Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes volt a babátok,...

Hány hetes volt a babátok, amikor újra el tudtátok látni a házimunkát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy pl. takarítás, mosás, vasalás és főzés is ment újra. Nekem első babó, 4. hetesek vagyunk. Szépen, lassan beosztva a főzésen kívül minden megy. Na, nem úgy, patentra, mint azelőtt, de van tiszta, vasalt ruha mindenkinek. Egyik nap pl. a szobát takarítom ki, másik nap a fürdőt stb.

A főzés az amivel nem boldogulok. Volna egy-két jó tippetek?

(Az is lehet, hogy túl hamar akarok mindent. Van segítségem, de jobban szeretem én magam csinálni. )


2012. jún. 26. 16:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Hát mivel a férjem 3 napot volt itthon, így kénytelen voltam 7 naposan már ezeket megcsinálni. Vasalni mondjuk cska a baba cuccait vasaltam. De volt főtt kaja mindennap az asztalon, még ha két napos is, rend is volt. Nálam nem volt pihenés. Merthogy nulla segítségem volt.

Nem tudok tippeket, a kényszer nagy úr.

2012. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2 hetes. addig volt segítségem, utána mély víz :) bár, őszintén szólva akkor már egy kicsit hiányzott, hogy csináljak valamit, a gyerekkel foglalkozáson kívül. jó, nem nagytakarítás, de kifejezetten jól esett főzőcskézni, csinálni ezt-azt
2012. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem most 6 hetes a babám, és van még egy 6 évesem is! Szülés után pár napig volt csak segitségem. És mivel férjem nehéz fizikai munkát végez, kell a meleg étel neki! Én délelőtt megfőzök amikor alszik a picim. Ha fent van és nyekereg, akkor hordozóba kiviszem magammal a konyhába, hogy lásson, teszek fölé valami szines játékot és nézegeti! Közben tud menni a mosógép, és ahol takaritasz, oda tudod vinni a hordozóba. Én mindent letudok egyszerre és utána estig a gyerekeké vagyok! :)
2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. ezt űberelte amikor a második baba született és a házimunka mellett itt volt a 2 éves :) Gyakorlatilag szülésből azonnal visszatértem a hétköznapokba.

Megjegyzem a gátsebem nem gyógyult be 6 hét alatt.

2012. jún. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fozesben segitett anyos elso hetekben,takaritast magam csinaltam 1 hetesen.Vasalasrol meg leszoktam már a masodik gyerek utan:))) Semmi ertelme babaruhat vasalni:)Meg mast sem,ingeken kivul:)En sem 1 nap alatt takaritok ki,hanem beosztom ahogy te.Egyik nap ez,masik nap az.Nem is kell patentra.Amkor baboca engedi es erot erzel akkor csinald.Főzéssel miert nem boldogulsz? Csinalj egytaleteleket pl.Vagy olyat amit csak be kell tenni a sutobe:)
2012. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja en is vittem mindenhova magammal a lakasba:)kis mozesban:)
2012. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
1-2 hetes. Császáros vagyok, szóval nem ment könnyen. Vittem magammal mindenhová, amikor a nagyért is mennem kellett. Autóba be a babakocsi, hordozó, nem volt könnyű, de túléltem ezt is :)
2012. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1 hetes volt. Ahol van nagyobb gyerek,az anyuka sokkal ügyesebb:)

Nem csak a háztartás van, nagyobb tesók, stb.:)

2012. jún. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam, hogy viszem mindenhová. A baj az, hogy ha ébren van, akkor csak sír és sír. Ha nem veszem fel, nem is tudom meddig bírna sírni. Ahhoz még kicsi, hogy elfoglalja magát? Ezért sír? Igaz, tegnap óta változott valami. Van hogy 10-15 percig is elfigyelget magának, eddig ilyen nem volt. Ma pl. többször elvolt egyedül. Remélem ez egyre többször lesz így.
2012. jún. 26. 16:31
 10/15 anonim ***** válasza:

az elsőnél 2 hétig volt segítségem, a másodiknál nem volt, tehát 3 naposan, ahogy kiengedtek minket kezdtem is a szokásos dolgokat egy 17 hónapos "segítségével". :-)

Gyakorlat kérdése az egész, az elsőnél én is beosztottam a helyiségeket és egyszerre csak 1 dologgal foglalkoztam. Nyugi, jól csinálod, bele fogsz rázódni és egyszer csak azt veszed észre, hogy sütöd a sütit, hogy meglepd a párod, pedig előtte nem nagyon sütögettél. :-)

2012. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!