Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos gyerek tud...

Egy 8 hónapos gyerek tud "hisztizni"?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, hogy elvileg a szepa első korszaka az anyától való eltávolodásról, a második korszak+dackorszak pedig az önálló akarat kialakulásáról szól, tehát addig nem is hisztizhetne a gyerkőc...

Azonban mi van akkor, ha adott egy 8 hónapos kislány, aki soha nem volt túlzottan kézhez szokatva, már pár hetesen átaludta az éjszakát, napközben is jól eljátszott egyedül, ha az anyukának dolga volt, azonban körülbelül másfél hónapja megváltoztak a dolgok, és a kislány immár nem hajlandó napközben egyedül elaludni, igényli a ringatást (ami előtte nem volt megszokott), ám valahányszor megpróbálja az anyukája napközben ringatva elaltatni (mert már kivan a fáradtságtól a baba), üvöltve vonaglik, sír, kiabál. Pár napja már az estékre is ugyanez jellemző, holott eddig mindig nagyon szépen beszunyált az esti tápszeren.

A helyzet mostanra addig fajult, hogy a baba napközben sincs el egyedül, mindig látnia kell valakit, járókában/kiságyban üvöltözik, sír, folyamatosan kézben akar lenni, mindegy, hogy kiében, csak kézben legyen.

Holott a szülők éppen ezt akarták elkerülni, és egy ideig úgy tűnt, sikerült is.

A kislány viselkedéséből úgy tűnik, nem több az egész, mint szimpla "hiszti" (pedig utálom ezt a szót), de nincsenek olyan igényei, amik kielégítésre várnak, maximum a testkontaktus, de az napi szinten megvan, néha mégsem elég.


Biztos, hogy nem szepa, mert 6 hónaposan kezdődött az egész, amit kissé korainak tartok, ráadásul nincs az a "mindig anyával akarok lenni", teljesen mindegy, kinek a kezében van, ha a szomszéd néni veszi fel, akkor 3-4 órán keresztül nem is keresi az anyját (ez most költői túlzás volt).


Ti mit gondoltok? Lehet valóban hiszti?


2012. jún. 26. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Szepa.... Jesszus maris.


Nem hiszti, mert írod, hogy 6 hónaposan kezdődött. De még 8 hónaposan sem hisztiznek. Te írod magad a választ is. Maximum a testkontamtus nincs kielégítve, illetve nem sír, ha kézben van. Akkor? Nyilván pár hónap alatt lecseng ez periódus is. Ranschburg szerint a babáknak annyira kell a testkontaktus, mint a táplálék. Hiába jóllakott, ha nem veszi fel senki....

2012. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Dehogynem hisztizik egy 8 hónapos. Az enyém olyan hisztit levág, ha elveszek tőle valamit, amivel kárt tehet magában, hogy csak pislogok.

DE, a te babád nem hisztizik, hanem szeparáció szorongása van szerintem.

2012. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanezt csinálta az én kislányom is. Tudod mi volt a háttérben? Jöttek a fogai... Persze nulla tapasztalattal, első babával én gondoltam mindenre, csak erre nem. Sajnos nagyon sokat sírt szegény, mert nem tudtam egész nap tartogatni, meg szórakoztatni tök egyedül. Akkor világosodtam meg, mikor egy hétig itt volt tesóm, és mindegy volt a kicsinek, hogy ki az, csak legyen lekötve a figyelme, játékkal, öleléssel, bármivel. Kibújt a két alsó foga, mint ha elvágták volna ezt az őrületet. De azóta is megszenvedtünk minden újabb fogacskát.

Nem lehet, hogy nála is ez van?

2012. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Neki már kijött a két alsó foga, most nem jönnek újabbak (a doktornő pont tegnap nézte, nincs jele, hogy jönnének).

Egyszerűen nem tudom, mi lett vele, már gondoltam mindenre: frontra, egyebekre, de lassan két hónapja semmi nem jó neki.

Az a fura, hogy néha akkor is sír, ha kézben van, és egész nap olyan, mintha fáradt lenne, holott így is nagyon sokat és jól alszik. Nem nyugtalan alvás közben, és 12-13 órákat alszik éjjel, plusz délelőtt 30-40 percet, délután 1-1,5 órát.

Nem értem, de kezdek kicsit kitikkadni...

2012. jún. 26. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen tud, 8-10 hónapos kor között kezdődik a hiszti előszele.Nem minden babánál, de az én kisfiam már 7 hónaposan is megmutatta hogyan tud,elég hamar kiakalult az önálló akarata,eléggé öntörvényű és makacs teremtés,ha valami nem úgy van ahogy elképzelte földhöz vágja magát csapkod ordít, dobálózik. ezt már 8 hónaposan is előszeretettel csinálta,ne tudd meg most 14 hónaposan miket lerendez sokszor egy dac korszakos 2 éves is elbújhatna mellette. Vannak ilyen babák,vannak olyanok is akik csak 1,5 éves koruk után mutatják,meg hogy van saját akaratuk és csak akkor akarják érvényesíteni.Az önálló akarat nem 2-3 évesen alakul ki ez nagy tévedés,már 7-8 hónaposan is van önálló akarata,de mondom baba függő mennyire akarja érvényesíteni, 1 évesen meg az önálló "kis tini"- és a bújós anyás korszak váltakozik.
2012. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy szerintem a te babád nem hisztizik,vagyis csak részben,más is van a háttérben.
2012. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy egy 8 hónapos még nem hisztizik.Várjátok meg a másfél-2 éves kort, na akkor megtudjátok mi is az :))

Szóval ennyi idős korban inkább szeparációs szorongásról van szó.z egyik válaszoló írta, hogy hisztizik a hasonló korú babája, amikor elveszi a játékát.Ez természetes:)Az attól még nem hiszti:)

2012. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!