Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba már nagyon akar...

Ha egy baba már nagyon akar menni kézen fogva, kb. mennyi idő még magától indul el?

Figyelt kérdés

Tudom egyén függő, ki-mikor indul el, de kíváncsi lennék kinek, hogyan indult el a babája...

11 hónapos babám már 2 hónapja felállt és kb 3 hete állandóan kéri, hogy kezét fogva lépkedjünk vele és alig akar leülni. Jó pár métert megteszünk, nekem már fáj a derekam, de ő még simán menne. Úgy tudom, amit ő jónak érez az nem árthat meg neki... gondolok itt a lábgörbülésre, mert én még abszolút nem erőltetném a járást, de ő van hogy felkapaszkodik és hisztizik, hogy mennyek vele sétálni :-)



2012. jún. 21. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
én egyik gyerekemet sem sétáltattam kézen fogva, kinek jó az? Majd megy, ha tud önállóan, addig meg kapaszkodjon a bútorok mentén. Esetleg vehetsz neki olyan kis tologatós játékot, ami nem borul fel és bele is tud kapaszkodni és menni vele. Nekem egy évesen mentek maguktól, igaz, eleinte oldalazva, szóval nem igazi járás volt, az csak másfél éves kortól volt.
2012. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na, most ha veszek neki egy tologatható akármi, nem ugyanaz, mintha én fogom a kezét? Nem erőltetek rá semmit, addig lépked ameddig ő akar, ha elfárad leül, vagy belekapaszkodik az útjába álló valamibe...
2012. jún. 21. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt elég érdekesen a magad nyelvére fordítottad.Az amit önállóan csinál,tehát ha önállóan lépked és te nem fogod !!!
2012. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem ugyanaz, mert addig is önállósodik, te meg nem kapsz derékfájást
2012. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 hónapos a lányom, 3 hónapja felállt, 1 hónapja megy a bútor mellett és azóta kézen fogva is.

Másképp nem hajlandó elindulni, pedig tudná szerintem, ha akarná. Látszik rajta az akarat.

Megtanult eddig szépen magától guggolni..


Nekünk van olyan "önálló járós bigyókánk", de nem nagyon erőlteti, mert túl gyors neki. Hiába fékezzük be, még nem bír vele menni, mert nagy a lendület hozzá.

Foghatom neki én is azt a bigyót, hogy ne legyen gyors, de megint hajolgatok .. akkor meg nem tök mindegy, hogy kézen fogva "hajolok" (egyébként alacsony növésű vagyok szerencsére) vagy fogom neki a járássegítőt?


Tudtommal eddig nem volt megvetendő, ha egy szülő segített járni a gyereknek.

Mióta a lányunk kézen fogva jár, le se lehet lőni. Napról napra nagyobb távolságokat teszünk meg. Ettől legalább erősödik, mivel egyáltalán nem tartjuk és fogjuk, hanem ő magától megy csak fogja az ujjunkat.

2012. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Ne foglalkozz az ilyen nehogy megfogd a kezét mondatokkal,ha a gyerek jön húzza az ujjad a kezed akkor igenis menni kell vele,fiam 10 hónaposan húzott de csak egyik ujjam fogta,önálló lépései voltak,11 hónaposan még nem túl stabilan járt,de 1 éves korára gyönyörűen ment,jó az egyensúly érzéke 9 hónapos korától,bárhol feláll,lehajol,leguggol kapaszkodás nélkül, önálló stabil járása után 2 héttel már szaladt.
2012. jún. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy azért hozzá tudott szólni olyan is, aki nem dorgált le azért, mert meg merem fogni a babám kezét és segítek neki... Ha nem nyúzna állandóan azzal, hogy menjek vele, eszembe nem jutna erőltetni. De egész nap belém kapaszkodik, lépni nem tudok tőle és ha csak állok, ideges lesz, hogy miért nem haladunk :-) Szóval nekem sajna marad a derékfájás, mert elég magas vagyok, de szerencsére kicsi lányom se lesz alacsony növésű :-) Szóval gondolom olyan 3-4 hónap kell, mire a felállástól eljutnak az önálló járásig... (?) ahogy anno nálam...
2012. jún. 21. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

jaj hülyeség ez, hogy nem szabad kézen vezetgetni!!én úgy voltam vele mint Te!Inkább vezetgettem, mint vettem neki egy több ezer forintos tologathatós akármit.Ráadásul egyik ismerősöm lánya ilyeneket tologatott, és ugye az gyorsabban gurul mint ahogy a baba megy, elkezdett lábujjhegyen menni,amiért gyógytornászhoz kellett vinni.Szóval erről ennyit.

Kisfiam is kb 11 hónapos korától ment kézen fogva,vezetgetve, és ő is folyton kérte!Megfogta az ujjam és húzott, nem lehetett nem-et mondani.De nem is akartam.

14 hónaposan egyik napról a másikra elindult magától és onnantól nincs megállás:)most 20 hónapos, semmi hátránya nincs azért,mert vezetgettem.

Szerintem ha folyton nem-et mondok neki a vezetgetésre, akkor később tanul meg járni, mert neki az adott biztonságot, hogy foghatta a kezem és mikor már úgy érezte elengedte.

2012. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!