Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos a babám, már csak...

8hónapos a babám, már csak napi 2x szopik. Ha teljesen leszokik róla 1éves kora előtt kötelező lesz tápszerezni?

Figyelt kérdés
vagy egyáltalán mit kell ilyenkor tenni?
2009. júl. 8. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem, már ilyenkor nem kell tápszer!
2009. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 1 éves kora előtt szüksége van napi fél liter tejalapú étkezésre.
2009. júl. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

igen, min. egy éves koráig kell a tápszer/anyatej!

kérdezd meg az orvost, ő is ezt fogja mondani

2009. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen semmi se kötelező, ha te nem akarod.

A babának minimum egy éves koráig, de egyes orvosok szerint inkább 3 éves koráig javasolt a tápszer.

2009. júl. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kell a tápszer. Az én fiam 14 hós, és még 2X (reggel és este) tápszert iszik. Napi fél liter tejalapú étkezésnek kell lenni, a csontjai miatt.

Persze a döntés joga a tied. Lehet, hogy elég lesz a tejed, és nem is lesz ilyen gondod!

2009. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen ennyi idősen még kell neki a tápszer!
2009. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, legalább 1 éves korig min. fél liter tejalapú étkezés kell. Bocs az OFF-ért, de ez nekem is fejfájást okoz majd a jövőben, ha valaki szoptat, és nyilván egy 10-12 hónapos gyereknél nem méricskélsz, akkor honnan tudod, hogy evett-e eleget, ha csak reggel, este szopik?
2009. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
én ilyen nagy babának nem adnék már tápszert, ha eddig nem kapott. a tejpép is ugyanilyen tejalapú kaja, változatosabb, hasonló a tápszerhez, de mégse tápszer. én a helyedben ezzel próbálkoznék inkább. nekem még anno a kecsketejet javasolta valaki, az egyáltalán nem allergizál. az én babám 3 és fél hónapos, este már nem tudom megszoptatni, tejpépet kap, és nagyon szereti. tudod, semmi sem kötelező, viszont itt van egy elég vastag réteg, aki azt fogja írni, amit a tápszergyártók a fejébe véstek. igaz, nem közvetlenül. manipulatív világban élünk.
2009. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Már én sem adnék tápszert ha eddig nem kapott, annyi minden van amivel a fehérjét lehet pótolni. És vannak tejpépek is amik nem tápszer alapúak, azok is jók. Én mondjuk ha még vagy két hónapig lenne tejem utánna fokozatosan áttérnék a bolti tejre.
2009. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 hós a babám, szerencsére nem is tudja mi az a tápszer, volt elég anyatejem, még most is van, de már egy hónapja én fokozatosan adom neki a kecsketejet. Keverem neki anyatejjel és majd lassan áttérek a csak sima kecsketejre. Nézz utánna a neten nagyon sok jót olvastam róla. Ez hasonlít a legjobban az anyatejre. Akitől hordom, ő 3 hós korától mivel nem volt már anyateje ezt adta a babájának nem tápszert és ma gyönyörű 10 éves lány és nincs semmi allergiája és makk egészséges.
2009. júl. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!