Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a Pároddal nem vagytok...

Ha a Pároddal nem vagytok közös kasszán, ki veszi a babának a kellő dolgokat?

Figyelt kérdés

32 évesek vagyunk, tervezett baba, imádjuk mindketten a Párommal. Nem vagyunk közös kasszán, bár együtt élünk. A gyermekre én kapom a családi pótlékot és ugye a GYED-et. A Párom dolgozik, kb netto 100-at kap, 3 műszakos munkarend mellett. Szeretjük egymást és a kislányt is, de így alakultak az anyagiak. Pl én fizetem a saját lakásomra a lakáshitelt (svájci frank alapú... 25 ezerről 48-ra nőtt). A Páromnak van hitele, a kocsira, az havi 25 ezer, azt ő fizeti. Mindkettőnknek van mobilszámla, kb havi 8-10 ezer Ft. A kajába ő ad havi 15 ezer Ft-ot, minden mást én fizetek, rezsi, internet, stb.

Neki más a felfogása, a szüleivel nem jövök ki jól hogy meg tudnám kérdezni tőlük, miért alakult így a Párom gondolkodása?

A kislánynak kb 80 %-ban én veszem az ételt, pelenkát, ruhákat, kozmetikumokat, mindent. 14 hónapos.

Nálatok hogy van ez?


2011. aug. 5. 13:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
talán 50-50%-ban kellene nem?
2011. aug. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

jól értem, te fizeted az otthonotok törlesztését, a rezsit, a kaja nagy részét, a gyerek kiadásait, a párod meg fizati a saját autóját és rakja zsebre a havi 50.000.- megtakarítást?

na szerintem ezért nem működik a külön kassza.


nálunk úgy működik, hogy én fizetem a gyerek körüli kiadásokat és a bevásárlást. párom a rezsit és ha marad valami hónap végén az a bankszámlán marad, majd együtt költjük el nyaraláskor, lakás cuccokra, stb

2011. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nálunk külön kassza maradt alapvetően, DE van egy közös alap amibe mindketten átteszünk X összeget a saját számlánkról. Ebből vesszük a kaját, fizetjük a lakbért, rezsit, gyerekek dolgait stb.


Az lenne nálatok az igazságos szerintem, ha kiszámolnátok egy átlag összeget, ami elmegy a gyerekre egy hónapban, és azt feleznétek.

2011. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy van, hogy a számlákat a férjem fizeti. Hitelünk nincs szerencsére.

Így a bevásárlást viszont 90%-ban én intézem. Ő 5 körül ér haza, sokszor még utána is maszekol itthon. Így neki se ideje, se energiája nem lenne rá. Odaadja fizukor a csekkekre a pénzt, én befizetem.

Ha valami nagyobb dolog kell a kicsinek (most pl. új babakocsi, autós ülés), akkor azt a közös megtakarításból fizetjük ki.

2 autónk van, mindenki a magáét tankolja, a kötelezőket viszont mint minden számlát, szintén a férjem fizeti. Egyedül a UPC-t fizetem én, mert az utalásos volt, még mielőtt összejöttük a férjemmel, így azon nem változtattam.

A férjem egy fix összeget fizet havonta a babának egy megtakarítási számlára.

2011. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
elöttem szólónak igaza van . ha közös a gyermek közösnek kell lennie a vele járó költségeknek is. nekem már az is fura hogy külön kasszán vagytok de természetesen a ti dolgotok hogy hogyan intézitek a pénzügyeket. nálunk az a "módi" hogy közös élet igy hát minden közös még az adóság is
2011. aug. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
74%
Jesszus!!! Micsoda életek vannak... A gyerek mindenek előtt, ha már ennyi hitellel is bevállaltátok, ilyen alacsony fizetés mellé... A párod meg szégyellje magát! Micsoda családfenntartó az ilyen??? Mondjuk nálunk alap a közös-kassza, nem is értem, hogy lehet másképp!
2011. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
bocsi mármint az első válaszolonak van igaza..... utolsó voltam
2011. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Mi is külön kasszán vagyunk, de amit veszünk a babánknak, azt felesbe fizetjük. Még a pocakban van a baba, de ha megszületik, majd akkor is igy lesz, hogy amit neki veszünk abba mind a ketten beleadunk.
2011. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

én is nálad akarok lakni

15 a kaja??? mit eszik szendvicset és ki mos??

ne haragudj de ez röhejes ez ilyen alibi külön kassza mert igazából nem hiszem hogy ez külön kassza max neki negyed neked meg 3/4

2011. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Nállunk is külön kassza van és nállunk is csak úgy így alakult de ez már működik 12 éve és még az anyagiakon soha nem veszekedtünk!Eddig úgy volt,hogy ő fizette a rezsit és padig a kaját álltam!Nióta megszületett a fiúnk(most 15 hós)azóta ő ad nekem 30 e ft-ot havonta mert hát azért csak 1 taggal bővült a család és csak több kaja,mosópot stb kell,meg hát tápszer.pelenka stb!Ez így nállunk tökéletesen működik!De gondolom nemsoká jönnek itt a hurrogó anyukák,hogy hogy lehet ezt így???

Én is ahogy számolgatom te neked több a kiadásod!Nem?

2011. aug. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!