Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas szerda óta, hogy segítse...

Lázas szerda óta, hogy segítsek neki, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Ma 14 hónapos a lányom. Szerdán éjszaka belázasodott, előtte szombaton volt benne kullancs, úgyhogy meg is ijedtem picit, reggel azonnal mentünk az orvoshoz. Azt mondta biztosan nem a kullancs, a torka picit piros, biztosan valami vírust kapott el. Ma megyünk délután vissza hozzá.

A popsijában mérve nehezen megy a láza 39 fok alá, tehát rendesen számolva 38,5 körül mozog. Lázcsillapító kúpot adok neki és gyakran mosom le az arcát, sokat kínálom vízzel. Enni viszont nagyon nem akar, tegnap örültem, hogy evett velem végre egy kis barackot, délben minimális lekváros kenyeret, reggel a tápszer ami még lemegy. E miatt erőtlen is a kis drágám, éjjel sokszor kel, de most napközben is alszik nagyokat.

Apósom felesége szerint lehet, hogy több foga jön egyszerre az is belejátszik a dologba. Jelenleg 2 foga van, és mintha felül fehérlene az ínye.

Szerintetek tehetek még valamit, hogy jobb legyen neki?


2012. jún. 22. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Lázcsillapítás, ha nagyon magas hűtőfürdő (testmeleg víz lassan lehűtve), nem baj, ha nem eszik azt nem kell erőltetni (ebben a melegben a nem beteg babák sem esznek olyan sokat) az a fő, hogy sokat igyon.

A kislányomnak 4 napig volt 39.3-5 a láza ő is valami vírust nyelt be, nagyon elesettek tudnak lenni. :( Jobbulást a kicsikédnek!

2012. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hűtőfürdő jó ötlet, kíméletesebb, mint a gyógyszerek(kúp). Adj neki sok folyadékot, a szobában mindig tiszta legyen a levegő és fontos a vitaminpótlás is. Könnyű ételekkel próbálkozz, krumplipüré pl, keksz, babapiskóta és savanykásabb gyümölcsök. Szerintem ilyenkor az jobban lecsúszik!
2012. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nurofen szuszpenziót írt fel az orvos?
2012. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Sajna még a babapiskótát sem eszi meg, pedig mindig imádni szokta. Egy pár falat túró rudit csoki nélkül evett, már annak is örültem. :)


Nem írt fel a doki semmit, de volt itthon nurofen még egy előző megfázás miatt, arra is magas lázzal reagált, úgyhogy a kúpot csak éjszakára kapja, mert azért úgy éreztem az hatásosabb valamivel.

2012. jún. 22. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányom a 15 hós oltás után volt 4 napig lázas. Nappalra nurofent adtam, éjszakára kúpot. Amikor már 39 fokos láza volt, kicsit hűtőfürdőztettem, amit nagyon utált, de nagyon hatásos volt. Esetleg próbáld ki, de óvatosan vele, ne hűtsd túl hidegre, és max 5 percet lehet a hidegebb vízben (neten keress rá, jókat írnak róla).

Jobbulást!

2012. jún. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!