Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » NAgyon lelkiismeretfurdalásom...

NAgyon lelkiismeretfurdalásom van. Más is szokott ideges lenni?

Figyelt kérdés
11 honapos a kislányom, és néha mikor éjszaka nem alszik vagy rosszalkodik, elvesztem a türelmem és kiabálok vele. Olyankor mindig elkezd sirni, persze azonnal megbánom, de nem tudok uralkodni magamon. Nagyon sokat vagyok vele egyedül, talán emiatt is van. Rossz anya vagyok?
2009. júl. 7. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy rossz anya. A rossz anyaság nem itt kezdődik. Nekem vannak róla emlékeim, mert nekem nem volt egy felhőtlen gyerekkorom.

Én is sokat vagyok egyedül a gyerekekkel, a nagyobbik hat éves, a kisebbik annyi idős mint a tiéd. Néha az ember akarva akaratlanul ideges lesz, nem azért mert nem szeretem őket, sőt ! ők nekem az életem értelmei, és imádom őket. Tökéletes ember nincs! ők még attól érzik hogy ki szereti őket! nyugi! gondolom van elég bajod anélkül is, ne gyötörd magad!

2009. júl. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz anya!!!Én is voltam már így,sőt vagyok is.Pedig a harmadik babám.Biztos nagyon fáradt vagy.Ha nagyon ingerült vagy,azt érzi a babád is.Menj ki inkább a szobából pár percre és nyugodj le.Nem baj,ha addig sírdogál kicsit.Azután menj be megnyugtatni.
2009. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt már ilyen sajnos, de attól nem vagyunk rossz anyák csak mi sem lehetük mindig tökéletesek. Szerintem minden anyával előfordul ez. Ne legyen tényleg lelkiismeret fudalásod inkább ilyenkor menj ki a szobából és nyugodj meg a babának nem lesz baja egy kis sírástól.
2009. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már az mutatja, hogy nem vagy rossz anya, hogy feltetted ezt a kérdést. Miért baj az, ha kifejezed az érzéseidet? Attól, hogy anya lettél, még neked is lehetnek érzéseid. Így a baba látja, hogy van olyan, hogy anya dühös, de megnyugszik.
2009. júl. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is azt gondolom, hogy így legalább megtanulja, hogy vannak az embernek jó és rossz napjai, vannak érzései, sokfélék.

De amúgy pihenj ha tudsz, kérj segítséget néha, bízd másra néha ha megoldható és van olyan akire szívesen bízod. Valamint lehet egy kis magnézium jót tenne. Ártani biztos nem fog.

Én is ezeket próbálgatom, hátha. Van nyugodtabb ember és van kevésbé nyugodt. Meg hát az aktuális gondok, körülmény is sokat javít, ront a helyzeten, ha akarjuk ha nem. Ezeket meg kell tanulni félretenni valamennyire, meg minden mást, de ezt tanulni kell, amihez idő kell. meg hát teljesen úgysem tudunk mindent kizárni.

Tegyél meg mindent hogy nyugisabb legyél, és ha mégis néha előfordul ne legyen lelkiismeretfurdalásod, illetve ne ennyire. később a gyerek ezt akár ki is használhatja. De lehet nem. Majd úgy is fogod látni!

Nem vagy rossz anya! Anya vagy! ami nem könnyű feladat! Kitartás és türelem!

2009. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a babámra hangosan szólok, általában az öltözés jár kegyetlen harccal, főleg mikor sietni kéne, ès már muszáj kiáltanom egyet, hogy hagyja abba a hisztis ellenállást, na erre ki szokott röhögni, pedig kiabálok!!! 8 hós mult és már most kiröhög....jajjj! Pedig én is elszégyellem magam ilyenkor, hisz persze hogy utál öltözni, de pelusban nem flangálhatunk ugye. Az éjszakai játék persze hogy idegesit, hisz hulla faradt vagy és nem tudsz pihenni. Persze hogy kiabálsz. Inkább fogd meg, nézz a szemébe és határozottan kérd, hogy fejezze be, mert éjszaka nincs játék, aludni kell.
2009. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont tegnap borultam ki emiatt. Le szerettem volna tenni délután aludni, hulla fáradt volt, dörzsölte aszemét, sírt, ásítozott. Ahogy betettem a kiságyba, üvöltés ezerrel, és felállt. Visszatettem, akkor most tete. Újra üvöltés, feállt. Na ezt vagy 15-ször, én olyan mérges lettem, miért nem alszik, ha egyszer fáradt, ráadásul halmokban áll a mosatlan edény, a vasalni való ruha, ő meg szórakozik velem. Nagyon-nagyon ideges voltam, tényleg azt gondoltam, h elpattan a cérna. Rákiabáltam, a szemébe néztem, teljesen határozottam lefektettem, és láttam, ahogy megriadt tőlem. Úgy elszégyeltem magam, hiszen ezt mi választottuk, és akkor egy ilyen kis semmiség kiborít. Előzménye a dolognak, h anyukám, akivel együtt lakunk, kórházban van, egy hétig életveszélyben volt, a férjem pedig éjjel-nappal dolgozik, tegnap is éjfélre ért haza.

Mindegy, babám elaludt végül, én pedig csak ültem a fotelban, bambultam a tévét, majd ma elmosogatok, felmosok, vasalok. Tegnap szabit vettem ki:)

Csak azért írtam le, mert én is azt gondoltam tegnap, h rossz anya vagyok, a fiam többet érdemel nálam. Ő még tökéletes, én vagyok tökéletlen:)

2009. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ezen ne is aggódj! ettől nem vagy rossz anya, szerintem mindenkivel előfordul. én tegnap nem is egyszer kiabáltam rá. már kétségbeesésemben. második napja, hogy egyáltalán nem eszik semmit, már ha a tányért meglátja, elkezd sírni. képtelen vagyok rájönni az okára, próbálom erőltetni, és a végén már kiabáltam vele, hogy egyen már, mert a kórházban fogják beletömni a kaját. aztán ő is sír és én is. szörnyű dolog, mindig megbánom, aztán meg puszilgatom és bocsánatot kérek tőle.

ennek ellenére én azt mondom, hogy neki is meg kell tanulnia, hogy vannak olyan pillanatok mikor nem csak móka és kacagás van. vannak komoly dolgok, és van, mikor anya sem vigyorog mindenen! Ne aggódj, ők ezt elfelejtik, a következő pillanatban már újra mosolyognak rád ugyanugy:-)

2009. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így nem is 1x.....de szerintem nincs olyan anyuka akinek egyszer az életben nem pattanik el a cérna,v nem húzza fel az idegeit a babája.......Én is nagyon rosszul érzem magam utána és most már próbálok megálljt kiáltani magamnak és néha sikerül is,de van amikor nem és én is pl kiabálok vele.utána meg sírok,h mekkora tapló vagyok és h nem érdemlem meg a kislányomat és h Ő ennél sokkal jobbat éredemel!Nálunk is volt h úgy megszeppent h sírni kezdett én meg azt hittem lesüllyedek szégyenemben és nem győztem ölelgetni és bocsánatot kérni!Aztán meg elkezdett mosolyogni rám,mintha azt mondta volna h ok anya nyugi nem haragszom......Nekem is Ő a mindenem,éltem értelme,de vannak rossz napok és jó napok!

abszolút nem vagyunk ettől rossz anyák......

2009. júl. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 7 hónapos. Valamelyik nap nálam is elszakadt a cérna, semmi nem volt jó neki, csak sírt megállás nélkül. Hiába ringattam, sétáltam vele, átpelenkáztam, próbáltam etetni, itatni, a cumit kiköpte, a játékait nem fogadta el. Nem úgy sírt, mint amikor fáj valami, egyszerűen csak nyűglődött. Aztán egyszer csak elfogyott a türelem, felemeltem, hogy az arcunk egymással szemben legyen és ingerült hangon megkérdeztem, hogy "mégis mi a franc bajod van?" Szegénykém hirtelen olyan döbbenten és megszeppenten nézett rám, hogy rögtön elszégyelltem magam. Még most is könnybe lábad a szemem, ha visszagondolok. Annyira szeretem és megszakadna a szívem, ha Ő ezt nem érezné.
2009. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!