Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet a babámmal, ha a...

Baj lehet a babámmal, ha a pépesített ételtől öklendezik?

Figyelt kérdés
Tegnap kezdtem a hozzátáplálást almalével, ma pépet szerettem volna adni neki, de öklendezik tőle. A Sinlaccal is ez volt. Lehet, hogy a gyomrával van baj, vagy ez természetes még ilyenkor? Aggódom nagyon.
2012. jún. 27. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez természetes, hisz idáig ivott mindent, és a pépes étel is nagyobb "darabos" mint a tápszer. hozzá kell szoknia a babának, hogy most már ezt is ennie kell. Az a lények, hogy fokozatosan szoktasd hozzá és ne erőltess semmit! 15hós baba mamája
2012. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne aggódj! Én babám is ezt csinálta. Próbáld a pépesítésnél minél pépesebbre csinálni. Meg kell szoknia a darabosat. 1-2hét és nem lesz baj :)
2012. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Tegnap kezdted és már ennyi mindent megpróbáltál beletömni? Kb egy hétig add az almalevet, h szokja. Egy hét után üvegreszelőn lereszelve adj neki egy kiskanálnyit. Ha öklendezik, akkor napold el. Ha nem, akkor nagyon óvatosan, lassan, nem lapátolva adagolj neki még egy kicsit. És így tovább lassan szoktasd a többivel.
2012. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm!!! :-)
2012. jún. 27. 13:47
 5/7 A kérdező kommentje:
Almapépet kapott volna a tegnapi egy kiskanál almalé után. Két kiskanál pére gondoltam ma. Ezzel tömném? FÉl éves egyébként.
2012. jún. 27. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális. Lehet, hogy még nem érett meg rá. Várj pár napot/hetet, és majd próbáld újra. Előbb-utóbb el fogja fogadni.

Off: mi is hasonlóan voltunk. Én is sokat aggódtam, mert a babám 9 hónapos (!) koráig nem fogadott el semmit. Aztán egyszercsak teljesen magától el kezdett csipegetni a tányéromból. Onnantól kezdve el kezdett enni, méghozzá úgy, hogy darabosat adtam neki, és ő csipegette fel és tette a szájába. Aztán olvastam valahol a BLW-módszerről, és mint kiderült, én is ezzel a módszerrel tápláltam hozzá, csak épp nem tudtam róla. :D A következő babánál tudatosan ezt fogom csinálni.

Bocsi az offért, csak gondoltam leírom a mi esetünket. :)

2012. jún. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a tanácsot! Türelmes leszek! :-) valakik lepontoztak Benneteket, sajnálom!
2012. jún. 27. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!