Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdésekor...

Hozzátáplálás elkezdésekor milyen módon készítsem el pl. az almát?

Figyelt kérdés
Reszelve,pürésítve,csak a levét??Első baba és teljesen tanácstalan vagyok! :(
2012. jún. 23. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 2 napig csak a levéből adtam, 3. nap meg üvegreszelőn reszeltem le és úgy adtam.
2012. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Lolka&bolka válasza:

A legjobb az üvegből direkt erre készült reszelő, amivel egész finomra tudod reszelni, bár ha nem bánod a mosogatást, lehet turmixszal vagy botmixerrel is.

Először a levét adnám, aztán, ha ízlik, a "sűrűjét" is, leginkább kanállal.

2012. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kiki01 ***** válasza:
Miért kell hogy reszelő üvegből legyen? A fém miért nem jó?
2012. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én először úgy adtam az almát, hogy nagyi almás sütit készített és egy pohárba mindig kicsavarja az alma levét mielőtt ízesítené a sütihez. Ezt kóstoltattam meg a babámmal amikor 5és fél hónapos volt. Nagyon ízlett neki, másnap már reszelt almát kapott, sőt annyira imádta hogy kb. 3-4nap után már egy egészet megevett. Én használtam turmixgépet is szerintem azzal lehet a legpépesebbre elkészíteni. De ha nincs turmixgéped a reszelő is tökéletesen megfelel (én pl. nem használtam soha botmixert mert nálam az nem vállt be).

Ja mellesleg nekem műanyag reszelőm van de az is tökéletes, szerintem nincs különbség közte hogy milyen anyagból van.

Emlékszem anno én is ilyen kérdéseket tettem fel, de mostanra rájöttem hogy felesleges "túlaggódni" a dolgokat. Nyugi belejössz majd. Ha esetleg van kérdésed nyugodtan írj privit ha akarsz. Jó babázást. :)

2012. jún. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,nagyon köszönöm!Az utolsó hozzászólónak meg külön!! :) Kedves tőled.Lehet majd "zaklatlak" akkor,mert tényleg teljesen zöldfülű vagyok és nem sok mindenkit tudok ezzel kapcsolatban megkérdezni.Sajnos a védőnőnk sem a legjobb,3 hetes volt a kisfiam,mikor utoljára nálunk járt...Még 1x KÖSZÖNÖM! :)
2012. jún. 23. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nyugodtan írj, ha tudok segítek :)

2012. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért szoktak üveg vagy műanyagreszelőt használni, mert a fémreszelő állítólag kivonja a C vitamint az almából, de hallottam már azt is hogy a fémreszelőről belekerülhet valami káros anyag. Mindenesetre én üvegreszelőt használtam, azzal pépesebbre lehet reszelni, mint a fémreszelővel. A botmixeres dolog nálunk nem vált be. Később is csak a céklához használtam. Mindent krumplinyomóval nyomtam össze. De a fiamnak már 2 foga volt 4 hósan, amikor elkezdtük, jobb szerette a kicsit kásásabb darabosabb ételeket. Amúgy először 2 napig én is csak a levét adtam kanállal, és utána a reszelt almát.
2012. jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!