Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hetes kislányom egyáltalán...

15hetes kislányom egyáltalán nem bírja a meleget! Másnak hogy bírja a babája?

Figyelt kérdés
A házban 26-27fok van, be is szoktam kapcsolni a klímát, de ahogy 30fok körül van a hőmérséklet akár kint, vagy ha vendégségben vagyunk és a lakásban ennyi, rögtön elkezd sírni és üvölt, amíg le nem zuhanyozom és el nem indulunk haza! Tegnap is elmentünk 1 ismerősünkhöz, ahol előre megkérdeztem megy-e a klíma, azt mondták igen! Erre 30fok volt! A gyerekem üvöltött, olyan melege volt, mondanom se kell nekem is még a popsimból is folyt a víz! Le kellett zuhanyoztatnom és meztelen a klímához közel sikerült megnyugodnia! :S És mindenki csúnyán nézett rám, h ilyen nincs, h 1 gyerek ennyire ne bírja a meleget! Gondolhatjátok mennyire rossz anyának voltam titulálva, h biztos valamit rosszul csinálok, mert az ő gyerekük 1 éves, és sose volt melege! (Télen nyáron 30fok van náluk, míg nálunk télen is max. 22). Persze az ő gyereke is izzad, de nem sír!
2012. jún. 25. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves lesz, de ő sem bírja a meleget. 27 foknál már én is beindítom a klímát. Amúgy én szeretem a meleget, de miatta muszáj. Az ekcémája is előjött a nagy meleg miatt, pedig 2 éve volt utoljára, akkor is télen. Sétálni nem is tudtam vele a nagy melegben. A gyerekeknek még más a hőháztartásuk, főleg az olyan kicsiknek. Kisebb a testfelületük, mint a felnőtteknek, és ezért nehezebben adják le a hőt.
2012. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kiki01 ***** válasza:
Az én 3,5 hós kislányom sem bírja a meleget, nem tud nappal aludni, éjjel is csak ha már kicsit lehűlt a levegő. Nálam sajna nincs klíma, hát gondolhatod... Ez van, a babák hőháztartása rosszabb, télen jobban fáznak, nyáron jobban melegük van, ahogy már előttem írták is. Mi is nyavalygunk 30 fokban, akkor egy pici babától mit várjunk, főleg ha nálad klíma is van és nem is szokta meg az ekkora meleget?
2012. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elhiszem! Hát borzasztó az már biztos, csak tényleg dühít, h más meg azt gondolja én nem csinálok valamit jól és biztos azért sír, mert számukra elképzelhetetlen, h melege van a gyereknek! Az anyósom múltkor közölte, h ha ennyire nem bírja miért nem szoktatom hozzá és rakom ki a napra! Azt hittem rosszul leszek ettől a kijelentéstől! És közölte ő is és a párom tesója is, hogy biztos csak azért sír, mert ölbe szoktattam, mert az ő lányuknak pont tökéletes a 30fok! És akkor is póló nadrág zokniba van! és mikor kértem, h legyen hűvösebb az volt a válasz, h megfázik, vagy, h neki fázik a lába! És utána meg csodálkoznak, ha nem viszem oda a gyereket!
2012. jún. 25. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
NEkem 3 hónapos a lányom, szenvedünk a melegtől. Két nappal ezelőtt 1,5 órát aludta nappal, pedig jó alvó. Délben megfürdetem, egyébként ha vendégségben vagyunk, akkor vizes ruhával néhány percig borogatom a lábszárát 30-40 percenként, ez tetszik neki. Azt is nehezen viselte, hogy nem vittem annyit a levegőre, mint egyébként.
2012. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még valami:

Szerintem 15 hetesen még nincs felszoktatva egy gyerek sem...

30 fok pedig a "nagy könyv" szerint is sok...

És az a tapasztalatom, hogy sokan, akik 20-30 éve neveltek kisgyereket nem mindenre emlékeznek jól... (Akinek nem inge ne vegye magára)

2012. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kiki01 ***** válasza:
Ne izgasd magad azon hogy mit mondanak mások, persze, mást leszólni sokkal könnyebb mint a saját dolgainkon javítani. Majd ha tanácsolnak valami használhatót akkor lehet rájuk figyelni, egyébként meg két füled van:)
2012. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaj, nagyon könnyű valaki rámondani, hogy rossz anya! Igazad van, a babád nézd, és ha neki melege van, akkor ahogy tudsz, segíts rajta, a többi ne érdekeljen! Jól csinálod!
2012. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. jún. 25. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!