Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposan elkezdhetem a...

16 hónaposan elkezdhetem a biliztetést?

Figyelt kérdés
Van értelme?Arra gondoltam,hogy felszedem a szőnyegeket,bilit kirakom,pelus le,bugyi fel-így legalább érzi ha bepisilt és zavarja valamennyire.Most nyáron ez kivitelezhető lenne ugye,mert nem fázik meg.Szerintetek érdemes elkezdeni,hogy kezdjem?
2012. jún. 26. 13:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon kicsi még.
2012. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

most akkor várjak jövő nyárig?Az olyan soká lesz!!Utálja a pelenkázást mostanában,szinte végig ordít.Imádja ha pucér.És állandóan leveszi a pelust ha hozzáfér.Ezért gondoltam,hogy "egyszerűbb" lenne.

14én lesz 17hónapos.

Ja,és kislányról van szó.

2012. jún. 26. 13:52
 3/20 anonim ***** válasza:

Az enyém 9én lesz 17 hós--Én is erre gondoltam már napok ota..

De végülis ugy döntöttem ráérek..a pelenkázás nálunk 5perc fogocska előzimeg majd 3perc orditás mintha fájna neki..

De télen is el lehet kezdeni vagy tavasszal..Én nem akarom elsietni..attól függetlenül hogy jó lenne néha tényleg ha már olyan nagy és ügyes szobatiszta fiam lenne...:)

2012. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pelus nélkül egész nyugodtan lehet, úgyis megint jön a kánikula, aztán meglátjátok, hogy hogy alakul. Veszteni valótok nincs. Ha nem erőlteted, akkor ártani nem fog neki
2012. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is kicsi még.

Ha sikerülne is bármi a bilibe, az véletlen lenne, nem tudatos szobatisztaság. Nem attól lesz a gyerek szobatiszta, hogy zavarja a pisi és a pelus, hanem attól, hogy érzi, hogy megtelt a hólyagja és kéne menni "üríteni".

2012. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát igen,de valahogy el kell kezdeni.
2012. jún. 26. 13:58
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia,


sok értelme nincs,mert nem fogja tudni annyira kontrollálni hogy mikor hova pisiljen.Nem szabad semmit sem siettetni.Nyugodtan legyen pelus nélkül ha az jólesik neki,jó ha kicsit szellőzik a popsi ilyen melegben:)Kimondottan bilire szoktatni még nem tenném

2012. jún. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az első fiamnál én is levettem a pelenkát kb ennyi idősen. (én bilit nem vettem, csak lépcsős WC szűkítőt) A fiam állandóan a WC-n ült volna, nagyon tetszett neki, ezért is döntötttem úgy, hogy leveszem róla a pelenkát. Állandóan pisilt mindenhova, kanapé, szőnyeg, minden tele volt. Ő még kicsi volt ehhez, visszakapta a pelenkát. Kb másfél éves volt, és elkezdett a WC-be kakilni. A pisi a pelenkába ment, de ha kakilnia kellett, mindig ment a WC-re. Kb 20-21 hónapos volt, amikor újra megpróbálkoztunk (télen), és akkor 2 hét alatt szobatiszta lett. (éjjelre és nappalra is)
2012. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Az én fiamat már 15 hónaposan zavarta a pelus, főleg ha kakis, azonnal jött hogy vegyük le. Most 22 hós, és még nem szobatiszta. Nem érzi előtte, csak akkor szól ha már bepisilt, bekakilt.
2012. jún. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
egyik anyatársam csinálja ezzel a módszerrel,nemrég kezdte,neki 1hónappal idősebb a baba.Akkor nem jó ötlet?Nincs esély rá,hogy megérti?Vagy rakjam a WC mellé a bilit és mikor mi használjuk a WC-t talán ő is rá akar ülni a bilire hogy utánozzon?
2012. jún. 26. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!