Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti 17 hónaposotok is rossz,...

Ti 17 hónaposotok is rossz, szó fogadatlan?

Figyelt kérdés

Az enyém nagyon. Egyszerűen nem akarja megérteni, hogy nem. Ma pl. arcon vágta a mamát. Én erre rácsaptam a kezére és kinevetett. Hisztizik, földhöz vágja magát. Elmentünk a postára, senkivel sem akar kommunikálni, mászik fel rám. Sír, visít. KImerítő, nagyon ki vagyok már! Kérlek, segítsetek, tanácsoljatok!

Nagyon nehéz időszakban vagyunk!


2012. jún. 27. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam ilyesmi volt és még harapott is és földhözvágta már ekkor magát. Mai napig nehéz eset.

Kislányom 16 hós és cukifalat. Bújik, ölel, mindenki kedvence úton-útfélen. Kommunikatív, barátkozós, jó kislány.

Szót fogad, nem hisztizik.

A 3,5 éves fiam naponta még mindig.

Nem elkeseríteni akarlak. De vannak ilyen típusú gyerekek.

2012. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ő már mikor kibújt is akaratos volt! :) Na jó csak vicc, de tényleg nagyon nagy akarattal bír. :( Ha már nem úgy van, ahogy ő gondolja, csapkod, hisztizik könnyek nélkül
2012. jún. 27. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak.16 ónapos volt a lányom.Addig az ödögtl sem félt,akkor meg síva fakadt még akkor is ha ránkköszönt valaki.Ezzel nem tudsz szerintem csinálni semmit,majd kinövi.Próbáld neki elmagyarázni,hogy nem bántja az akitől éppen fél.

A hisztivel meg én még a mai napig is annyit teszek,hogy egyszerűen nem figyelek rá.Ha valami rosszat csinál akkor (ha nem látok rá más lehetőséget.pl verekedés ilyesmi)kap egyet a fenekére vagy a kezére(nem verem a gyereket!)Ha jön utánnam sírva(3-ból 2x így van)Elkezdek nevetni meg pofákat vágni és akkor ő sem bírja sokáig vigyorgás nélkül.

Ezek eddig nálunk beváltak!Remélem tudtam segíteni!

kitartás!

2012. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem erre a hisztire van egy nagyon jó (bevált!) fogásom : amikor rákezdi a hisztit, akkor először türelmesen ránézek (erre még harsányabban üvölt, földhöz vágja magát, stb.) és mikor ezt csinálja, akkor harsányan KINEVETEM!... Jó hangosan, rámutatva, nevetni kell, mint aki nagyon jól szórakozik!... :-DDD


Erre a gyerekek 99%-a döbbenten abbahagyja a "játékot", aztán még 1x-2x próbálkozik vele és ha ugyanez a hatása akkor soha többé nem próbálkozik vele!...


Ezt a módszert még sok-sok éve kamaszkoromban egy szomszédunknál láttam, aki védőnő volt...

Aztán én is alkalmaztam később a saját gyerekeimnél és tökéletesen bevált, ennek köszönhetően soha többé nem hisztiztek a gyerekeim (akik ma már 20 és 21 évesek)...

2012. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Túl sokat vársz tőle 17 hónaposan! De tényleg. Még egy év múlva sem lesz teljesen szófogadó, sőt!

Amit leírsz, az teljesen megfelel egy 17 hónapos gyerek viselkedésének. Sok idő, és sok türelem kell hozzá. Nem annyira kézrecsapás, mert az sem hoz ám eredményt, sajnos.

Túl fogtok jutni ezen a nehéz időszakon is. Kitartást!

2012. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ÉN is próbáltam utánozni amit ő csinál, de ő még jobban csinálta a bulit. Meg földhöz verte magát. Meg mindent elver olyankor.
2012. jún. 27. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam amikor hisztis fogom és berakom a kiságyba, vagy ha olyan a hiszti akkor csak nevetek rajta, és abba hagyja.


Az a lényeg hogy nem szabad felvenni magadra, mert minél jobban foglalkozol a hisztivel annál jobban csinálja, mivel látja hogy ezzel magára tudja vonni a figyelmed!

Tehát ha valamilyen viselkedést nem szeretnél egyszerűen ne foglalkozz vele.


Pl.: A fiam egy időbe rágta az ágy szélét, az apja folyamatosan mondta neki, hogy fiam, ne rág ne rágd...

Aztán mondtam neki hogy ne foglalkozzon vele.


És ahogy elkezdett nem foglalkozni azzal hogy a fiunk rágja az ágyat abba is hagyta a fiam az ágyrágását, hiszen már nem volt érdekes, mert nem törődtünk vele.



Van még egy javaslatom, menj vissza gyerekbe, próbálj mindent az ö szemszögéből nézni, ha ez sikerül, megérted mit miért tesz és jobban tudsz neki segíteni, és tanítani.

2012. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is alkalmi süket, Ő sem reagál a "NEM"-re (egyébként mindent megért, tudja, hogy nem szabad, de "csakazértis" csinálja). 16,5 hónapos. Ha valamiért rá szólok vagy nem engedem akkor, ha olyanja van a földbe veri a fejét. Félelmetes tud lenni. Ha valamiért rácsapok a kezére vigyorog rajta.
2012. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Üdvözöllek a klubban! :)

Néha, úgy érzem, hogy tehetetlen vagyok! ...ezért várom az ötleteket! Az eddigieket is köszönöm!!

2012. jún. 27. 20:21
 10/12 A kérdező kommentje:

Napról-napra rosszabb! Már fél lábbal a diliházba vagyok! :)

Egyszerűen nem tart tőlem a gyermekem, ha rácsapok a kezére- kinevet. Ha mondom, hogy nem szabad, rám néz: nevet, és csinálja újból. Már a hajamat tépem, idegességemben.

2012. júl. 6. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!