Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főtt ételeket eszik...

Milyen főtt ételeket eszik 10-11 hós babátok, miket főztök neki? Bébiételt szokott még kapni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 07:48
 1/9 Sókristály ***** válasza:
100%

Kisfiam holnap lesz 1 éves, de már egy ideje a következő recept szerint főzök.

Felrakok csirkemellett, vagy pulykamellett, combot főni. amikor már majdnem puha, mehet utána a zöldség. Ez mindig krumpli, plusz valami más: paradicsom, cukkíni, brokkoli, zöldbab, sárgarépa, borsó, saláta.

Ha megfőtt saját levével összeturmixolom, és rakok bele sajtot, valamint decinként 1 kávéskanál olivaolajat.

Én még nem használok lisztet, orvosi javaslatra, de te már nyugodtan. Kicsit hígabbra turmixolod, és berántod. A rántás jobb, mint a habarás, a pirított liszt könnyebben emészthető.

Aztán majd jöhetnek lassan a light-osabb felnőtt kaják is. Mi ezzel is óvatosabbak vagyunk, mert már van egy allergiás gyerekünk.

Kérdezted még a bébiételt. Hát azt nem eszi egyáltalán. Próbáltam megszerettetni vele, mert néha jó lenne, ha utazásnál kibonthatnék egyet, de köszöni, szerinte nem jó, nem eszi meg.

2012. jún. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindent ,tegnap rizi-bizi+sült máj volt az ebéd.tegnap előtt tökfőzelék rántott csirkemellel.bébiételt is megeszi,ha nincs itthon kaja.
2012. jún. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

azt eszi kizárólag, mint mi.


bébiételt nem eszik már egy jó ideje.

jövő hétvégén lesz 11 hónapos

2012. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos, 2-3 hónapig evett bébiételt, de én is bepróbálkoztam a főzéssel :) Mostmár egyáltalán nem eszik bébiételt, főzök neki....ó, felkelt, majd jövök:)
2012. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindent eszik, amit a korának megfelelően lehet. Az alapja mindig krumpli/rizs/durum tészta. Ehhez jönnek a zöldségek. Szerencsére mindent szeret szinte. Husit is kap minden alkalommal. Májat pár hete adok hetente egyszer.

Mivel foga még nincs, öklendezik a darabostól, így turmixolok.

Az olyan jellegű ételre, amire magunknak is tennék, az övére is teszek habarást kis liszttel, és vagy natúr joghurttal, vagy kefirrel.

Bátran használom a fűszereket. Egyedül borsot, pirospaprikát nem, és a sóval is csínján bánok, de a zöldfűszerek (oregano, bazsalikom, tárkony, majoránna, stb.), egyéb fűszerek, mint kömény, babérlevél, curry, szerecsendió, kis fokhagyma, jöhetnek! Így szereti, és majdnem olyan, mint a miénk.

Bébiétel van itthon, de csak végszükség esetére.

2012. jún. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10:26 vagyok.

Húst nem kell neki adni minden nap. Én főztem neki mindig -én am nem eszem húst-, mire a védőnő felvilágosított, hogy nem: heti 2x hús, 1x máj, 1x tojás.


4 foga van,de mindent szépen meg tud rágni. Szóval már villával sem kell neki összetörni semmit, a húst szedem pici darabokra csak. Mi is azt esszük, amit ő -vagy ő i azt amit mi, nézőpont kérdése :DD


Szóval olívaolaj/napraforgó olajat használok zsiradéknak, a vöröshagymát lereszelem pl. pörkölt alá, csak olyan fűszert használok, ami mindenképp kell az ételbe, felesleges töltelékfűszereket nem használok. Sózom is az ételt, de kizárólag Himalája sóval.


1 hónappal ezelőtt még nem tudta el sem képzelni, hogy ekkora változások lesznek :) Akkor még sokmindent pürésíteni, vagy villával összetörni kellett neki. A kiflit/kenyeret sem harapta magától, most meg már nem is engedi, hogy azt én adjam neki :) Ilyen piciknél 1 hét is soknak számít a fejlődésben, majd meglátod.

2012. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint én:)

Hús: általában, szinte mindig csirkemell, esetleg, nagyon ritkán comb.

Fasírt is: darált csirkemellből, + a kenyeret vízbe áztatom, a tojásnak csak a sárgáját rakom bele + só + picike bors + pici porpaprika.

Muffint is sütök tej és tojás nélkül:

25 dkg liszt, 15 dkg cukor, 1 sütőpor, 1 vaníliáscukor, + vízből annyi, hogy jó állagú legyen a tészta. Előmelegített sütőben 20 perc alatt kész.

2012. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10:32 vagyok

Milyen érdekes, az én védőnőm meg azt mondja, adjak neki minden nap húst. 1-szer máj és 1-szer tojás rendben, de a húst másként mondta. Jó, hogy van egy közös álláspont. :-)

Mondjuk kb. 110-120 kg a védőnőm. :-)(Imádom ettől függetlenül.)

2012. jún. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm meg kb. 50 kg :DDD De én is imádom!:)
2012. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!