Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS? Rossz lett a babám...

SOS? Rossz lett a babám véreredménye!

Figyelt kérdés
Vérvételre küldött a doktornő, mert fehérnek látta a kislányom az 1éves státuszon. Azt mondta, hogy a biztonság kedvéért nézzük meg, nehogy vashiányos legyen. Szóval megjött az eredmény és 11 helyen nincs a tartományban. Az egyik a Lymfocita 7,9, a tartomány pedig 1,20-4,40. Ez elég nagy eltérés. és még mások is vannak a tartományon kívül, de ez a legnagyobb. A doktornő a héten szabin van és a jövő héten kell visszamennem az eredménnyel, de addig beleőrülök az aggódásba. Felhívtam a saját házi dokim, de Ő azt mondta, hogy a babáknak más a tartomány, ne nézzem ami a papíron van. de hát mégis aggódom !! :( A Lymfocita az a fehérvérsejt, gyulladásra utal. Most jönnek az első fogai, már nagyon megvan duzzadva az ínye és látszik is neki. Nem lehet, hogy attól emelkedett ez a szint? Már minden rosszra gondoltam.Megőrülök!!!!
2012. jún. 13. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem tudom a választ de remélem nincs baja a kicsinek,majd írd meg.
2012. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj túlságosan, főleg, hogy a házidokid is megerősítette, hogy a babáknak más a tartományuk. Gondolom úgy van ez, mint a terhesség idején akkor is sok csillag van pedig nincs gond. Remélem tényleg minden rendben van a babáddal, remélem jön egy tényleg hozzáértő aki megnyugtat.

Nem adott meg a dokid mobil számot? Tudom ciki a szabi alatt felhívni, de ha a te helyedben lennék és szétaggódnám magam és lenne egy mobil számom én bizony felhívnám....max mérges lesz, de megnyugtat vagy megmondja hogyan tovább ha gond van.

2012. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre éltek, de ha Budapesten: Madarász utcai gyermekkórház, Dr. Marosi, haematológia. Nagyon-nagyon jó doki, nekünk trombocita problémánk volt, hozzá járunk azóta, csak ajánlani tudom!
2012. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha ez a legnagyobb eltérés, az lényegében semmit nem jelent a világon. Ezek a referenciatartományok ugyanis a világon semmire nem jók, gyermekeknél, főleg ilyen piciknél egészen mások a tartományok, felesleges magadnak értelmezgetni.


Ez a lympho szám gyerekben ettől még jóval magasabb is szokott lenni, 7,9 még csak nem is emelkedett.

2012. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Budapesttől 200km-re lakunk. :( Remélem valaki tud irni megnyugtatót, de valahol utána nézek, mert hétfőig nem birom. Én is gondoltam, hogy felhivom a doktornőt azért, hátha felveszi és mond valamit. Mit jelent, hogy trombocita gondotok van és hogyan kezelik, mi a tünete?
2012. jún. 13. 21:58
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4. !!!! Megnyugtattál :)
2012. jún. 13. 22:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy most jönnek az első fogacskái, pedig már 1 éves :) Ugye azt irják sok helyen, hogy lázas is lehet miatta, akkor lehet attól is magasabb, nem?
2012. jún. 13. 22:01
 8/13 anonim ***** válasza:

nyugi ezen mi is átestünk. akpott Maltofer cseppeket és azóta semmi. ne aggódj bizonyos fokú eltérés a kicsiknél jelen van. adtuk neki 2 hónapig a Maltofer cseppet 10-15 cseppet minden nap. utána újra vérvétel és a vas még több is volt már úgyhogy abbahagytuk. ne aggódj semmi baja nem lesz. én is agyonaggódtam magam és azóta semmi :)


2 kisfiú anyuja

2012. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia! Saját tapasztalatból kiindulva csak annyit tudok Neked írni, hogy: NYUGI!!! Komolyan mondom; a kislányom bárányhimlős lett, majd egy lázas fertőzés következményeként kiszáradt, kórházba került. Mivel már jól volt, így gondolhatod mennyire a padlóra küldött amikor közölték, hogy rossz a gyerek vérképe..., kontrollt néznek, az is rossz lett..., így haematológiai konzílium. Minket a Tűzoltó utcai klinikára küldtek, dr. Csóka Monikához. Ez március környékén volt, kétszer mentünk hozzá, mindkétszer rendben talált mindent. Most vinni kell még június végén, de azt mondta, ha most is minden oké, akkor többet nem kiváncsi rá. Hála az égnek. Remélem így lesz.

Engem is nagyon megijesztettek, sőt a gyereket a kórházból sem akarták kiengedni, mondván ők azért megfigyelik, pedig akkor már az alap betegsége, amivel bevittem rég elmúlt.

Nem lesz semmi baj, ne aggódj. Az is lehet, hogy valami gyulladás a kis szervezetébe, amit ugyan leküzdött, de a vérképét rontotta.

Ja, és amikor ez történt nem volt a lányom még 1,5 éves.

2012. jún. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez az eredmény JÓ! Semmilyen hematológus nem kell hozzá. :)


Lympho egyébként típusosan vírusfertőzéstől magasabb, nem a fogától, de mint írtam az előzőben, ez nem számít emelkedettnek gyermeknél.

2012. jún. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!