Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közös kasszán vagytok a...

Közös kasszán vagytok a férjetekkel? Akik nem, azoknál kis fizeti a gyerek (ek) költségeit?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi közös kasszán vagyunk, de nővéremék nem, és ott állandóan megy a vita, hogy most ez kell a gyereknek, most az kell, de egyikőjük sem akarja fizetni, igyekeznek a másikra hárítani a dolgot.
2011. aug. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat! "ki fizeti" akart lenni..
2011. aug. 8. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen közös kasszán vagyunk! Mi most várjuk az első babát, de amióta együtt lakunk,azon vagyunk. Tesóm nem, pont valamelyik nap kérdeztük őket,hogy ha gyerek lesz, akkor hogy oldják meg. Ők azt mondták,hogy addigra szerintük közös kasszán lesznek, de ha nem,akkor úgy,mint egy baráti pár. Ők betesznek x összeget egy gyerek bögrébe. Mindketten kb. ugyanannyit, és abból állnak a hónapban a gyereknek mindent. De szerintem ez csak akkor működik,ha kb. ugyanúgy keresnek.
2011. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Közös kasszán, nekem így természetes. 15 éve vagyunk házasok.
2011. aug. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem/nekünk a közös kassza egy percig sem volt kérdéses az esküvő után...
2011. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Közös kassza, de nem tesszük bele minden bevételünket. Így jut is, marad is.
2011. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyunk házasok, de amióta együtt vagyunk (20 év) közös a pénz. Az eljén az fizetett akármit, akinek éppen volt zsebpénze:-))

Nincs te pénzed, én pénzem, ez annyira gáz

A kasszát én kezelem, hogy minden időben el legyen utalva, közös kft-benn is én vagyok a PÜ-es:-))), tulképp apárom dolgozik csak benne, én egészen mést csinálok, de mindent én utalok.

2011. aug. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi eloszor kulon kasszan voltunk, aztan gondoltuk jobb a kozos kassza de ugy erzem nem mukodik. :) Mindig osszeveszunk. :) Mert ugye a kozos kasszan lehet latni, hogy ki mire kolt. Na nallunk ez a gond. A ferjem meglatta, hogy x osszegert megvettem egy ruhat mar "Te jo eg, ez ennyi volt?". Ha a gyerknek vettem mondjuk par pulovert akkor "miert a next-be vetted lehet mashol olcsobban is kapni...". Nekem nagyon elegem van ebbol, de nagyon. Pedig mindketten dolgozunk, jol keresunk marad is penzunk, teszunk is felre nyaralasra, a gyerek jovojere stb... de a ferjem megis ilyen. Sosem szortam a penzt, mindig listaval mentem vasarolni a gyereknek is csak a szukseges dolgokat vettem megis mindig leugatott. Egy masik pelda. Szulunapjara vettem valamit ami ugye megjelent a szamlan. Mar jott, hogy te jo eg mire koltottem en ennyit? Mondtam, hogy szulinapi ajandek. "Ohh hat neki nem kell, ennyit nem szabad ra kolteni stb." Na ez ki is csapta nallam a biztositekot mert eddig ilyenbol nem volt gond mert nem latta. :) Na de persze amire o kolt az nem baj! :) Mire hazajottem egy 3 napos baratno latogatasbol a kisfiammal uj telefon volt a nappaliba felszerelve (a regivel nem volt semmi baj egyebkent) mert ez nagyon jo es kihagyhatatlan ajanlat volt. Az autojaba uj cd lejatszo merthat az nagyon kell mert a regi mar kopott (vagy a jo eg tudja mi a baja, szerintem semmi). Azert jo latni, hogy masnal meg mukodik a kozos kassza.
2011. aug. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sumergo ***** válasza:
Mi élettársak vagyunk, mégis közös a bankszámlánk, így közös kasszán is vagyunk. Szerintem ez a normális. Volt olyan, amíg a napi bevásárlást mindig én csináltam, hogy a párom kérdőre vont, hogy miért kell megint pénzt felvenni, mert egy hete is vettünk fel. Erre az volt a megoldás, hogy most már ő is megy vásárolni időnként, így tudja, mi mennyibe kerül. Ami drágább holmi, ott pedig mindketten ott vagyunk, és előre megbeszéljük, megvegyük-e? Szerintem minél több jövedelemmel rendelkezik egy pár, annál nagyobb a súrlódás ilyenekből. Mi tudjuk mi az amit megengedhetünk magunknak, és mit nem.
2011. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!