Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt fontos szempont a...

Mi volt fontos szempont a babakelengye beszerzésénél várandósan? És most, amikor már babád van, megváltozott a véleményed?

Figyelt kérdés

Szempontok alatt értem pl. az árat, minőséget, új vagy használt, örökölt, te vedd vagy ajándékba kapd, hol veszed, melyik üzletben, funkció, hasznossága, stb.

ÉS az érdekelne, másként válogatnál-e, ha a mostani tapasztalatoddal újra csinálhatnád? Ha igen, mit csinálnál másként?


2010. szept. 16. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Mi a legtöbb dolgot örököltük, vagy használtan kaptuk. Mi örültünk neki, mert nem vagyunk annyira tehetősek. Ami hiányzott, és amit tudtunk megvettük mi, de csak a legszükségesebb dolgokat. Még az újszülött ruhák is mind használtak voltak. Mindkét lányunknak egy ruhácskát vettünk jelképesen, hogy azt "tőlünk kapta". Mindent szépen kimostunk, így is tiszta és rendes volt minden. Szerintem nem ez a lényeg, hanem a szerető gondoskodás és odafigyelés. Később ez nehezebb lesz, amikor a gyerek maga közli hogy "új cuccot akar", vagy ilyesmi, de én nem csinálnám máshogy, azt meg nem tudom elképzelni, hogy milyen lenne, ha milliomos lennék... :o)
2010. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Másként válogatnék:-) Gyönyrő hófehér overált vettem méregdrágn, kb. 3-szor volt rajta, ellenben amit kölcsön kaptunk jóval többször, mert praktikusabb volt. Egyeztetnem kellett volna gyakorló anyukákkal, hogy melyik a jó ruha, body, overál stb.. Vettem egy rakás hátul gombolós plüss rugit, amit alig adtam rá a gyerkőcre, mert végig ordította az öltözködét. Most már csak előlgombost veszek! :-) Sok ruhát veszek a turiban, mert jó minősget kapsz olcsón. (Next, Gap, H&M) Tényleg jók!!És nem vennék pólót! kb 20 pólója volt a nyáron a féléves babámnak, és szinte végig rövidujjú body hordott, mert az volt kényelmesebb. Ezek jutottak eszembe. Ha gondolod kérdezz még bátran! :-))
2010. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én csak a babakocsi vásárlást bántam meg.nem azt,hogy használtat vettem, hanem azt,amilyet.a mai eszemmel biztos bolygósítható kerekűt vennék, mert amit vettem nem az, és alig lehet irányítani,nem lehet fél kézzel tolni és nehéz.a hátul gombolós rugdalózó nálunk is játszott, bár mi azokat kölcsön kaptuk, de nem adtam rá soha.az is biztos, hogy a légzésfigyelőt nem bántam meg a mai napig használjuk, pedig egy éve s afiam.így vagyok nyugodt.
2010. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha most születne babám biztos ÉN vennék neki babakocsit, megörököltük tesómét, de utálom. A következő gyereknél biztos olyant veszek ami nekem kényelmes.

Pici ruhákból szinte mindent kölcsönkaptunk, így csak talán 2 rugdalózóm van saját pici méretből. Most biztos vennék 1-2 még hozzá, mert olyan rossz hogy vissza kellett adni, pedig egy-egy rugdalózóhoz olyan szép emlékek fűződnek. Így meg majd a másodiknak kell megvennem.

2010. szept. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem vennék ennyi 56-os, meg 62-es ruhát. Egy csomót kaptunk is, egy csomót vettünk is- volt ami 1x sem volt rajta:( Iszonyú gyorsan kinövi. Nem vennék ilyen picinek farmert, se külön pólót-pulcsit és nadrágot. Ezeket sosem adtam rá, nem praktikusak, állandóan a nyakában volt a pulcsi. Rugdalózók a legkényelmesebbek neki- így zoknit se sokat használtunk.
2010. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hú,hát elég sokmindent kérdeztél:)Nekünk ikreink vannak,így mikor terhes voltam,szinte mindent duplán kellett megvennünk.Volt amit újan vettünk,volt amit használtan.Kapni nagyon keveset kaptunk,csak úgy..Pl.kiságyakat,pelenkázót,ágyneműt,szopipárnát,kádat,állványt hozzá,pel. feltétet,zenélő forgót újan vettünk egy jó és olcsó,szép dolgokat árusító bababoltban.Légzésfigyelőt,bébiőrt,babahordozókat,játszószőnyeget,mellszívót teszről,vateráról vettem,de ezek mind olyanok voltak,amikről meg nem mondaná senki,h használtak.Én erre mindig figyelek.Ruhákat is vettem használtat sokat onnan,a nagymamák vettek inkább új darabokat,azt leginkább a Tescoból.Textíliákat (pelenka,lepedő,törölköző)is mind újakat vettünk.Amit megbántam h nem vettem újat/másfélét az a mellszívó,mert nem volt jó a kézi,ill. a babahordók,mert azokkal meg olyan sokat mentünk..a mai eszemmel ezt másképpen csinálnám.Nagyon bánom h mikor újszülöttek voltak nem vettünk nekik hálózsákot:(Ez nem is értem h hogy maradhatott ki a repertoárból:-S Voltak olyan dolgok,amikről azt hittem h nagyon hasznosak lesznek de végül sosem szerettem és nem is használtam őket:pl. Avent cumisüvegek,fürdetőülőke a kiskádba,bébiőr,Avent bimbóvédő stb.Voltak viszont olyanok,amikről meg voltam győződve h semmire sem jók,és aztán mégis kiderült h nélkülözhetetlen pl. a légzésfigyelők,a szopipárna (enélkül nem tudtunk volna létezni sem),orrszívó porszívó,pólya(!),imádta a picim,mózeskosarak.Most már látom h sokkal-sokkal jobb áron van minden a neten,mint én vettem,újonnan is,használtan is..
2010. szept. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát!
2010. szept. 19. 14:38
 8/14 Jázmin anyucija ***** válasza:
Számomra is elég hasznosak a hozzászólások. Decemberre várom második babámat, és elég sok nadrágot és pólót is vettem már neki... :( Lehet fölöslegesen. Én vegyesen vásárolok használtat és újat, de használtból is olyat, amiben akár tanácsadásra is elvihetem, mert nem látszik rajta a használat. Vannak megörökölt ruháink is, de kevés. Sok újat kaptunk, kaput anyukáméktól tesóimtól. És a rokonoktól.
2010. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Jázmin anyucija ***** válasza:
Kislányomnak nem olyan babakocsit vettünk, amilyet szerettem volna, de most igen. És nagyon örülök neki. Amúgy mindegy, hogy amikor hazajövünk a kórházból, akkor ajándék ruha lesz e rajta, vagy amit én veszek. Új legyen és tiszta.
2010. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valamiért nagyon óckodtam a használt ruháktól és mindent újonnan vettem meg. Ezt ma már nem így csinálnám mert olyan gyorsan nőtt a gyerek, hogy 2 havonta ki kellett cserélnem a komplett ruhatárát. Az új és a használt ruhák árkülönbözetét félre is tehettük volna, akkor már fel lenne újítva a fürdőszobánk. A kezdő ruhákat érdemes használtan megvenni, mivel egy olyan kicsi baba még nem koszolja össze a ruhákat, így anyukának sem kell folttisztítóznia őket vagy magas hőfokon mosni, ergó újszerű állapotban vannak. Odafigyelnék a márkára, mert voltak ruhák amik ugyan kedvezőbb árban voltak (na nem sokkal), de az első mosás után már több évesnek néztek ki, holott akkor még nem is hordta a fiam őket.

A másik része az, hogy nem vennék még kicsi gyereknek pulóvert, nadrágot meg ilyesmiket, csak rugdalózókat. Egész egyszerűen egy fél élet mire felöltözeted annyi göncbe, meg aztán kint van a dereka, megfázik és összességében neki is kényelmesebb a rugdalózó. Fél éves kora után vennék először ilyesmit.

Másik babakocsit választottam volna. Amit sikerült kiválasztanom elég rossz volt, folyton kiesett a kereke. Az első évben használtuk csak azt, de azalatt az idő alatt vagy 300 alkalommal hagytuk el a kereket. Ezenkívül kagylóüléses volt, na olyan babakocsit sem vennék még egyszer.

2010. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!