Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A béta-hcg-m 5810-ről (5....

A béta-hcg-m 5810-ről (5. hét) 2 nap alatt emelkedett 15700-ra (5+2 hét). Múlthét szerda óta barnás váladékozás van, vérzés, görcs eddig nem volt. Bal oldalon érzek kicsi fájdalmat, Magne-B6 után sokkal jobb. Mégis méhen kívüli?

Figyelt kérdés
A jobb oldalon is és középen is néha érzek szúrást, de ott sokkal kevesebbszer. Jobb oldali petevezetékem nincs. Dokinál többször voltam. Utolsó uh-n (5+2 hét) : "uterusban 5 mm-s petezsák? Szerű képlet, bal ováriumban 17x11 mm folyadékot tartalmazó képlet"-et láttak, és nem tejesen kerek a petezsák. Erre azt mondták, hogy lehet méhen kívül is. Ilyen béta-hcg érték mellett is lehet méhen kívüli? Februárban volt egy méhen kívülim, akkor nem emelkedett ennyit.
2010. aug. 15. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha méhen kívüli lenne, már jobban éreznéd szerintem. Nem vagyok ugyan szakember, de az alapján, amit leírtál, teljesen jó helyen kell lennie. Mindenesetre drukkolok!
2010. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az orvos által leírtak szerint a méhedben egy 5 mm-es petezsákot látott (tehát nem méhen kívüli), a bal petefészkedben pedig (nagy valószínűséggel) a 11*17 mm-es tüszőről írt.

Viszont a barnázgatás nem túl jó hír, én a helyedben azonnal orvoshoz fordulnék. Nem biztos, hogy problémát jelent, de a vetélés első jele is lehet. Gyógyszerrel pedig megoldható a dolog (ha egészséges az embrió).

Szorítok!

2010. aug. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Mikor volt az az utolsó UH?Tehát most mennyi idős vagy?És a doki mit mondott a barnázásra?Ne haragudj,hogy válasz helyett kérdezek,de tök egy cipőben járunk.Én most szerdán voltam UH-on 5+1 voltam akkor,nekem is 5 mm-es petezsákom volt.Tegnap este elkezdtem pár csepp,de tényleg csak pár csepp rózsaszínű váladékozást,ami csak a wc papíron rózsaszínű,a betétemen már barna.Bementem a sürgősségire még este,nem tudtak mit mondani,mivel hogy fiatal terhesség,nem látunk zívhangot csak pár nap múlva.Addig eszem a kefét.Én ma 5+5 vagyok,és kíváncsian várom a fejleményeket nálad,mert nagyon megegyeznek a tüneteink.Privit is írhatsz,ha úgy jobb neked,várom válaszod!
2010. aug. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pénteken volt az utolsó UH. Eddig nem adtak semmit a barnázásra, mert péntekig nem láttak semmit, csak UH-kontrollom és béta-hcg vérvételem volt. A méhnyálkahártyám 15 mm-es volt. 2 dokinál voltam, az egyik (SZTK-s) állítja, hogy nem vagyok terhes, mert az ottani menotest negatív lett múlthéten. Ilyen orvost!!! - akinek jeleztem, hogy nemrég volt egy méhen kívülim, be sem küld a kórházba, annyit mondott, hogy béta-hcg vizsg. lehetne, de az 3 hét mire eredménye van. Hiába mondtam neki, hogy van 3 otthoni pozitív tesztem is. Ja, és, hogy mivel tervezett baba lenne, biztos pszichésen vannak a tüneteim. Tök h...e, és így főorvos!!

A MÁV-ban voltam ezek után, holnap reggel megyek megint, kérek a rendelésen egy laborbeutalót sürgősséggel, ami kb. 1-1,5 óra alatt megvan, utána megyek UH-ra, most már derüljön ki, hogy mi van. Ráírták az UH-leletre, hogy uterusban, ezért nem értem, hogy miért lehet ez kívül is, de valami miatt erre gyanakodnak. Ja, és ami a legjobbkor, hogy vasárnap utaznánk.

2010. aug. 15. 22:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Holnap leszek 5+5 hetes.
2010. aug. 15. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Köszi,hogy írtál,én holnap már kerek 6 hetes leszek,nekem tegnap estére elmúlt a rózsaszínes folyás,remélem semmi komoly nem lesz,végülis nagyon kevés volt,szombat estétől vasárnap estig annyi jött,mint kb egy 5 forintos,szóval reménykedem.Terhes tünetek megvannak,délelőttönként hányinger,mellfeszülés,aluszékonyság,úgyhogy reménykedek.Én csak 25-én megyek a következő ultrahangra,nagyon messze van még,de próbálok nyugodt maradni.Mindenképpen írj,hogy mi újság veled,én is jelentkezem majd,de mint írtam,nyugodtan írhatsz privit is,remélem mindkettőnknél minden rendben lesz :)
2010. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Látom már nagyon rég volt, de talán jártok erre.

mi történt veletek azóta?

2014. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok...3,5 éves a kislányom, aki egészséges, bár a 9 hónapot szinte végig feküdtem...jó helyen volt... :)
2014. nov. 8. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!