Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7,5 hónapos babám nem akar...

7,5 hónapos babám nem akar mászni, De már feláll egyedül Szerintetek baj, hogy nem mászik?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 22:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve, az sem baj, ha előbb feláll, de ha kimarad a mászás, az bizony baj. Okozhat diszlexiát, diszgraphiat stb. De még simán mászhat. Nekem a nagyobbik fiam is előbb állt föl (9.5 hósan), és utána mászott.
2012. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9.válaszoló vagyok, miért lettem lepontozva? Mert leírtam, hogy miért baj, ha nem mászik?
2012. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Gyermek gyógytornász vagyok. Ha kimarad mind a kúszás, mind a mászás az baj, mert nem alakul ki az ellentétes kar-láb mozdulat; azaz a két agyfélteke finom összehangolása. A két mozgásforma minimum valamelyike meg kell, hogy legyen. Ha kúszott, de a mászást hamar átugrotta, az nem olyan nagy gond. Viszont a tapasztalat az, hogy attól még, hogy hamarabb feláll a gyermek, nem marad ki még a mászás. Ugyanis a járáshoz való egyensúly, erő, az összehangolás az előzőek függvénye is; így haladni leginkább kúszással- mászással fog. Viszont ahogyan talál valamiféle kapaszkodót fel fog állni (hiszen ez a legújabb tudománya, és ilyenkor ezt részesítik előnyben). Megoldás: nagy teret adni a gyermeknek, hogy legyen helye haladni. Játékokkal, tárgyakkal csalogatni, esetleg mászó alagútba csalogatni a kedvenc játékával.
2012. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!