Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a kisfiam és nem...

Mea13 kérdése:

11 hónapos a kisfiam és nem nagyon akar menni inkább mászik a bútor mellé feláll ott elsétál de ha fogjuk a kezét pár lépés után leülne és mászna. Menyi idős kora kell megtanulni menni? Kicsit aggódok.

Figyelt kérdés
2012. jún. 18. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ennyi idősek túlnyomó többsége még egyáltalán nem jár. Átlagosan 12-15 hónap között kezdik, 18 hónapos korig normális elindulni.
2012. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem akkor megnyugodtam köszönöm!
2012. jún. 18. 11:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagytok elkésve, sőőőt! Természetes, hogy leakar ülni és inkább mászni!


Gondolj csak bele, hogy ő most tanul meg úgy lábon állni és menni, ahogy az élete során a későbbiekben adott lesz.

Neki (főleg a testének) ez nagy megterhelés!

Az én lányom is 11 hónapos. Ő 8 hónapos kora óta áll, 9,5 volt, amikor a bútor mellett próbálkozott menni. Eleinte még egy fél lépés sem sikerült neki, mert bizony elfáradt.

Most már odáig jutottunk, hogy 10 hónapos kora óta kézen fogva sétálunk. Eleinte még csak 1-2 lépést ment, de most már a mellettünk lévő játszótérre kézen fogva sétálunk le.

Még most is elfáradt, amikor odaérünk!

2 hete a játszótér kapujában "esett össze" és mászott tovább, most már odáig jutottunk, hogy elsétál a homokozóig. Talán még egy hét és a hintáig is eljutunk.

Már nem fárad el hamar, de ez nekik nagy megerőltetés.


Van olyan kislány, aki 3 héttel idősebb a lányomnál és 9 hónaposan már önállóan jár! Nem túlzok, saját szememmel láttam, nap, mint nap találkozunk és együtt vannak a gyerekek.

A kislány már 6 hónaposan kimondta, hogy "ott, utya(kutya), deje(gyere)". Nem tudom, hogy csinálták a szülők vagy csak ennyire fejlett a gyermek, de nagyon "durva" számomra, hogy ennyire fejlett.

Nem irigylem őket, hanem csodálom.


Viszont ennek is megvan hátulütője. A kislány mindenre azt mondja utya vagy deje. A lábai kicsit görbék lettek (szabad szemmel alig látható, csak ha megfigyeled jobban). Most gyógytornára járnak, mert lehet, hogy a gerinccel is problémái lesznek.


A szülők nem erőltették, hogy járjon ilyen "korán". A gyermek próbálkozott vele. Viszont, amiben hibáztak, azaz volt, hogy sűrűn járatták.

2012. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lányom 10 hónaposan kezdett bútorok mellett és között menni, vagy fogta a kezünket, de leginkább mászott. Teljesen önállóan 13 hónaposan indult el!

Nem vagytok elkésve, nem kell egy cseppet sem aggódnod!

2012. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!