Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek függő hogy valaki...

Gyerek függő hogy valaki átalussza 2-3 hós korában az éjszakát?

Figyelt kérdés
mitől függ hogy a babák fel kelnek e éjszaka enni vagy alszanak?tudom hogy attól hogy éhes de miért van az hogy egyik baba éhes másik nem.
2012. jún. 23. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

A tápszeresek általában előbb átalusszák. Egyrészt a tápszer laktatóbb, másrészt meg nem akkora buli, hogy érdemes legyen felkelni miatta. A külön szobába tett babák is hamarabb átalusszák (megint csak a nagy átlagról beszélek), bár ez csak annyi, hogy a szülők nem kelnek fel minden rezdülésre, és lehet, hogy a baba fent volt, nyöszörgött egy kicsit, aztán visszaaludt, anyukájának meg fel sem tűnt.

Meg aztán ott van, aki egy idő után csak azért sem ad neki enni éjjel, pár átsírt éjszaka után ezek a babák is leszoknak az ébredésről.

2012. jún. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nalunk babatol fuggot. Mindket fiam tapszeres volt, jo etvagyu, gyors evi es egy szobaban aludtunk.

Az elso fiam megis kb negy hetes koratol ataludta az ejszakat, a masik pedig most ket es fel eves es par honapja nem ebred allamdo jelleggel, csak hebe-hoba. Szoval meg most sem alszik rendesen.

2012. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az én babám 2 hós kelni szokott 2kor éjjel és reggel 6kor.nem szokja meg hogy mindig felkelünk és enni adunk neki?igy nem fogja végig aludni az éjszakát.(tápszeres)
2012. jún. 23. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Mi úgy tanultuk (én nálam bevált), hogy anya függő is. Ha éjjel felébredt félálomban szoptattam nem kapcsoltam villanyt, nem tettem tisztába (kivéve ha kakis volt), szóval a lehető legkevesebb inger érte éjszaka. Tápszeres babánál nem tudom mennyire megoldható, hisz az macerásabb, de szerintem nem lehetetlen.
2012. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyerek és szülőfüggő. Mondom ezt úgy, hogy a lányom 8 hónapos és úgy 2 hete 2-3x kel éjjel. 4 hónapos korától aludta át este 10-reggel 6-ig.

De felújítottuk a házat, pár napig egy szobában aludtunk és a férjem minden nyekkenésre felkapta aztán már csak cicin nyugodott meg :-( Eddig ő nem kelt fel rá, én többnyire igen. Hallgatóztam kicsit, ha elkezdett sírni felvettem, ha csak nyöszörgött én is visszaaludtam.

2012. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekem tápszeres. A kisfiam az első perctől kezdve külön szobában aludt, 3 hónapos volt, amikor először végig aludta az éjszakát. A kislányom az első 2 hónapban velünk aludt mózeskosárban, másfél hónapos volt, amikor először átaludta az éjszakát. 2 hónaposan átettük a gyerekszobába, együtt alszanak a testvérével. Szerencsésnek tartom magam, mert mindkét gyermekem nagyon jó alvó.
2012. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam 6 hetes korától aludta át az éjszakát, akkor vettem rá magam végre hogy elkezdjem a tápszeres pótlást. Onnantól kezdve hatalmasakat aludt, már nem sírt folyton, végre jól lakott szegényke (ennyit a szoptassunk mindenáron dologról, amúgy a súlygyarapodása nem volt rossz előtte sem). Viszont 3 hónapos korától többször, volt hogy óránként felsírt álmában, de nem etettem meg, csak odaadtam neki a cumit, vagy felvettem és visszaaludt. Ő akkor kezdett fogzani, 4 hósan jött ki az első 2 foga. Ez egészen 9 hónapos koráig tartott (néha jobb volt, de min. 2 szer mindig felsírt éjszakánként) Akkor kijött a nyolcadik foga és most nyugi van, most 11 hónapos. Amúgy egy szobában alszunk. Viszont ismerek 18 hónapos babát is, aki még mindig eszik egyszer tápszert éjszaka, ekkora korban valószínüleg már megszokásról lehet szó, de az is lehet hogy napközben nem eszik eleget, mert eltereli a figyelmét valami, menni akar játszani, hamar akar végezni stb...

Minden gyerek más, majd nálatok is alakul valahogy.

2012. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!