Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig normális az, ha...

Mennyi ideig normális az, ha egy két hónapos baba nem kalil? Ja anyatejes és hasfájós.

Figyelt kérdés
Sajnos nem bír a kislányom magától kakilni. Sok mindent kipróbáltunk már, de kénytelen vagyok 7naponta egy fél glicerines kúpot feldugni, hogy sikerüljön a kaka. Mit adjak neki hogy kúp nélkül is sikerüljön neki?
2012. jún. 25. 18:41
 1/8 anonim ***** válasza:

A hasfájásra próbáltás már espumisan/infacol cseppet? Vagy ha 'tehetősebb' vagy, akkor Coliefet?

Tiszta anyatejes babáknál 2-3 napig nem baj, ha nem kakil, de utánanézek, h mit lehet még a kúpon kívül. (gyógynövényes teák, de megnézem, h mi van a babáknak)

2012. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál 4-5 nap (vagy még több) sem sok, míg nem kakilnak. De szigorúan csak anyatejeseknél. A hasfájása nem biztos h ettől van,alapjáraton is sok kisbaba hasfájós.Próbáld inkább azt, h amikor már úgy a 5-6. nap tájékán látod, h erőlködik tornáztasd a kis lábait, és utána pedig hőmérőt (bébikrémmel persze bekenve) dugja a fenekébe finoman. Ha kifelé akar készülődni vmi, az elindítja.
2012. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
esetleg ha a hőmérőtől ódzkodsz, bébitea is mehet.
2012. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kamilla tea is megindítja a kakit, de nem szabad sűrűn itatni vele mert a kamilla szárít.
2012. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

- Az espumisant próbáltam hellyel-közzel hatott, csak nem nagyon merem neki adni mégiscsak egyfajta gyógyszer. Ehhez nem fog hozzászokni a szervezete?

- Rendszeresen tornáztatom minden nap.

- Próbáltuk már a lázmérőzést sajnos SEMMI,Duphalac-ot is adtam neki 3hétig SEMMI,kamillateát cukor nélkül SEMMI, kamillatea cukorral SEMMI, Mecsek baby SEMMI.


Kb 1 hónappal ezelőtt kezdődött, 8napja nem volt kaka a glicerines kúpra nem reagált, így elvittem az orvoshoz és ő csinált neki egy sós vizes beöntést na az kb 4óra múlva hatott. Azóta már legalább a kúpra reagál, de már kezdek elkeseredni. persze a doktornéni tud róla, de nem mond semmi használhatót.

2012. jún. 25. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
lányomnál olykor még 7-8 naponta kúppal sem volt széklet. annyira hasznosította az anyatejet, szépen is fejlődött. kétszer is feküdt emiatt kivizsgáláson, kipróbáltuk a lázmérőt, szélcsövet, kúpot, laevaloc, duphalac-ot, kamillateát....semmi nem használt. aztán mikor elkezdtem tápszerezni, hogy csökkent a tej, és főképp a hozzátápláláskor, rendszeressé vált a széklete.ő 3,5 hónapos koráig volt hasfájós, MINDEN este hattól olyan hajnal háromig ordított. erre sem használt semmi.
2012. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az espumisanról és infacolról annyit, h ahhoz nem szokik hozzá a szervezet, ugyanis nem szívódik fel. A hatásmechanizmusa annyiból áll, h a sok pici buborékokat összegyűjti nagyokká, így tud büfizni és pukizni. Ehhez nem szokik hozzá. Ezt nekem egy doki mondta :D Szóval add neki nyugodtan.
2012. jún. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves 6. akkor ezek szerint addig amíg csak anyatejet eszik a babám, addig ne is számítsak arra hogy magától fog székletet produkálni? Akkor most kúpozzam 7 naponta vagy hagyjam hátha egyszer magától is kijön?

2012. jún. 26. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!