Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hetes a babam es az a problem...

Anna 27 kérdése:

3hetes a babam es az a problemank, hogy napkozben nem akar aludni csak cumival. MOst mar mindig ez lesz? ..

Figyelt kérdés
es ez van ejszaka is,de akkor legalabb alszik.Egy hete nyugos volt es elalvashoz odaadtam neki a cumit,hogy majd azzal konnyebb lesz elaluldni.KOnnyebb is volt,de azota csak cumival hajlando elaludni es ha kiesik a szajabol azonnal sir es nem hajlando nelkule.Tanacsra lenne szuksegem,mit csinaljak?nem allhatok allandoan mellette,hogy as szajaba adjam a cumit.MIt tegyek,hogy nelkule is aludjon?
2012. jún. 22. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért baj ha cumizik???Én lányom is cumis,és nem bánom.Persze kellett egy hónap mire már nem esett ki a szájából.
2012. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni,kell egy kis idő,amíg bent marad a szájában.Szerintem ezen ne parázz,nem kell hónapokig mellette állni :)

Egyébként én sem bánom,hogy az enyém cumizik,persze csak akkor,ha már nagyon fáradt,vagy már alváshoz.Azt mondta kórházban egy újszülöttekkel és pici babákkal foglalkozó doki,hogy a cumizás boldogságot okoz nekik,és a bölcsőhalál kockázatát is enyhíti.Nem okoskodni akarok,csak segíteni,hogy aggódj ezen a cumi-dolgon!:)

2012. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért baj ha cumizik..Nem biztos hogy mindenesetben a suttogó meg társai cimű könyvekre kell hallgatni(egyébként még abban is aztirjákhogy 3 hónapos korig ajánlják is)

Egy időbe tellik amig megtanulja bent tartani a szájába..de hát még annyi baj lesz vele hogy ez lesz a legkisebb gondod..

Nem elkeseriteni akarlakmert csodálatos élmény anyának lenni nézni hogy hogy nőnek a pockok de pár hónap mulva azt kivánod ezlegyen a legnagyobb bajod hogy cumit kell dugni a babád szájába:)

Kimeritő tudom..de kitartás!

2012. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak már a kórházban a szájába dugták,mert egy kis hisztizsák volt. :) Aztán 4 hónaposan megfázott, a bedugult orra miatt nem tudott cumizni. Onnantól már nem kellett neki. Akkor aztán kezdődtek a nyűgös éjszakák is. Én örültem volna, ha cumizik. Ahogy már írták a bölcsőhalál elkerülése végett és a megnyugtatására.

Pár hét és már nem fog kiesni babád szájából, sőt eljön az az idő, amikor már álmában is visszarakja magának. :)

Szerintem ne aggódj, alváshoz nyugodtan használjon csak cumit a babád.

2012. jún. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom a többiekhez, nincs ezzel semmi baj. A legújabb kutatások szerint hasznos a cumizás.

Persze sokszor vissza kell tenni a szájába, ez ilyen, ez van :)

Az enyém 4 hónapos, de még most is van hogy percenként kell visszaadni a cumiját, néha éjszaka is.

2012. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem az a problemam,hogy cumizik,nincs azzal semmi gond :) csak azon paraztam,hogy mindig kiesik a szajabol es hogy ezentul mindig vissza kell rakni.Elso baba es nem nagyon van tapasztalatom.De koszonom a valaszokat,mostmar tudom,hogy csak ido kerdese,es nem fog kiesni :)
2012. jún. 22. 23:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen,nemsokára meg fogja tudni tartani teljesen,illetve pár hónap és magának simán vissza teszi majd :)
2012. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont a suttogóban írják hogy nem ördög játékaként kell nézni a cumira! Kb 2-3 hónaposan fedezi fel hogy betudja az ujjacskáját is kapni de addig ki kell elégíteni a szopi reflexét....! Én első nap oda adtam neki a cumit láss csodát 5 hónaposan elhagyta mert finomabb a keze (ujja) Szóval ma már 1 évesen csak alváshoz veszi a szájába mert ugye a játékhoz kell mindkét mancs :) kb kérdező még 3 hét és nem esik ki a duda a kis szájából :)
2012. jún. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!