Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem ezt a viselked...

Hogyan kezeljem ezt a viselkedést?

Figyelt kérdés
16 hónapos lesz a kislányom. Eddig egy tündér volt, semmi baj nem volt vele, igaz most sincs, viszont kezdenek dührohamai lenni. Ha valami nem sikerül neki játék közben, valami nem úgy alakul, nem ugrok neki elsőre, akkor elkezd méregből csapkodni. Két kézzel veri az ajtót, konyhaszekrényt, vagy engem. Én csak nézek rá, van hogy nevetek rajta, mert vicces, eddig nem csinált ilyet, akkor ő is elneveti magát. De ez egyre gyakrabban fordul elő, kezd nem vicces lenni, és gondolom, hogy nem kéne rajta nevetnem. Első baba és nem tudom hogy reagáljam le ezt. Azt is tudom, hogy valahogy ki kell adniuk magukból a feszültséget. Sokat olvastam a hisztiről, hogy azt nem kell figyelembe venni, nem kell rájuk odafigyelni. De ez nem olyan hiszti, hanem dühroham. Erre se figyeljek oda? Ma például egy rumbatök csörgővel ütötte a fejét méregből.
2012. jún. 25. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
De, oda kell rá figyelni! Nagyon jó anyuka vagy, hogy nem csak legyintessz, hanem felismerted, hogy a gyerek viselkedése valamit jelez! Nem tudok sajnos segíteni, de rengeteg szakirodalom, könyv szól erről, hátha okosabb leszel, de az első lépés már megvolt: felismerted, hogy közbe kell avatkozni.
2012. jún. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a dackorszak kezdete. Nálunk is ez volt, mostanában kezd lecsengeni (2 éves múlt.) Nem vagyok pszichológus, én úgy próbáltam kezelni, hogy megnevesítettem az érzéseit. Például, tudom, hogy most nagyon dühös vagy, mert ez vagy az nem sikerült, próbáljuk meg még egyszer, vagy együtt. Ha nem akarta, nem feszegettem a dolgot, megpróbáltam elterelni a figyelmét. Ha ez sem ment, akkor hagytam, hogy megélje a haragját. Azt az egyet nem hagyom soha, hogy magát üsse. Sokszor ha nagyon felhergeli magát az is elég, ha megölelem, viszont, ha ellök magától azt is tiszteletben tartom. Szerintem az a legfontosabb, hogy bármit csinál maradj higgadt, mert csak így tudsz segíteni neki. Talán most tanulja, hogy ilyen erős érzései is vannak.
2012. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 linamarc válasza:
100%
Nagyon jónak tartom az előző választ, hogy nevesíteni kell az érzéseit és meg kell próbálni segíteni neki. Szép szóval, halkan, kedvesen nyugtasd meg, fogd kézen és mutasd meg neki, hogyan csinálja, hogy sikerüljön az, amivel "felhúzta magát". Az ölelés is nagyon jó, érzi, hogy biztonságban van, hogy figyelsz rá. Ha nevetsz rajta, mert olyan különös látni a kis dühkitöréseit, ő azt még nem fogja érteni, hogy nem KINEVETED. sajnos félreértheti és ebből lehet olyan reakciója, hogy aztán Téged kezd el ütni. Vedd őt komolyan, és érezze, hogy a sikertelensége ellenére Te szereted és bízhat benned. Ez a legfontosabb.
2012. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kisfiam 17 hónapos, nála is tapasztalok ilyesmit, egyre gyakrabban. Igaz, ő korábban is érdekes dolgokat művelt: amikor már tudott mászni, felállni, dühében csapkodta magát a földhöz, szinte toporzékolt, ha nem sikerült neki valami. Nekem azért volt ijesztő, mert az első gyerekem haláli nyugodt volt mindig, egykedvűen nézte a babakocsiból, amikor más gyerek "cirkuszolt" az utcán, vagy a boltban. A fiam viszont... tegnap például sétált a család délután, és ő kb 15 perc múlva már unta a babakocsiban ücsörgést. (Nem tud még járni) Annyira erőlködött, hogy vegyük ki, hogy mérgében harapni kezdte a saját karját, meg a babakocsi elejét, mint egy kis őrült. Kivettük a kocsiból, de az sem tetszett neki egy idő után, visszatettük, kezdte elölről, míg végül inkább hazamentünk. :( Otthon már semmi baja nem volt. Hozzáteszem, hogy ő jóval hamarabb született a vártnál, majdnem 3 hónapos volt, amikor végre hazahozhattuk a kórházból, én sokszor erre fogom, ha nehezen kezelhető...nem túl szépen indult az élete... :((((

A lényeg, hogy szerintem is a higgadtság a fontos ilyenkor, és a nyugodt, szeretetteljes beszéd! Meg kell tanulniuk az indulataikat kezelni, szerintem egyelőre még számukra is ijesztő ez az érzelem, én legalábbis pánikot látok ilyenkor a kisfiam szemében. Mintha azt mondaná, hogy "mondj valamit, mert rögtön felrobbanok!"

2012. jún. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség, uennyi idős a lányom, és ha vmit nem kap meg, vagy nem sikerül, örjöng. Elkezd kialakulni az akarat, ennyi. Ilyenkor nem nem figyelni rá, meg üvölteni kell, hanem elterelni a figyelmét vmi más játékkal, vagy amíg ez nem lehetséges, mert úgy hisztizik, tényleg nem tudomást venni róla.
2012. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!