Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki napi kétszer el tud menni...

Aki napi kétszer el tud menni játszóra az mikor végzi a házimunkát, bevásárlást, vacsorafőzést? Csak én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés
Felkelünk, reggeli, majd pakolás (mindig van mit elpakolni, kipakolni, bepakolni, felpakolni), rendbe szedem magam, öltözködés, akkor már dél van. Ebéd, majd alvás. Délután elmehetnénk játszózni, néha sikerül is, de akkor meg lassan készülnie kell a vacsinak és boltba is el kell menni. Én nem tudom beosztani az időm! :-( Ti hogyan csináljátok?
2012. máj. 31. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

7:30kor kelünk, reggeli, torna, fürdés, elpakolunk vagy reggeli bevásárlás, posta..és akkor 10től játszótér

9:30-11 játszótér (max 5percre van)

11-12 ebéd, főzéssel együtt. vagy rendelek

12-1430 alvásidő,, ilyenkor mosok, vasalok, rendet teszek, pihenek

15-kb.1830 játszótér, séta, kisbevásárlás, ha kell

vacsikészítés

19:00 vacsi

20:00 fürdés, alvás

hétvégente nagybevásárlás, nagytakarítás, nagy főzés, mert akkor Apa is besegít :)

2012. máj. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs meleg vacsi, csak szendvics, legfeljebb virsli. Amikor alszanak, akkor főzöm a másnapi ebédet. A bevásárlást a délelőtti játszóterezéssel kötjük össze.

Az egyéb házimunkák valóban elmaradnak olykor, nincs patikatisztaság sem, de a gyerekek nagyon rosszul viselik, ha nincsenek eleget a levegőn.

2012. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kora óta ez a napirend.

6-7 között kel a lányom, én is. 7:30 kor kikelünk az ágyból, addig lustálkodunk, mesét nézünk, ő megissza a kakaót, én a kávémat. 8-8:30 felöltözünk, reggeli közben oda rakom az ebédet. 9 órakor beágyazok, elpakolok, közben berakom a mosást, kiteregetek. Segít teregetni, berakni a mosást, adogatja a ruhákat, közben szépen játszik. 10-re kész az ebéd, rendd van itthon, mindenki felöltözve, ettünk ittunk! ( ha esik, bent játszunk, rajzolunk, festünk, babázunk, legozunk... Kimegyünk a játszótérre 10- kor, 11:30 kor elindulunk a boltba, majd haza érünk délre. Ebéd, játszunk kicsit, 2 körül elalszik. Vagy alszom vele, vagy netezek, vagy takarítok, vagy vasalok. 4:30-5 körül kel, eszik iszik, 5-6 körül kimegyúnk, 7- így kint vagyunk, vagy átjönnek barátnők kisgyerekkel, 7-8 között megjön apa, addig bent játszunk, vagy mesét néz, aztán Apa játszik vele, vacsi, 8:30-9 körül fürdés Apával, 9:30-ra alszik a gyerek, mi meg tv-zünk, beszélgetünk, 11-12 között alszunk el.

2012. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanúgy csináltam mint Te kérdező, azzal a különbséggel, hogy a pakolást, elpakolást, bepakolást, felpakolást nem csináltam, ehelyett volt a levegőzés. :) Pakolni egyszer szoktam egy nap általában nagyot, mikor lefekszünk... de a délelőttömet nem szántam pakolásra sosem :) Mennyi idős a gyerkőc?
2012. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

na igen, mi mire végzünk a pakolással, öltözéssel, kajálással, ugye nálatok már dél van, nálunk még csak 10, így van 2 óránk, ezt játszin, majd bevásárlással töltjük.

míg alszik megfőzök, így az egész délutánunk szabad. a vacsit előkészíteni 5 perc, apa csak alvás után jön, ébredés előtt megy, szóval vele nem kell terveznünk, talán ebből a szempontból jobb lehet picit, még kupit se csinál ;)

2012. máj. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Ti mit főztök, aminek az előkészítése és megcsinálása is megvan 1 óra alatt?

Én sem jutok le kétszer levegőzni a 8 hónaposommal.

2012. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Én is kb. fél óra alatt vagyok kész a főzéssel, ha levest is csinálok, akkor max. egy óra. Elő lehet úgy készíteni mindent szerintem, hogy egy óra alatt meglegyen. Még a bonyolultabbakat is. Pld. amikor a gyerek elvolt nélkülem, felkockáztam a húst, és a zöldségeket. A babot előtte való este beáztattam, és a főzés egy óra volt.


De ilyen "bonyolult" ételeket ritkán csináltam pici mellett. Egyszerűbb ételek, mint pld. főzelék valami feltéttel gyorsan megvan. Egy milánói is gyorsan kész.. nálunk a zöldségleves a sláger, meg a gyümölcsleves, annak sem kell sok idő. A lecsó is gyors és imádjuk.


Pld. szoktam olyat csinálni, hogy felszeletelek két kg húst. Bepanírozom mind a 2 kg-ot. Egyenként lefagyasztom egy tálcán, mikor megfagytak, zacskóba rakom őket, és mindig csak annyit veszek elő a fagyasztóból, ahányat sütni akarok frissen. Ez kb. tíz perc és a köret is kész. Fasírtot is szoktam lefagyasztani nyersen, golyócskának.

2012. máj. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

sok étel van ami megvan egy óra alatt, de mondjuk én több időt töltök a konyhában, délre jövünk haza és 4 kor indulunk újra útnak, ez azért bőven elég bármire.

míg ebédel előkészítem, feldobom, akkor kiporszívózok, lefektetem és megyek vissza a konyhába.


azt szoktam kérdezni, hogy mikor napi 8-10 órában dolgoztunk is meg tudtuk oldani, nem? akkor miért épp a babánkra ne tudnánk ennyi időt szánni :)

ráadásul közben alszik, eszik, néha eljátszik magában...

:)

2012. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Felkelünk 6 körül, jó esetben néha 7-kor. Reggeli, mosogatás, gyors pakolás, takarítás.

Utána ha van otthon főzni való, akkor gyorsan felteszem, az fél-1 óra alatt megvan. Általában 9-re végzek mindennel. Akkor elmegyünk gyorsan boltba, az egy fél óra, így 10-től kint vagyunk az udvaron.

Aztán ebéd, alvás, és alvás után megyünk ki megint. Uzsonnát is menet közben szokott enni, az csak valami egyszerű, banán, keksz.

6-fél 7-ig kint vagyunk, vagy elmegyünk játszótérre be a városba.

Akkor vacsi, fürdés, alvás.

Hétvégén szoktam nagyobb takarítást is csinálni, mondjuk a fürdőt. De van, hogy azt is megcsinálom hét közben, amikor alszik a lányom. Porszívózni minden nap kell, felmosni általában heti 2-3 alkalommal.

2012. jún. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, az egyik ovis.

Reggel 7-kor kelünk (néha korábban)

8:15-kor indulunk az oviba, előtte én már elkezdek pakolászni, vagy berakok egy mosógépet.

8:45-re hazaérünk a picivel, gyorsan főzünk, teregetünk, pakolunk, porszívózunk, stb.

10-től fél 12-ig lent vagyunk a játszótéren.

Ezután ebéd, alvás.

Délután 3-kor megyünk a nagyért az oviba, ezután játszótér 5-ig. Hazajövünk, ha kell még valamit csinálni, akkor csinálom, 7-kor fürdés, alvás.

2012. jún. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!