Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Görögdinnye 6 hónaposnak...

Görögdinnye 6 hónaposnak mehet már?

Figyelt kérdés
Esetleg a levét merjem adni?
2012. jún. 24. 21:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
És akkor mit ettél egyéves korodig,most komolyan?
2012. jún. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Fényt.
2012. jún. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

...

Kedves Kérdező!


Én is úgy tudom, hogy 1 éves kor alatt nem adható a dinnye!

2012. jún. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Irdatlan mennyiségű zöldséget:)
2012. jún. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A nestlé hozzátáplálási táblázat szerint 8 hónaptól adható! Várj vele még egy picit... és különben is amit most árulnak dinnyét, az még nem magyar... ezért is várhatnál vele inkább.
2012. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A kérdés szempontjából teljesen mindegy hogy a dinnye zöldség vagy gyümölcs (kertészeti egyetemre járok de a besorolása most nem fontos).... Az én hozzátáplálási táblázatom alapján 8 hónapos kortól adható, DE én lehet hogy már előbb is fogok adni kislányomnak... persze először csak 1-2 falatot, nagyon óvatosan aztán meglátom hogy reagál rá...

A hozzátáplálás ajánlásai időről időre változnak, sőt sokszor 1 év eltelte után homlokegyenest mást ajánlanak mint korábban, sőt ha csak a szomszédos országokba látogatunk el ott is egész mások a javaslatok... Tehát szerintem leginkább a babádhoz igazítsd, hogy mit adsz neki ne az éppen aktuális ajánlásokhoz (persze ez nem azt jelenti hogy semmit sem érdemes betartani, van 1-2 aranyszabály legalábbis szerintem). Ha nem érzékeny semmire és már 4 hónaposan elkezdted a hozzátáplálást, viszonylag sokmindent esztek már, akkor szerintem nyugodtan megpróbálhatod... Persze ha kicsapja a pici bőrét akkor ne add neki még egy jódarabig (én a görögdinnyét nem sorolnám a nagyon allergénekkel pl. eperrel, málnával egy csoportba, a legnagyobb része víz és nem is apró magvas... messze nem annyira allergén, és minden gyümölcs allergizálhat ez baba szervezet függő, pl. a banánt már elég korán szokták javasolni és az én keresztfiam mégis pont erre allergiás...).


7 hónapos kislány anyukája

2012. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Utolso, vegre egy ertelmes valsz, koszonom. :)

6 honaposan, 2 hete kezdtuk a ht-t es eddig csak ket fele gyumolcsot eszik, almat es barackot. van egy 2 eves tesoja, aki imadja a dinnyet es odanyomta a pici szajahoz, aki kicsit szopizott belole. Nagyon bejott neki, ezert gondoltam, hogy a levebol adnek egy kicsit.


off,

Az, meg hogy magyar-e, nem igazan erdekel, mert sokszor a magyak 2x annyiba kerul, mint a kulfoldi (ld. eper, paradicsom...) es en nem fogom a ketszereset fizetni azert, mert epp magyar gazda permetezte.

2012. jún. 25. 11:33
 18/23 anonim ***** válasza:
Ehh, mit röhögök itt az eszmefuttatásokon. 10 hónaposan kapott MAGYAR (mert igenis fontos, és nem az ára miatt, hogy hogyan érlelik meg szállítják külföldről) dinnyét a fiam, a magokat kiszedtem.
2012. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Örülök", hogy a válaszom nem volt értelmes számodra.

Mindegy, akkor csináld azt amit akarsz.

Bocsi, hogy felhúztam magam, de valószínű neked csak az az értelmes, amit hallani akarsz.

2.

2012. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Bocs hogy szted nem értelmes választ írtam :( Általában azrt érdekelni szokták az anyukákat, hogy honnan származik a babája étele... 15-ös voltam
2012. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!