Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet én rontottam el a...

Lehet én rontottam el a biliztetést?

Figyelt kérdés

2 éves a fiam. Kétszer már belepisilt bilibe (utoljára kb. 3 hete), de azóta nem.


Talán túl sokat kérdezgetem és mondom neki, hogy a bilibe pisiljen?


Vagy az is baj hogy az ismerős kislányt dicsérem sokszor és vele példálózok, hogy milyen ügyes?


Nemrég meg leszidtam, mert a szoba közepére pisilt, pedig ott volt a bili is és szerintem direkt azért sem bele pisilt, mert sokat mondogattam előtte, hogy ha kell oda csinálja. Ezt a szitut nagyon bánom.


Most az van, hogy ha a bilit kiejtem a számon, rögtön azt mondja, hogy "nem", jó esetben ráül, de fel is pattan 2 mp múlva. Pedig egyedül leszedi a pelenkáját.


Eltelik a nyár, születik hamarosan a kistesó és sehol nem tartunk.


2011. aug. 11. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

nyugi, még bőven ráér bilizni. nekem mégcsak egy éves a lányom, de olvastam hogy akár 3 éves is lehet mire bilire szokik a baba.


és amire figyelmeztetett az írás: semmiképpen sem szabad erőltetni mert a gyerek elutasítja aztán a bilit. kicsit tegyétek félre azt a bilit pár napra, hétre....

2011. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz kettő a lányom.A bili csak ott oda van készítve.Nem mondogatom neki, és mégis többnyire ráül.Két hete folyton azzal traktáltam, hogy: -Csüccs a bilire!

Na, akkor érdekes módon kiment a fejéből.

A mamánál csakis azért megy a pisi a bilibe, mert olyankor körbeállja a mama meg a dédi, és tapsolnak neki.

Vannak olyan gyerekek, akik egy ideig ráülnek, majd megunják.Fél év múlva pedig hirtelen szobatiszták lesznek.

Ne nyüstöld, majdcsak alakul a dolog.

2011. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdődik a dackorszak... Ne erőltesd, de azért nem kell eltenni sem a bilit. Egyszerűen csak ne csinálj belőle nagy ügyet, de ha mégis van kedve használni, nagyon örülj és dicsérd agyon! Ez nem lóverseny, ne legyenek túl magas elvárásaid.

A másik kislánnyal tényleg ne példálózz, semmi jót nem érsz el vele. És ha baleset történik, ne szidd le, csak nyugodt hangon mondd el neki, mit kell ilyenkor csinálni, és esetleg segítsen feltakarítani, illetve az átöltözésben.

2011. aug. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!