Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Hogyan...

Tapasztalt anyukák! Hogyan kezeljem a lányom próbálkozásait? 2 napja folyamatosan nyávog valamiért, van hogy csak lefekszik a padlóra és dobálja a lábait közben nyafog.

Figyelt kérdés
Kezdődik a hiszti? Hogyan legyek türelmes? Azt hittem később jelentkezik. Vagy esetleg a foga készülődne és amiatt lett ilyen? (néztem a szájába de egyenlőre nem látom jönni) 13 hónapos lesz
2012. ápr. 11. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:

oooh, ez nagyin is lehet hiszti:)simán:)üdv a klubban:)

én mindig rászóltam, felállítottam ha eldobta magát, és mondtam neki, hogy mutassa, mondja meg mit szeretne.Ameddig csak nyafogott, vagy nyafogva mondta, addig mondtam neki,"hogy én ezt így nem értem, hagyd abba a nyafogást/hisztit úgy mondd"

Ha nem akarta abbahagyni, akkor mondtam neki, hogy oké,nyafogj, majd gyere,szólj, ha abbahagytad, akkor beszélhetünk.

Nem azt mondom hogy elsőre, de bejött, szépen megtanulta, hogy nyafogással semmire sem megy.

Most 1,5 éves, és ha elkezd sírni valamiért, csak 1x kell mondanom, hogy "hagyd abba", abba is hagyja és mondja/mutatja mit szeretne.

Sok sikert:D

2012. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Mit teszel ha olyan dolgot szeretne ami veszélyes vagy nem neki való? Hogyan győzöd meg :D köszi a segítséget :)
2012. ápr. 11. 12:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja és eleinte azért nagyon türelmes voltam vele, türelmesen, nyugodtam mondtam, hogy hagyja abba és kérdezgettem, hogy ezt szeretnéd, vagy ezt?(ha nem tudtam miért is nyafog)Aztán mikor megvolt, akkor mondtam, hogy megkaphatod, ha szépen kéred.Megmutattam neki, hogy tartsa a karját, és csukja be,nyissa ki a kezét, így kérje szépen, ne nyafogva.Hamar megtanulta.

Mert vannak esetek mikor tényleg hiszti, de az is tetézi a dolgot, hogy esetleg nem tudja még magát kifejezni és ez frusztráló.

Bár nem tudom Te babád mennyire fejezi ki magát ezért írtam le ezt is:)

1.

2012. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős,csak az én kisfiam már 9-10 hónaposan elkezdte..de ő ütni is szokott,toporzékolni,ordítani,ha valami nem úgy van ahogyan gondolja,nem működik nála még a hiszti kezelés egyik módja sem
2012. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hááát megmondom neki, hogy ezt nem lehet és kész:)Mert veszélyes, éles,szúrós,stb.

És ha elkezdett hisztizni, akkor is mondtam neki, hogy hagyja abba, mert akkor sem kapja meg.De ezt max 3x játszotta el, mert rájött, hogy tök mindegy, akkor sem adom oda:)

Ja és elmondtam neki a kés-villa-olló mondókát,amit mai napig nagyon szeret.Mikor nyúlna a kés felé, mondom, hogy nem-nem ez kés, és már mutatja a kezével a mondókát:)

(Míg felsoroltuk, hogy kés-villa-olló,addig mutattam a kezemmel is úgy, mintha számolnám 1-2-3,ezt jegyezte meg:)

2012. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi. Ő mutat mindenre amit szeretne. De sokszor nem értem egyből és elkezdi fújni a nyálát és közben "vergődni". Sajna tegnap is időbe telt mire rájöttem, hogy neki is kell tányér a kenyérfalatkákhoz vacsikor. Eddig csak letettem az etetőtálcára a kaját mert rögtön landolt a tányérja, de most már bele teszem. Igaz így is egy idő után a földön köt ki. Ebédkor szoktam neki kanalat és tálkát adni (tanulgatja a kanalazást), közben pedig meg tudom normálisan etetni. :) Hát akkor következetesség és nagy adag türelemre van szükségem úgy látom... :)
2012. ápr. 11. 12:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint 1.

Akkor itt tényleg inkább arról van szó, hogy "anya miért nem képes felfogni, hogy mit szeretnék!!":D

Türelem,türelem, meg fogja tanulni, hogy attól még, hogy nyavajog,nem kapja meg előbb amit szeretne:)

2012. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ebben a korban kezdődött, és azt hittem majd gyorsan kinövi. Hát nem....már két és fél éves, és még mindig tudja fokozni a hisztit....

Nincs igazán bevállt praktika, minden pici más, és más habitusú. Nálunk az esetek nagy részében az válik be, ha úgy csinálok mintha elveszett, eltünt volna, és keresem, hogy : "Hova tűnt ez a gyerek?" "Hahó Balázs, hová lettél?"....stb....apától és megkérdezem: nem láttad, ...aztán már ő is keresi....Kb három perc után elénk áll nevetve hogy itt van, és már el is felejtette mi volt a hiszti tárgya...

Próbáld meg nem tudomásul venni amit csinál, ne reagálj rá. (hiszen a szeme sarkából mindig lesi a tekinteted,és a reakciód). Menj be a szobájába, és kezdj el játszani a játékaival, vagy nyiss ki egy mesekönyvet és hangosan olvassgass magadnak. Át kell zökkenteni a hisztin valahogy figyelemeltereléssel

Kitartás!!!!!!!

2012. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kihagytam::..és olyan apróságok miatt veri magát a földhöz, hogy pl nem én nyitom ki az ajtót, hanem az apja, vagy nem nyalhatta meg a szörpös üveg végét....

Apró kis szokások fontossá válnak neki, azon nem szabad változtatni, mert borul a bili..:):):)

2012. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!