Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közös vagy külön kasszán vagytok?

Közös vagy külön kasszán vagytok?

Figyelt kérdés
Fél éves babánk van, eddig külön kasszán voltunk, de néha kezdem kicsit igazságtalannak érezni. Jelenleg mindenki minden közös kiadásnak fizeti a felét. Csak mivel a párom 2x annyit keres, mint az én gyedem, így nekem egy fillérem sem marad hónap végére, míg Ő egy csomó pénzt félretesz magának. Mindkettőnknek van lakása, az övé kiadva albérletbe, szintén saját pénz, míg az enyémben meg ugye lakunk... Szerintetek önzés a részemről azt kérni, hogy jövedelem-arányosan járuljon hozzá mindenki a közös kiadásokhoz? Vagy nálatok hogy működik? Köszi a válaszokat!
2012. jún. 22. 10:56
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű, ez nekem nagyon fura. Nálunk minden közös.
2012. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi közös kasszán vagyunk, nincs olyan, hogy ezt most az én pénzemből, azt meg az övéből vesszük. És így a gyerkőc kiadásaihoz is közösen járulunk hozzá - párom is 2-szer annyit keres, mint amit én kapok, de soha nem panaszkodott. Társak vagyunk, a kiadásaink is közösek.
2012. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Mi jó ideig külön kasszán voltunk, a párom lakásában akkor, és én adtam az összes ktsg felét. Ami maradt, félretettem, elköltöttem, stb(külföldön élek, tehát nem gond, mennyit adok.) Viszont mikor elköltöztünk az én lakásomba, és babát szeretnénk, mostantól közös kassza van. Persze megvan a külön számla, a párom lakása ki van adva. A befolyt összeget mindig összeadjuk, csekkekre leveszünk pénzt, befizetjük, kaját pedig felváltva veszünk. Ami marad, elrakjuk a babára :) És nincs olyan, hogy Te pénzed, Én pénzem. Ha kell vmi, megveszem, ha neki kell vmi megveszi, vagy szól, ha nincs a szláján elég pénz hozzá... Ennyi :)
2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Közös kasszán vagyunk. Pláne mióta gyerekünk van (11 hónapos). Mivel a férjem is ugyanúgy szülő és felelősségteljesen kell viselkednie, így neki is ugyanúgy pelenkát kell vennie, mint nekem.

A számlákat rendszeresen az én gyedemből fizetjük be és vásárolunk be egy hónapra. Mind azért, mert én kapok hamarabb "fizetést"!


Az ő fizetését félretesszük és ha kell valami, akkor ahhoz nyúlunk hozzá.


Én nem tudnék a ti esetetekben külön kasszán lenni, igazságtalannak tartom a párod felfogását.

Ennyi erővel fizessen lakbért magára meg a gyereketekre félig nem?!

2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
90%
Közös kasszán vagyunk. Egy bankszámlánk van,arra jön mindkettőnk pénze. Kiszámoljuk mennyit fognak levonni a számlákra,az rajta marad,a többit pedig levesszük és azt osztjuk be. Férj feleség vagyunk, társak, nincs enyém-tied. MI vagyunk!
2012. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
A kezdetek óta közös kasszán vagyunk, nem lenne megoldható a különcködés. Mi alapján szabnám meg, hogy a férjem többet vagy kevesebbet eszik-iszik mint én, vagy pl én használok több villanyt, mert én vagyok többet itthon. És ugye a kislányunk "költségei" is változóak. Olyan is volt, amikor a férjem keresett többet, olyan is, amikor én kaptam nagyobb összegű bónuszt. Azt sem külön kezeltük. Persze ettől még van, ahol ez tökéletesen jól működik. Nálatok is kéne valami arany középutat találni, mert ez tényleg nem tűnik igazságosnak. De ha normális, jó viszonyban vagytok, akkor ezt simán megbeszélheted a férjeddel (pl hogy a Te lakásotokban laktok, az övé meg ki van adva...amiből Neked "nem jut".
2012. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
76%
1. vagyok. Egyébként valóban, ez olyan materialista felfogás. Társak vagytok, együtt éltek, van egy közös gyermeketek, hogyan lehet megcímkézni a bevételeket? Nekünk a számlánk is közös, és társkártyával ketten használjuk, azaz egy helyre megy minden.
2012. jún. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
Külön kasszán vagyunk, de a párom fizeti a lakást meg bármit amit szeretnék. A gyereknek én veszem a dolgait. Ez a külön kassza dolog ez csak olyan, hogy mivel álltalában a bankáttyámmal fizetek így én arról vásárolok. Ha elfogy akkor természetesen bármi szükséges dolgot megkapok. Viszont lenne mindig néhány ó,olyan ,,feleslegesebb" női holmi amit jó lenne, ha nem kéne megmagyarázni neki mi kerül 3-4ezer ft-ba egy szempillaspirálon...:D Ők ezt nem értik! Emellett párom nagyon felelőtlenül hülyeségeket vesz a hobbijának így emiatt szeretem is ha tudom, hogy van. A gyereknek meg tudok venni mindent és tudom, hogy nem kerülünk olyan helyztetbe, hogy megint vett egy vagyonért valami kacatot. Ha szülinapja van akkor pedig meg tudom őt lepni! Tehát ilyen téren jó. Próbálkoztunk a közös kasszával, erre 5 nap alatt eltapsolta az egész hónapra valót... Jó ez így! Végülis tényleg mindent ő fizet ami nekem meg a gyereknek extraként kell azt pedig én. Azért nyilván több pénzt is el tudnék költeni a női holmikra, de valahogy mindig babacuccilag túlköltekezek, mert rá nem sajnálom magamra viszont inkább... furcsa ez:)
2012. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
Nálunk felesben oszlottak meg a kiadások, mikor dolgoztam. A maradék kinek, kinek a számláján gyűlt, de közösnek számított, ha kellett valami nagyobb dolgot venni, összedobtuk, vagy az vette meg, aki jobban állt anyagilag. Mióta GYEDen vagyok a férjem jóval többet ad be a közösbe, így nekem is képződik egy kis tartalékom, arról nem is szólva, hogy nagyvonalú velem, mert ha sajnálom a pénzem cipőre költeni, akkor ő megveszi nekem, mondván, ne hülyéskedjek, ez a dolgok rendje. Visszafele is így működött, mikor többet kerestem, többet vállaltam a kiadásokból, végül is közös a pénz. A 2 éves kisfiamnak is van külön pénze. Ha pénzt kap valamelyik rokontól, elteszem neki egy borítékba, és akkor nyúlunk hozzá, mikor nagyobb kiadása van, azt szoktuk mondani, Ő megveszi magának. Szerintem nem önző kérés, hiszen egy család vagytok, és bármikor fordulhat a kocka, te is kereshetsz jóval többet a párodnál. Mindegy ki mennyit hoz haza, a végeredmény a fontos, amiből gazdálkodhattok.
2012. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
40%

Én nem is szültem volna ilyennek gyereket, kedves kérdező.

Sajnálom hogy ilyen van.


Nálunk minden közös.

Közös bankszámlánk van, két kártyával.

Van két gyerekünk, mindenen osztozunk.:)

Még a férjem az örökségét is természetesen betette a közösbe.:)


Az ő gyerek miatt kapok csak gyedet, mert itthon dekkolok velük.:)


Ha dolgoznék, és nem a gyerekére vigyáznék, akkor nem ennyit keresnék.:)

2012. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!