Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek el van kényeztetve...

Szerintetek el van kényeztetve az 5 hós kislány?

Figyelt kérdés

A tesóm kislányáról van szó.Bármikor átmegyek csak kézben van a gyerek.Éjszaka van csak a kiságyba.

Ha leteszed az ágyra,amint leér,már sír,addig amig fel nem veszed.hason szinte nincs is,max 2 percet.a babkocsiban néha elalszik,de ha fennt van sír.ilyenkor az anyja egyből kiveszi a kocsiból.Pl:utcán elkezd sirni kiveszi,és fogja a kezében,üresen tolja a babakocsit.Spar,tescoba azért veszi ki mert érdeklik a színek.Nem lehet letenni,elfordulni,mert ordít.Karba alszik,ölbe,de máshol nem.mitcsináljon vele h ne hisztizzen ennyit?


2012. jún. 25. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Majd ő tudja, ő az anyja. Komolyan nem értem, minek kell beleszólni?! Én utálnám, ha mindenki bele akarna szólni, hogyan csináljam. Ő az anyja, ha neki jó így, akkor jó, ha nem, akkor meg majd tesz ellene.
2012. jún. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom Neked van-e gyermeked, de ha még nincs, akkor jól raktározd el ezt, mint negatív példa és ne kövesd majd. Tesód is már lehet, hogy megbánta, hogy így alakította a dolgokat... Ha nem tetszik ez, akkor majd ne kövesd a példáját.
2012. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
látom rajta is h ideges néha,és szeretne kicsit egyedül lenni.majd megpróbálom máshogy csinálni ha lesz egyszer nekem is.Nem beleszólok,csak segiteni próbálok.nem kötelező megfogadnia.
2012. jún. 25. 21:42
 4/17 anonim válasza:
14%

Nem, ez a kisgyerek el lesz/van b...va.

Le kell tenni aztán had sírjon majd megnyugszik. Így tanulja az önnyugtatást.

2012. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
az én lányom is mindig kézben volt,és ugrottam ha sírt,mikor megkapta a kis ugrálóját/hintáját semmi baj nem volt késöbb jött a komp,mászott,jár és ennyi,a babákat nem szabad hagyni sírni én az orvosomat kérdeztem ki erről és ő mondta a biztonság érzet a legfontosabb a picinek és az első év nekünk nekik is a legnehezebb,de a legszebb is.
2012. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
33%

Most jelzem nem téged és a hozzászólásod támadom.

Biztonság érzet. Tudja mi a biztonságérzet egy 4 hónapos gyerek?

Úgy értem hogy az e, hogy egész nap kézben van, vagy azért van az anyának egy kis nyugodt ideje a gyerek mellett az alváson kívül, amikor a gyerek "elvan magának"

Neki az biztonság és nyugodtság amit megszokik, megszoktatnak vele.

Ilyen alapon a nyakára is köthetné az anya hogy reggeltől estig ott legyen, és akkor tényleg lenne ordítás ha 5 másodpercre is leteszi. Mert akkor már már az lenne neki a biztonság és a megnyugvás ha az anyja nyakán lóg.

2012. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
A tesód nem rontott el semmit, egyszerűen ilyen típusú a pici. Vannak, akik már nagyon hamar elvannak egyedül, és vannak olyanok, akik állandóan kézben akarnak lenni. Egy 5 hónapos CSECSEMŐ még nem hisztizik és pláne nincs "elb*szva"! Egyelőre még az anyukája jelenti neki a világot, meg lehet érteni, ha vele szeretne lenni. Ha ki vannak elégítve az igényei (márpedig a testkontaktus legalább annyira alapvető igénye a csecsemőknek, mint az evés), akkor később már nem fog állandóan az anyukáján lógni, mert biztosította a kötődést, biztonságban érzi majd magát. A lehető legrosszabb egy csecsemőt úgy "nevelni", hogy hagyjuk, had bőgjön. Ebből csak azt tanulja meg, hogy a szüleire nem lehet számítani, így hiába is jelzi, hogy baj van!
2012. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
42%

"Ebből csak azt tanulja meg, hogy a szüleire nem lehet számítani, így hiába is jelzi, hogy baj van!"

Azért ne durvuljunk. Jó én is durvultam, de felhúz ez a túlzott "a porszemtől is óvni kell dolog"

Nem azt mondtam hogy egész nap sírjon és ne foglalkozzon vele, de azért mindennek van egy határa. És nem lesz a gyerek érzelmileg visszamaradott ha sír egy kicsit.

Igen sírjon ha baj van, de ő azért sír mert nincs kézben mint ahogy szinte egész nap szokott,és azt hiszi baj van.

2012. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Egy CSECSEMŐRŐL beszélsz! Egy csecsemő NEM HISZTIZIK! Ne keverd össze egy nagyobb gyermekkel. Egy másfél két évest már nem kapunk fel minden szuszra, de egy csecsemőnek ugyanannyira van szüksége a testkontaktusra, mint az evésre! Nézz utána a gyermekpszichológiában milyen fontos a csecsemőkori kötődés, hogy tudja, számíthat a szüleire.
2012. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
5 hónapos kisbaba még nincs elrontva! Neki a biztonság a legfontosabb jól csinálja a tesód. Majd ha nagyobb lesz és önnállób majd maga is próbál eltávolodni az anyjától. Valószínű ilyen típusuú baba, de ilyen kicsik még nem érzékelik magukat az anyjuktól különálló személynek. Az én második kisfiam is dettó ilyen volt. Most9 hónapos most tanult keg felállni és 2hónapja mászik azóta már utál ölben és pár hete már inkább nélkülem alszik el mint velem. Lesz még sok gondja pl a fogai szeparációs szorongás stb ilyenkor n szabad sírni hagyni. Ez még nem hiszti, csak így tudja kifejezni ha valami gondja van.
2012. jún. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!