erről szól. Így tanítjuk. Így tanítod meg a dolgokra, tárgyakra, hgy elmondod neki százszor, hol a lámpa, és melyik az óra. A szófogadást is hasonló elven kell nekik megtanítani. Gondolom én.. De lehet hogy valakinek van jobb módszere:-)

2012. jún. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!