Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok hogyan kúszott?

A ti babátok hogyan kúszott?

Figyelt kérdés
Konkrétan az elore kúszás érdekelne. Kezeivel szépen húzza magát elore, és az eggyik lábát is használja, de a másik még nyújtva van. Most kezdett egy hete elore haladni. Normális, hogy az egyik lábát még nem használja?

2012. jún. 21. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:

én babám szabályosan kúszott, a feneke az égben, térdén és az alkarján kúszott, rá két hétre rájött, hogy van tenyere, így 6 hónapos kora előtt már mászott.


viszont unokatesó úgy kúszott, mint a katonák terepen csak az egyik kezét nem használta, maga alatt húzta. ők kértek beutalót a neurológushoz, össze vissza vizsgálgatták szegényt, majd 2 alkalom dévény tornát kapott mikor kinyögték, hogy semmi baja. azóta már nagy, makk egészséges és baromi okos :)

2012. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szüleim szerint én úgy kúsztam, mint a kukac, kéz és láb használata nélkül. :) 20 vagyok, és nincs semmi bajom.
2012. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fiam egyáltalán nem kúszott, 1-2 alkalommal próbálkozott, de akkor is csak hátrafelé sikerült, viszont rögtön rájött hogy kell mászni, így mászott.

A lányom viszont hónapokig kúszott, féloldalasan, az egyik alkarjára támaszkodva, azt nyomta be valahogy a hasa alá, a lábát talán mindkettőt használta, de nem vagyok benne biztos. Nekem eszembe se jutott, hogy emiatt vigyem dokihoz. Viszont már ült és állt, de nem akart mászni, úgyhogy emiatt megmutattam egy szakembernek. Kutya baja nem volt, csak lusta volt! Rá 2 hétre, 11,5 hónaposan kezdett csak mászni.

2012. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 alaszka ***** válasza:
Az enyém 9 hónaposan kezdett el kúszni, úgy hogy az egyik alkarjára támaszkodott, és olyan féloldalasan húzta előre magát. Nekem meg se fordult a fejemben, hogy nem így kéne neki, egy hónapra rá megtanult mászni is, állni is, már lépeget bútorok mellett, 12 hónapos.
2012. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat, azért féltem mert distóniával szuletett, nagyon sokat jártunk tornázni, és attól tartottam, hogy újra visszajon a gond. Már minden mozdulatában azt lesem miért nem szimetrikus, az aki hasonló gondokkal kuzd, tudja mirol beszélek
2012. jún. 21. 21:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is így kúszott eleinte... csak az egyik lábát használta és mindig ugyanazt. Aztán rá 1-2 hétre elkezdte használni a másikat is. Ne aggódj, ez így normális.

2012. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónapos korában kezdett féloldalasan kúszni. Csak az egyik lábát használta. 8 hónaposan szépen elkezdett mászni. Az ismerősöm picikéje is úgy kúszott, mint a kukacok.
2012. jún. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 8.5 hónaposom úgy mászik, mint a katona a szögesdrót alatt.:)
2012. jún. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is úgy kúszott, mint a sebesült katona. Az egyik alkarjára támaszkodott és csak az egyik lábát használta. Hypotóniával született, úgyhogy folyamatos kontroll alatt voltunk a neurológián (Dévényre is jártunk), de azt mondta a doki, hogy nem baj, ha így kúszik (nem minden gyerek kúszik úgy, mint a kommandósok) lényeg, hogy a mászás majd szimmetrikus legyen. Nos, a mászás az szimmetrikus lett, egy éves kora óta jár önállóan, most 16 hónapos.
2012. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat, most egy picit megnyugodtam
2012. jún. 22. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!